reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Wypoczynkowy > Praca na urlopie rodzicielskim a wymiar urlopu wypoczynkowego - PIP

Praca na urlopie rodzicielskim a wymiar urlopu wypoczynkowego - PIP

Czy łączenie urlopu rodzicielskiego z pracą ma wpływ na zmniejszenie wymiaru urlopu wypoczynkowego przysługującego pracownikowi? Na to pytanie uzyskaliśmy odpowiedź od Państwowej Inspekcji Pracy.

Prawo pracy GNP- 364/316-4560-10-1/15/PE/RP

Zgodnie z art. 1821 § 5 k.p. w związku z art. 1821a § 6 k.p. pracownik może łączyć korzystanie z urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy u pracodawcy udzielającego tego urlopu w wymiarze nie wyższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy; w takim przypadku urlopu rodzicielskiego udziela się na pozostałą część wymiaru czasu pracy.

Pracownik, o którym mowa wyżej jest pracownikiem zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy określonym w umowie o pracę.

Łączenie korzystania z urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem pracy na część etatu nie powoduje zmiany wymiaru etatu wynikającego z umowy o pracę. Zatem okres urlopu rodzicielskiego nie ma wpływu na prawo i wymiar przysługującego pracownikowi na ogólnych zasadach urlopu wypoczynkowego.

Za okres, w którym pracownik świadczy pracę na część etatu, korzystając jednocześnie z urlopu rodzicielskiego, przysługuje mu urlop w pełnym wymiarze.

Zobacz również: Praca na urlopie rodzicielskim a wymiar urlopu wypoczynkowego - MPiPS

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Szczygielski

 Ekspert rynku leasingowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama