REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy nas na to stać?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wojciech Michałek

REKLAMA

Każda firma, podejmując decyzję o wyjeździe integracyjnym, powinna zdawać sobie sprawę z tego, jakie koszty musi ponieść na jego organizację. Co zatem należy uwzględnić, planując tego typu przedsięwzięcie?

Zaplanowanie budżetu imprezy integracyjnej wydaje się stosunkowo proste. Można do tego podejść na dwa sposoby:

REKLAMA

a) dzielenia tortu - mamy określoną kwotę, którą możemy wydać na wyjazd integracyjny, i w jej ramach poruszamy się, planując wyjazd,

b) składanie kawałków tortu - określamy koszty poszczególnych elementów wyjazdu, które w sumie dają nam całkowity koszt imprezy.

REKLAMA

Planując tego typu imprezę, należy wziąć pod uwagę liczbę uczestników (mężczyzn i kobiet) oraz ich pozycję w firmie (przekłada się to na liczbę pokoi, liczbę osób w pokojach oraz standard pokoi). Kolejną rzeczą jest określenie liczby i jakość noclegów oraz infrastruktury. Bierzemy pod uwagę standard ośrodka bądź obiektu, gdzie uczestnicy nocują, ale także zaplecze potrzebne do sprawnego przeprowadzenia ćwiczeń i zadań, zarówno outdoor, jak i indoor. Trzeba też rozważyć możliwość przeprowadzenia wszystkich zajęć wewnątrz obiektu w przypadku skrajnie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Ustalając wyżywienie i catering, trzeba pamiętać nie tylko o podstawowych posiłkach, lecz także o ewentualnej uroczystej kolacji integracyjnej i przerwach kawowych bądź lekkich posiłkach dowożonych na zajęcia w terenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Istotne są również odległość ośrodka (hotelu) od siedziby firmy oraz rodzaj i standard środka transportu. Trzeba ustalić, czy dojazd będzie własny, autokarem, pociągiem czy może samolotem.

REKLAMA

Renoma i doświadczenie firmy szkoleniowej przygotowującej wyjazd merytorycznie oraz liczba trenerów prowadzących zajęcia integracyjne również nie pozostaje bez znaczenia. Dodatkowo należy uwzględnić liczbę i tematykę zajęć integracyjnych (dni szkoleniowych) niezbędnych do realizacji założonych celów wyjazdu integracyjnego, a także wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia zajęć integracyjnych - od papieru i lin, aż po wyposażenie specjalne, np. quady, konie, sprzęt wspinaczkowy lub łodzie (np. dalekomorskie).

Oczywiście w praktyce spotyka się różne podejście do realizacji wyjazdów integracyjnych i różną strukturę kosztów. Możemy zorganizować je sami, wynajmując tylko podwykonawców do realizacji skomplikowanych technicznie bądź organizacyjnie modułów szkoleniowych lub zabaw. Możemy także zlecić całość przygotowania organizacyjnego i merytorycznego firmie zewnętrznej.

Rzeczą ważną, którą trzeba ustalić przed przystąpieniem do planowania wyjazdu, jest jego ściśle określony cel. Czy chodzi nam prócz integracji zespołu o osiągnięcie założonych celów edukacyjnych, motywacyjnych, czy tylko o czystą integrację poprzez zabawę i wspólne spędzenie czasu z dala od firmy i domu - co wcale nie musi być tańsze.

PRZYKŁAD

Firma z siedzibą w Warszawie postanowiła zorganizować wyjazd integracyjny dla 15-osobowego zespołu pracowników. Celem wyjazdu jest zbudowanie zespołu, wykreowanie liderów oraz wzrost umiejętności komunikacji interpersonalnej. Rozpatrywano dwa warianty: minimalistyczny (mini) i maksymalistyczny (maxi). Orientacyjne zestawienie kosztów wraz z przyporządkowaniem do poszczególnych pozycji przedstawia tabela.

 Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Powyższe zestawienie jest przykładowe, choć bazuje na aktualnych cenach firm szkoleniowych oraz ośrodków i hoteli.

Jeśli jednak nawet wariant minimum jest przez firmę kosztowo nie do przyjęcia, zawsze pozostaje „survival” - namioty, kanapki i las - to także przy odrobinie inwencji własnej oraz umiejętności obserwacji jest pożyteczne, pouczające i doskonale integruje.

 

Wojciech Michałek

Autor jest trenerem biznesu i konsultantem projektów HR w WIK Consulting Doradztwo HR Szkolenia.

Kontakt:

michalek@wikconsulting.com

 

 

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
PPK: od jakiej kwoty nalicza się wpłaty? Czy wczasy pod gruszą, świadczenia urlopowe, nagroda jubileuszowa i zasiłki liczą się do podstawy wymiaru wpłat?

Od jakiej kwoty liczy się wpłaty na PPK? Nie od każdego świadczenia na rzecz uczestnika PPK należy naliczać wpłaty do PPK. To, czy dane świadczenie stanowi podstawę wpłat do PPK, zależy od tego, czy jest ono podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Co z wczasami pod gruszą, świadczeniem urlopowym, nagrodą jubileuszową, zasiłkami i urlopem wychowawczym?

Odmowa renty wdowiej: 7 powodów odmowy renty wdowiej przez ZUS

Otrzymałaś odmowę przyznania renty wdowiej przez ZUS? Sprawdź, jakie są najczęstsze powody niepozwalające na wypłatę nowego świadczenia. Jeśli nie zgadzasz się z rozstrzygnięciem Zakładu, możesz odwołać się do sądu.

Czy jesteśmy gotowi na skrócony tydzień pracy? Jak go sobie wyobrażamy?

Jak sobie wyobrażamy skrócony tydzień pracy? Mniej godzin, ale pięć dni w tygodniu? Więcej godzin i dodatkowy dzień wolny? Ale kiedy, w poniedziałek czy piątek, a może środę? Badacze z Uniwersytetu SWPS przyjrzeli się wyobrażeniom.

Renta wdowia - kiedy pierwsze wypłaty? Terminy wypłat ZUS w lipcu i sierpniu

Renta wdowia pozwala na łączenie dwóch świadczeń renty rodzinnej po zmarłym małżonku i świadczenia emerytalno-rentowego. Lipiec to termin pierwszych wypłat renty wdowiej. Kiedy dokładnie ZUS wypłaci świadczenie w lipcu i sierpniu 2025 r.?

REKLAMA

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego [projekt]

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Wielce prawdopodobne, że tak. Bo ma dojść do dostosowania poziomu maksymalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego do zmienionej kwoty bazowej, wynikającej z ustawy budżetowej na rok 2025. Zatem z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. mają obowiązywać nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w samorządzie.

PIP: 350 tysięcy bezpłatnych porad rocznie dla pracodawców. Inspekcja pracy nie tylko kontroluje, ale i pomaga

Działalność PIP to nie tylko kontrole, ale i bezpłatne porady prawne dla pracodawców. Inspekcja pracy wydaje 350 tysięcy porad rocznie, które skierowane są wprost do osób zatrudniających pracowników. Warto korzystać z pomocy PIP.

Gdzie chcą pracować Polacy? Ranking 2025: wymarzonym miejscem pracy branża motoryzacyjna. Bije na głowę IT

Gdzie w 2025 roku chcą pracować Polacy? Oto ranking branż. Okazuje się, że wymarzonym miejscem pracy jest branża motoryzacyjna. Bije na głowę IT. Czym kierują się pracownicy przy wyborze branży, w której podejmują pracę?

Zmiany w stażu pracy od 2026 roku. Więcej praw dla 5 mln pracowników

Zmiany w stażu pracy, które wejdą w życie 1 stycznia 2026 roku to więcej praw dla nawet 5 mln pracowników w Polsce. Nowe przepisy oznaczają też realny wzrost kosztów pracy. Działy kadr i płac już powinny przygotowywać się do zmian.

REKLAMA

Zmiana branży w 2025 – od czego zacząć i gdzie znaleźć ogłoszenia pracy?

Rynek pracy, jaki znaliśmy, właśnie przestaje istnieć. Dzieje się to na naszych oczach i tak naprawdę tempo zmian jest znacznie szybsze, niż przypuszczali eksperci. Choć brzmi to aż nadto dramatycznie, to jednak nie można zaprzeczyć, że wielu pracowników zmaga się aktualnie z poważnymi problemami zawodowymi, a pracodawcy dwoją się i troją, aby stworzyć nowe systemy zarządzania w rzeczywistości AI. Niektóre zawody już przestają istnieć lub przechodzą intensywne zmiany, u podstaw których znajdziemy wdrożenie czata GPT do codziennych obowiązków. Dla niektórych osób jedynym rozwiązaniem okazała się zmiana pracy, dla innych w grę wchodzi tylko zmiana branży. Przebranżowienie to współczesny odpowiednik ucieczki z tonącego statku - tylko w tym wypadku pracownik sam buduje swoją szalupę ratunkową. Zatem jak aktualnie wygląda temat zmiany branży? Jakie są powody? W którą stronę iść i gdzie szukać nowych zawodowych wyzwań?

Składka zdrowotna 2025: ryczałt, karta podatkowa, podatek liniowy, zasady ogólne. Jaka jest podstawa wymiaru? Ile procent?

Jaka jest podstawa wymiaru składki oraz kwota składki zdrowotnej w 2025 roku dla niektórych grup ubezpieczonych? ZUS informuje o wysokości składki na ryczałcie, karcie podatkowej, przy zasadach ogólnych, podatku liniowym, podatku od kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej oraz dla osób współpracujących.

REKLAMA