Wypowiedzenie umowy dla związkowca
REKLAMA
Pracodawca zamierza wypowiedzieć pracownikowi umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony z przyczyn leżących po stronie pracodawcy na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (DzU nr 90, poz. 844 ze zm.).
Z umowy sprzedaży pakietu kapitału spółki S.A. należącego do Skarbu Państwa inwestorowi zagranicznemu wynika, że do 31 grudnia 2009 r. zostanie zachowany poziom zatrudnienia pracowników, który w dniu podpisania umowy wynosił 2200 osób i obejmował pracowników zatrudnionych na podstawie umów na czas nieokreślony. Strony w umowie ustaliły, których miejsc pracy spółka nie musi utrzymywać. Jednak stanowisko zajmowane przez zwalnianego pracownika nie znajduje się w tym wykazie. Dlatego też powinno być utrzymane co najmniej do daty ustalonej umową. Żadne dokumenty nie wskazują, jakie sankcje grożą spółce za naruszenie postanowień umowy. Dlatego związek powinien wystąpić do Ministra Skarbu z informacją o naruszeniu przez pracodawcę umowy i z prośbą o podjęcie działań łącznie z zastosowaniem sankcji przewidzianych umową.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA