REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zmiany w oprogramowaniu dla HR w 2014 roku

Zmiany w oprogramowaniu dla HR w 2014 roku. /Fot. Fotolia
Zmiany w oprogramowaniu dla HR w 2014 roku. /Fot. Fotolia
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Nadchodzący rok dla działów HR upłynie między innymi pod znakiem „bitwy o talenty”. Pozyskanie nowych, dobrych pracowników i utrzymanie tych najcenniejszych dla firmy nie traci bowiem na znaczeniu. W 2014 roku więc zauważymy rozwój oprogramowania wspierającego zarządzanie kadrami. Polskie firmy coraz częściej sięgają po nowe rozwiązania w obszarze zarządzania kadrami.

Talent na wagę złota

Przez wiele lat uważano, że zarządzanie talentami, choć wpływa na rozwój osobisty pracownika, nie ma bezpośredniego przełożenia na sukces biznesowy firmy. Dziś, nowoczesne organizacje doskonale zdają sobie sprawę, że to właśnie między innymi dzięki strategii zarządzania talentami mogą wypracować przewagę konkurencyjną na rynku. Coraz częściej w zarządzaniu talentami firmy poszukują także wsparcia w narzędziach informatycznych – dedykowane rozwiązania umożliwiające identyfikację, rozwój i alokację najbardziej wartościowych pracowników na dobre zadomowiły się na rynkach Europy Zachodniej. Należy się spodziewać, że w 2014 roku także rodzime firmy będą coraz częściej decydowały się na profesjonalne wsparcie informatyczne w tym obszarze - mówi Teresa Olszewska, Prezes Zarządu GAVDI Polska S.A.

REKLAMA

Autopromocja

Zobacz także: Rekrutacja wpływa na wizerunek firmy

Firmowa e-społeczność

W nadchodzącym roku działy HR, idąc śladem zachodnich kolegów, będą szukały wsparcia także w narzędziach społecznościowych. Chętniej sięgać będą również po dedykowane obszarowi zarządzania kadrami aplikacje mobilne. Firmowe serwisy społecznościowe to innowacyjne narzędzia komunikacji z pracownikami, które z sukcesami są stosowane w dojrzałych, zachodnioeuropejskich organizacjach. Rodzime firmy także coraz śmielej zwracają się ku takim rozwiązaniom widząc w nich ogromny potencjał w zakresie podnoszenia motywacji pracowników, dzielenia się wiedzą czy zwiększania efektywności dzięki możliwości współpracy online – komentuje Teresa Olszewska. Coraz ciekawsza staje się też oferta rynkowa umożliwiająca włączenie urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety w procesy HR, dlatego spodziewamy się, że idąc za światowymi trendami, polskie działy kadr będą także coraz chętniej stosowały aplikacje mobilne w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

HR w chmurze

Znacznie niższe koszty administrowania oprogramowaniem, skrócenie czasu wdrożenia i dużo większa skalowalność to powody, dla których w nadchodzącym roku należy spodziewać się również rosnącego zainteresowania narzędziami do zarządzania kadrami w chmurze. Czołowe instytuty badawcze takie jak Gartner czy Forrester zauważają wzrost zapytań od dużych przedsiębiorstw rozważających SaaS dla obszaru „twardego” HR. Spodziewamy się, że w 2014 roku polskie działy kadr będą coraz uważniej przyglądały się rozwiązaniom w chmurze jako alternatywie dla tradycyjnych, czasochłonnych i kosztownych wdrożeń rozwiązań IT – dodaje Teresa Olszewska.

Polecamy serwis: Gry komputerowe przyszłością rekrutacji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Analizy przede wszystkim

Jednym z najbardziej popularnych trendów wśród firm szukających innowacji na polu zarządzania zasobami ludzkimi w 2014 roku będzie także inteligentne zastosowanie systemów informatycznych dostarczające rozwiązań na przyszłość, narzędzi symulacji oraz analiz „what if”. W nowoczesnym biznesie kluczowe znaczenie ma informacja i sposób jej wykorzystania do planowania przyszłości organizacji. Dlatego firmy coraz częściej poszukują narzędzi IT, które pozwalają w krótkim czasie analizować duże ilości danych w obszarze HR i na ich podstawie przewidywać i planować w oparciu o różnorodne scenariusze wydarzeń – mówi Teresa Olszewska.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Newseria.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Agencja zatrudnienia jako wsparcie działów HR – kiedy warto zdecydować się na outsourcing procesów rekrutacyjnych?

Kiedy przedsiębiorstwo powinno sięgnąć po zewnętrzne wsparcie rekrutacyjne? W świecie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, pytanie o sensowność outsourcingu rekrutacji często pojawia się na agendzie wewnętrznych działów HR. Czy faktycznie potrzebujemy zewnętrznej agencji, skoro mamy własny zespół HR? Odpowiedź, choć nieoczywista, często brzmi "tak" – i to z kilku konkretnych powodów.

Czy 1 i 2 listopada jest wolny?

Czy 1 listopada jest dniem wolnym od pracy? Czy 1 listopada jest wolny od szkoły? Czy 1 listopada idzie się do kościoła? Czy sklepy są otwarte we Wszystkich Świętych? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu w dniu 1 listopada? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

Zatrudnienie niepełnosprawnych a obniżenie wpłat na PFRON. Jak osiągnąć wskaźnik 6%? Praktyczne wskazówki dla pracodawców

Zatrudnienie pracowników z niepełnosprawnością to temat rzeka. Pojawia się w firmach w wielu kontekstach, że wspomnę tylko o raportowaniu CSR, dofinansowaniach z PFRON czy współpracy z Zakładami Pracy Chronionej. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej wpływowi zatrudnienia pracowników z niepełnosprawnością na obniżenie wpłat na PFRON. 

Pokolenie Z lepiej ocenia pracę ze starszymi osobami niż starsi z nimi. Dlaczego? [RAPORT]

Pokolenie Z lepiej ocenia współpracę ze starszymi pracownikami i pracodawcami niż starsi z młodymi pracownikami. Dlaczego tak się dzieje? Czym się od siebie różnią i czy rzeczywiście jest między nimi przepaść? Oto raport Hays odpowiadający na te pytania.

REKLAMA

Renta rodzinna: 31 października mija termin dostarczenia do ZUS wniosku i zaświadczenia

Uczeń lub student pobierający rentę rodzinną ma czas do końca października na złożenie do ZUS wniosku o dalszą wypłatę renty rodzinnej wraz z zaświadczeniem o kontynuowaniu nauki. W razie przegapienia tego terminu świadczenie za październik nie zostanie wypłacone.

Czas pracy w 2025 r. Czy coś się zmieni dla pracownika? Co z czterodniowym tygodniem pracy

Czas pracy w 2025 r. Czy coś się zmieni dla pracownika? Co z czterodniowym tygodniem pracy. Jakie są zasady ustalania wymiaru czasu pracy? Jak będzie wyglądał wymiar czasu pracy w 2025 r.? W których miesiącach liczba godzin pracy wyniesie najwięcej?

Komunikat ZUS: Wyłączenie możliwości wystawiania e-ZLA

Od 1 listopada 2024 r. nie będzie można wystawiać e-ZLA z Pulpitu Lekarza.

Elastyczne godziny pracy w budżetówce, praca nawet od 10:00 ale czasami obsługa interesantów od 8:00 do 18:00. Decydują kierownicy jednostek [jest projekt, trwają konsultacje]

Najwcześniejszą porą rozpoczynania pracy urzędu będzie mogła być godz. 7:00, co będzie oznaczało pracę urzędu do godz. 15:00, zaś najpóźniejszą godz. 10:00, co spowoduje, że taki urząd będzie pracował do godz. 18:00. W urzędach w których są wykonywane zadania związane z obsługą interesantów, kierownik urzędu ustala rozkład czasu pracy pracowników w taki sposób, aby co najmniej w jednym dniu tygodnia zadania te były wykonywane między godziną 8:00 a godziną 18:00.

REKLAMA

Zmiany w opiece zdrowotnej nad uczniami. Będzie nowelizacja przepisów

Rząd pracuje nad projektem ustawy nowelizującej ustawę o opiece zdrowotnej nad uczniami. Nowelizacja ma dostosować przepisy do obecnych warunków, co spowoduje poprawę dostępności profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami w szkole.

Lider coraz bliżej pracownika

O pozytywnym feedbacku, roli liderów i o tym, jak przez lata zmieniał się dział HR i jak może wyglądać w przyszłości rozmawiamy z Dorotą Dublanką, dyrektorką zarządzającą, dyrektorką Departamentu Zasobów Ludzkich i Organizacji w KIR.

REKLAMA