Organizacja czasu pracy
REKLAMA
Organizacja czasu pracy – oznacza sposób regulacji obowiązujących u danego pracodawcy systemów i rozkładów czasu pracy. Powinny być one wraz z przyjętymi okresami rozliczeniowymi czasu pracy ustalone w układzie zbiorowym pracy (zakładowym lub ponadzakładowym) lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest zobowiązany do ustalenia regulaminu pracy, z poniższymi zastrzeżeniami. Obwieszczenie o przyjętym systemie i rozkładzie czasu pracy wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy; pracodawca obowiązany jest zapoznać pracownika z treścią obwieszczenia przed rozpoczęciem przez niego pracy.
Pracodawca, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa, a także pracodawca, u którego zakładowa organizacja związkowa nie wyraża zgody na ustalenie lub zmianę systemów i rozkładów czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych czasu pracy, może stosować, po uprzednim zawiadomieniu właściwego inspektora pracy, następujące okresy czasu pracy:
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat