REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy dodatkowe ubezpieczenie może być benefitem pracowniczym?

Subskrybuj nas na Youtube
Ubezpieczenia Fot. Shutterstock
Ubezpieczenia Fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw, aby utrzymać się na rynku, muszą być konkurencyjni zarówno względem innych korporacji, jak i odchodzących pracowników zakładających własny biznes w branży. Być albo nie być firmy często zależy od zapewnienia sobie lojalności przez najbardziej kompetentnych i doświadczonych podwładnych.

fot. Shutterstock

W takiej sytuacji zapewnienie prywatnej opieki medycznej czy karnetów na siłownię wydaje się absolutnym minimum. Warto zastanowić się, czy dodatkowe ubezpieczenie może być traktowane w kategoriach benefitu pracowniczego.

REKLAMA

Autopromocja

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków pracodawcy i pracowników

REKLAMA

Zatrudniona przez ciebie osoba w trakcie wykonywania powierzonych jej obowiązków uległa wypadkowi? Dzięki ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków dodatkowa kwota z tytułu wypłaty świadczenia za uszczerbek na zdrowiu może uzupełnić domowy budżet nadwyrężony wydatkami na leczenie po wypadku.

Pan Marcin z Bydgoszczy zatrudnia kilkudziesięciu pracowników przy produkcji części samochodowych. Jeden z nich w wyniku wypadku w miejscu pracy doznał poważnych poparzeń dłoni. Dzięki temu, że pan Marcin posiada wykupiony pakiet Warta Ekstrabiznes w wariancie Komfort Plus ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, objęty ochroną był nie tylko uszczerbek, któremu uległ ubezpieczony. Ubezpieczenie pokrywało również dodatkowe świadczenie, w przypadku gdy uraz powodowałby konieczność pobytu w szpitalu bądź czasową niezdolność do pracy. Chcesz poznać więcej historii, w których kluczową rolę odegrało ubezpieczenie? Wejdź na dobrezakonczenia.pl i przeczytaj o wydarzeniach, które wydarzyły się naprawdę.

Korzyści dla pracowników

Pracownicy objęci najlepszymi ubezpieczeniami firmowymi mogą liczyć na pełną pomoc w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. W trudnych chwilach bardzo przydatne będą świadczenia takie jak domowa wizyta pielęgniarki lub lekarza, dzięki którym rekonwalescencja może przebiegać bez niepotrzebnego i uciążliwego odwiedzania placówki medycznej. A jeśli ta będzie konieczna, to w ramach pakietu Assistance osoba poszkodowana może liczyć też na transport medyczny do i ze szpitala oraz dostawę leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Co ważne, ubezpieczyciel zorganizuje także rehabilitację – wszystko po to, by zapewnić najlepsze warunki szybkiego powrotu do zdrowia.

Polisa dla biznesu

REKLAMA

Polisa wybierana dla firmy powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb pracowników związanych z profilem działalności przedsiębiorstwa. W ramach pakietu możesz ubezpieczyć mienie firmowe od rozmaitych zdarzeń losowych takich jak pożar, zalanie na skutek powodzi albo kradzież. Bardzo przydatnym świadczeniem jest także ubezpieczenie ładunku w transporcie. W razie zagubienia, zniszczenia lub kradzieży towarów istnieje możliwość uzyskania odszkodowania w określonej wysokości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto wspomnieć, że ubezpieczyciele udostępniają całodobową infolinię, która działa 7 dni w tygodniu. Gwarantuje to uzyskanie pomocy specjalisty takiego jak szklarz czy serwisant sprzętu biurowego. W razie potrzeby mamy dostęp do infolinii kadrowej, medycznej i o usługodawcach.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższe urlopy jednak nie dla wszystkich lecz dla wybranych, czyli dla kododatkowe świadczenia. Nie będzie rewolucji w kodeksie pracy

Czas pracy skrócony do 35 godzin w tygodniu, a urlopy wydłużone z 20 dni i 26 dni do dni 35 – i to dla wszystkich. Takie niedawno były zapowiedzi odnośnie dwóch wielkich reform w kodeksie pracy. Rewolucje odwołane, o dłuższych urlopach należy zapomnieć. A krótszy tydzień pracy?

Zmiany w przepisach BHP od 2026 czy 2027 roku? Temperatury progowe i czasowe wstrzymanie pracy

Będą zmiany w przepisach BHP. Dotyczą pracy w wysokich temperaturach. Wprowadza się temperatury progowe, po przekroczeniu których pracodawca ma obowiązek wprowadzenia działań ograniczających obciążenie cieplne, np. krótszy czas pracy, przerwy w pracy czy praca zdalna. Przy najwyższych temperaturach praca zostanie czasowo wstrzymana.

Przy jakich temperaturach pracodawca zapewnia wodę i napoje? Czy w pracy musi być klimatyzacja?

Praca w wysokich temperaturach jest szczególnie uciążliwa, a nawet może zagrażać zdrowiu i życiu pracowników. Przy jakich temperaturach pracodawca zapewnia wodę i napoje? Czy w pracy musi być klimatyzacja? Poznaj aktualnie obowiązujące przepisy BHP.

Sprzedaż w 2030 r. czyli kompetencje przyszłości. Jaki musi być handlowiec za 5 lat?

Sprzedaż dynamicznie się zmienia. Bywa, że klient kończy rozmowę z handlowcem w środku ofertowej formułki. Dziś, a jeszcze bardziej za 5 lat, klienci potrzebują rozmowy, zrozumienia, uważnego słuchania i pomocy. Coraz ważniejsza jest uczciwość i działanie zgodnie z wartościami. O czym dziś musi wiedzieć handlowiec, aby w 2030 r. posiadał wszystkie wymagane kompetencje?

REKLAMA

Przeniesienie pracownika do innego działu. Co z wypowiedzeniem zmieniającym i odprawą?

W praktyce może się zdarzyć, iż pracodawca przenosi pracownika do innego działu, aby uniknąć zwolnień. Jak dokonać tego zgodnie z prawem? Kiedy nie jest potrzebne wypowiedzenie zmieniające? Czy przenoszonemu pracownikowi trzeba wypłacić odprawę?

Ekstremalne temperatury zmniejszają wydajność pracy

Z powodu upałów w Chinach, Hiszpanii, Włoszech i Grecji PKB może spaść o blisko 1 pkt proc. - wynika z raportów ekspertów Allianz Trade. Ekstremalne temperatury maja duży wpływ na wydajność pracy.

Realia pracy tymczasowej. Co liczy się dziś dla firm i kandydatów? [Badanie]

Na rynku pracy, gdzie coraz trudniej o trwałość i przewidywalność, głos pracowników oraz pracodawców staje się jednym z najczulszych barometrów zmian. Job Impulse co roku bada poziom satysfakcji obu tych grup. Najnowsze wyniki wskazują, że oczekiwania wobec agencji dynamicznie rosną: firmy domagają się sprawnych, natychmiastowych rekrutacji, ale przy zachowaniu wysokiej jakości procesów i maksymalnym ograniczeniu rotacji. Z kolei pracownicy tymczasowi coraz wyraźniej sygnalizują potrzebę stabilności, poszerzania systemu benefitów, a także obsługi formalności online.

Lipiec 2025 – dni wolne, godziny pracy

Lipiec 2025 – dni wolne od pracy i godziny pracy. To najbardziej zapracowany miesiąc w roku. Jaki jest wymiar czasu pracy w lipcu? Czy kalendarz dni wolnych od pracy przewiduje święta w tym miesiącu?

REKLAMA

Zmiany w umowach o pracę: dodatkowe koszty dla pracodawcy bo część umów musi przejść przez tłumacza przysięgłego

W III kwartale 2025 r. obowiązują już cztery istotne i nowe ustawy w obszarze prawa pracy. Przyglądamy się jednej z nich w zakresie zmian w zatrudnieniu jakie weszły na skutek tych nowych regulacji. Chodzi o istotną instytucję bo o umowę o pracę! To dokument, który ma kluczowe znaczenie dla stosunku pracy. Zmiany, które zaszły w umowach o pracę są naprawdę znaczące i co gorsza generują koszty dla pracodawców. Pocieszające jest jednak to, że zmiany dotyczą tylko wybranych grup pracowników, nie wszystkich zatrudnionych osób.

Wyzwania dla pracodawców w zakresie wynagrodzeń. Zmiany pomogą zmniejszyć rotację pracowników

Połowa polskich pracowników uważa, że zarabia za mało. To powód dużej rotacji pracowników. Jakie wyzwania stoją przed pracodawcami? Co muszą zmienić, aby zmniejszyć rotację w firmie?

REKLAMA