Kategorie

Czy dodatkowe ubezpieczenie może być benefitem pracowniczym?

Ubezpieczenia Fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, aby utrzymać się na rynku, muszą być konkurencyjni zarówno względem innych korporacji, jak i odchodzących pracowników zakładających własny biznes w branży. Być albo nie być firmy często zależy od zapewnienia sobie lojalności przez najbardziej kompetentnych i doświadczonych podwładnych.

W takiej sytuacji zapewnienie prywatnej opieki medycznej czy karnetów na siłownię wydaje się absolutnym minimum. Warto zastanowić się, czy dodatkowe ubezpieczenie może być traktowane w kategoriach benefitu pracowniczego.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków pracodawcy i pracowników

Reklama

Zatrudniona przez ciebie osoba w trakcie wykonywania powierzonych jej obowiązków uległa wypadkowi? Dzięki ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków dodatkowa kwota z tytułu wypłaty świadczenia za uszczerbek na zdrowiu może uzupełnić domowy budżet nadwyrężony wydatkami na leczenie po wypadku.

Pan Marcin z Bydgoszczy zatrudnia kilkudziesięciu pracowników przy produkcji części samochodowych. Jeden z nich w wyniku wypadku w miejscu pracy doznał poważnych poparzeń dłoni. Dzięki temu, że pan Marcin posiada wykupiony pakiet Warta Ekstrabiznes w wariancie Komfort Plus ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, objęty ochroną był nie tylko uszczerbek, któremu uległ ubezpieczony. Ubezpieczenie pokrywało również dodatkowe świadczenie, w przypadku gdy uraz powodowałby konieczność pobytu w szpitalu bądź czasową niezdolność do pracy. Chcesz poznać więcej historii, w których kluczową rolę odegrało ubezpieczenie? Wejdź na dobrezakonczenia.pl i przeczytaj o wydarzeniach, które wydarzyły się naprawdę.

Korzyści dla pracowników

Pracownicy objęci najlepszymi ubezpieczeniami firmowymi mogą liczyć na pełną pomoc w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. W trudnych chwilach bardzo przydatne będą świadczenia takie jak domowa wizyta pielęgniarki lub lekarza, dzięki którym rekonwalescencja może przebiegać bez niepotrzebnego i uciążliwego odwiedzania placówki medycznej. A jeśli ta będzie konieczna, to w ramach pakietu Assistance osoba poszkodowana może liczyć też na transport medyczny do i ze szpitala oraz dostawę leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Co ważne, ubezpieczyciel zorganizuje także rehabilitację – wszystko po to, by zapewnić najlepsze warunki szybkiego powrotu do zdrowia.

Polisa dla biznesu

Reklama

Polisa wybierana dla firmy powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb pracowników związanych z profilem działalności przedsiębiorstwa. W ramach pakietu możesz ubezpieczyć mienie firmowe od rozmaitych zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie na skutek powodzi albo kradzież. Bardzo przydatnym świadczeniem jest także ubezpieczenie ładunku w transporcie. W razie zagubienia, zniszczenia lub kradzieży towarów istnieje możliwość uzyskania odszkodowania w określonej wysokości.

Warto wspomnieć, że ubezpieczyciele udostępniają całodobową infolinię, która działa 7 dni w tygodniu. Gwarantuje to uzyskanie pomocy specjalisty takiego jak szklarz czy serwisant sprzętu biurowego. W razie potrzeby mamy dostęp do infolinii kadrowej, medycznej i o usługodawcach.

Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Pracownik niepełnosprawny – jakie prawa?

  Pracownik niepełnosprawny - jakie prawa przyznaje Kodeks pracy i ustawa o rehabilitacji zawodowej? Jaki jest wymiar czasu pracy i urlopu?

  Elektroniczne wypowiedzenie umowy o pracę - jak przechowywać?

  Elektroniczne wypowiedzenie umowy o pracę polega na złożeniu oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenia go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jak je przechowywać?

  Czas wolny za nadgodziny a odpoczynek tygodniowy

  Czas wolny za nadgodziny może zostać zaliczony do 35-godzinnego odpoczynku tygodniowego. To stanowisko MRPiT z dnia 5 maja 2021 r.

  PIP kontroluje małe budowy

  Kontrole PIP - mała budowa to miejsce, gdzie najczęściej w budownictwie występują wypadki przy pracy. PIP rozpoczęła więc akcję "Kontrole na małych budowach".

  Przeciętne wynagrodzenie 2021

  Przeciętne wynagrodzenie w 2021 r. wzrosło o 10% w stosunku do roku poprzedniego. Ile wynosi?

  Amerykański pracodawca wymarzony dla Polaków

  Amerykański pracodawca jest pracodawcą wymarzonym dla Polaków. Najchętniej pracowaliby dla korporacji z zagranicznym kapitałem, przede wszystkim z USA.

  Praca na magazynie - ile zarabia pracownik i kierownik magazynu

  Praca na magazynie - jakie są zarobki? Ile zarabia pracownik, a ile kierownik magazynu?

  Pandemia lekcją dla HR-owców

  Pandemia jest dla HR-owców lekcją, która wpłynie na przyszłość tego zawodu

  Stawka godzinowa 2022 – netto, zlecenie

  Stawka godzinowa 2022 i umowa zlecenie – kwota netto i brutto? Ile wynosi minimalne wynagrodzenie na umowach cywilnoprawnych, a ile na umowie o pracę?

  Elektroniczny system kadrowy na praca.gov.pl - nowa ustawa

  Elektroniczny system kadrowy na praca.gov.pl to ułatwienie dla mikroprzedsiębiorcy, rolnika i osoby fizycznej. Za pomocą systemu będzie można zawrzeć umowę o pracę i zlecenia. Automatycznie dokona zgłoszenia do ZUS i KAS, wyliczy wynagrodzenie, składki, podatki i rozliczy urlopy.

  Podwyżka minimalnego wynagrodzenia 2022 a inne świadczenia

  Podwyżka minimalnego wynagrodzenia w 2022 r. wpłynie na wysokość innych świadczeń, np. odprawy, odszkodowania, wynagrodzenia za czas gotowości do pracy i przestój, dodatek za pracę w nocy. Ile wyniosą?

  Praca w upały - zalecenia GIP

  Praca w upały - GIP wydał zalecenia dla pracodawców w związku z wysokimi temperaturami. Jakie obowiązki bhp mają pracodawcy względem pracowników?

  Staż z urzędu pracy 2021 - wynagrodzenie, urlop, L4, ciąża

  Staż z urzędu pracy odbywa osoba bezrobotna. Jakie wynagrodzenie za staż należy się w 2021 r.? Czy stażysta ma prawo do L4 i urlopu? Co w przypadku ciąży?

  Umowa o pomocy przy zbiorach - KRUS 2021

  Umowa o pomocy przy zbiorach w 2021 r. - rolnicy ubezpieczeni w KRUS mogą podpisywać umowy cywilnoprawne na pomoc przy zbiorach. Jaka jest stawka godzinowa?

  Strategia Demograficzna 2040 - zmiany w Kodeksie pracy

  Strategia Demograficzna 2040 przewiduje duże zmiany w Kodeksie pracy. Rodzice będą chronieni przed zwolnieniem i zapewnia się im elastyczną pracę.

  Urlop rodzicielski - rewolucyjne zmiany w 2022 r.

  Urlop rodzicielski - do 2 sierpnia 2022 r. wejdą w życie rewolucyjne zmiany w urlopach rodzicielskich dla ojców. Co się zmieni?

  Bonusy i dni wolne dla zaszczepionych pracowników - PIP

  Bonusy i dni wolne dla zaszczepionych pracowników - co na to PIP? Czy to zgodne z Kodeksem pracy?

  Sygnalista - nowe przepisy od grudnia 2021 r.

  Sygnalista - nowe przepisy implementujące dyrektywę unijną mają wejść w życie w grudniu 2021 r. Kto to sygnalista? Jaki będzie system zgłaszania nieprawidłowości w zakładzie pracy?

  Pracownicy fizyczni w czasie pandemii [RAPORT]

  Pracownicy fizyczni - jak wpłynęła na nich pandemia COVID-19? Zapoznaj się z wynikami raportu "Kariera okiem fachowca".

  Ilu Polaków pracuje po 60. roku życia?

  Praca po 60. roku życia - ilu Polaków nadal pracuje po ukończeniu 60 lat?

  Minimalne wynagrodzenie w 2022 r. netto

  Minimalne wynagrodzenie w 2022 r. wyniesie 3000 zł brutto. Ile to netto?

  Ustawa dezubekizacyjna - Trybunał Konstytucyjny

  Ustawa dezubekizacyjna - Trybunał Konstytucyjny orzekł, że obniżenie renty inwalidzkiej byłym funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa PRL jest zgodne z konstytucją.

  Minimalna płaca w 2022 r. - 3000 zł brutto

  Minimalna płaca w 2022 r. - 3000 zł brutto to propozycja rządu. Minimalna stawka godzinowa wyniesie 19,50 zł brutto.

  Waloryzacja środków na kontach i subkontach ZUS 2021

  Waloryzacja środków zgromadzonych na kontach i subkontach w ZUS odbywa się corocznie w czerwcu. W 2021 r. wyniosła 5,41%. O ile zwiększył się stan kont przyszłych emerytów?

  System kadrowo-płacowy - od czego zależy cena?

  System kadrowo-płacowy a cena - od czego zależy, ile kosztuje?