Jak liczyć okres zasiłkowy w przypadku zwolnień lekarskich z tytułu różnych chorób
REKLAMA
Nowy okres zasiłkowy pracownika rozpoczął się 10 kwietnia br. Od tej daty należy mu wypłacić wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy za okres 14 dni. Następnie – począwszy od 7 maja br. przysługuje mu zasiłek chorobowy, a okres tej niezdolności do pracy należy wliczyć do okresu zasiłkowego, który trwał do 16 marca br. z uwagi na to, że niezdolności te są spowodowane tą samą chorobą, a przerwa między nimi nie przekroczyła 60 dni. Podstawy wymiaru świadczeń nie należy przeliczać ponownie.
Do okresu zasiłkowego należy wliczać wszystkie okresy nieprzerwanej niezdolności do pracy, niezależnie od przyczyn jej powstania (art. 9 ust. 1 ustawy zasiłkowej). Oznacza to, że do jednego okresu zasiłkowego należy wliczyć – w przypadku nieprzerwanej niezdolności do pracy – wszystkie okresy wynikające ze zwolnień lekarskich przedłożonych z tytułu zarówno tej samej choroby, jak i różnych chorób.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat