REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rekrutacja wpływa na wizerunek firmy

Agnieszka Juźwiuk
Rekrutacja wpływa na wizerunek firmy. /Fot. Fotolia
Rekrutacja wpływa na wizerunek firmy. /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Sposób prowadzenia w firmie procesu rek wpływa na wizerunek firmy. Może jej zaszkodzić, bądź zamienić się w swego rodzaju kampanię promocyjną. Jak prowadzić rekrutację, żeby przyniosła ona pozytywne skutki dla firmy, nie tylko w postaci nowych pracowników?

Proces rekrutacji jest traktowany przez wielu pracodawców jedynie jako sposób na znalezienie nowych pracowników i, według większości z nich, jako taki nie wymaga szczególnego skupiania się na potrzebach i opinii kandydatów. To jest prawdopodobnie główny powód, dla którego rekrutacja okazuje się tak frustrująca dla kandydatów, którzy przede wszystkim mają pretensje o brak odpowiedzi na wysłaną aplikację. Kontakt pojawia się jedynie, gdy pracodawca zdecyduje się zaprosić kandydata do kolejnego etapu rekrutacji.

Autopromocja

Czy pracodawcy mają świadomość tego, że sposób opublikowania oferty pracy, odpowiedzi na aplikacje kandydatów, jak również to, jak zachowują się podczas rozmowy kwalifikacyjnej – może mieć wpływ na ich biznes?

Zobacz także: Coaching a skuteczność biznesowa

Marketing szeptany

Po zakończonym procesie rekrutacji niewiele osób opowie znajomym o tym, jak dobrze i profesjonalnie był on przeprowadzony, z kolei te osoby, które na każdym kroku natykały się na kolejne rozczarowanie w związku z daną ofertą pracy, chętnie podzielą się swoimi wrażeniami z innymi. Tu po raz kolejny reguła mówiąca o tym, że „niezadowolony klient opowie dziesięciu osobom o swoich wrażeniach, gdy tymczasem zadowolony poleci firmę tylko dwóm” ma zastosowanie. Z badań przeprowadzonych przez CareerBuilder.com dowiadujemy się, że 32 proc. ankietowanych niechętnie korzysta z usług firm, które nie odpowiedziały na ich aplikacje.

Rekrutacja a PR firmy

Pracodawcy powinni pamiętać o tym, że publikując ofertę pracy, odpowiadają za wizerunek firmy. Przypadki, w których oferta pracy nie zawiera opisu proponowanego stanowiska oraz brak jest informacji o tym, co należy do obowiązków osoby zatrudnionej, a pracodawca domaga się listu motywacyjnego oraz sytuacje, gdy linki w ofercie pracy są nieaktywne, świadczą o braku profesjonalizmu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Rekrutacja

Kolejną rzeczą, której należy dopilnować, jest informowanie wszystkich kandydatów o wynikach rekrutacji. Jeśli pracodawca nie dysponuje odpowiednimi zasobami, aby móc wysyłać spersonalizowane odpowiedzi do wszystkich aplikujących, powinien przynajmniej ustawić automatyczną odpowiedź, za pośrednictwem której potwierdzi otrzymanie zgłoszenia oraz poinformuje o przewidywanym terminie zakończenia rekrutacji albo datach granicznych poszczególnych etapów. Niezwykle ważne, ale często lekceważone, jest informowanie osób, które ostatecznie nie zostały wybrane.

Pracodawcy, dbając o potrzeby i opinie kandydatów do pracy w ich firmie, mogą szybko zauważyć, że te wysiłki przynoszą podobne efekty jak kampanie reklamowe, a jeśli nie, to na pewno nie powodują utraty potencjalnych klientów.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Zielona Linia
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  29 lutego – dodatkowy dzień w roku? Jak to jest z tym czasem i czy masz go dla siebie?

  Dziś 29 lutego 2024 roku – masz dodatkowy dzień w roku i zastanawiasz się co z nim zrobić? Czym dla Ciebie jest czas? Czy umiesz nadać mu priorytet? Poznaj 8 zasad efektywnego zarządzania czasem i znajdź czas dla siebie. Finalnie „nie chodzi o to, żeby mieć czas. Chodzi o to, żeby z niego korzystać”. Praktycznych rad udziela psycholog Aleksandra Kolińska.

  Od 1 kwietnia nowe stawki za wypadki przy pracy. 1431 zł za 1% uszczerbku [Obwieszczenie z 21 lutego 2024 r.]

  Są już znane stawki odszkodowań za wypadki przy pracy. 1% uszczerbku na zdrowiu wyceniono na 1431 zł.

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa?

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

  Urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków wymagających hospitalizacji - ruszyły prace

  W dniu 15 lutego 2024 roku ruszyły prace w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nad opracowaniem prawnych rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu. To poważny problem. Środowiska reprezentujące rodziców wcześniaków wskazują, że mama każdego wcześniaka, który wymaga hospitalizacji po narodzinach, miała prawo skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad dzieckiem, a urlop macierzyński, żeby zaczynał się wraz z wypisem dziecka do domu. Dodatkowo, mamy wcześniaków aktualnie przebywające na urlopie macierzyńskim proszą o wydłużenie im tego urlopu o czas, jaki dziecko spędziło w szpitalu. 

  REKLAMA

  1,5 mld zł dla samorządów - zyskają pracownicy administracji i interesanci

  Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Podpisaliśmy pierwszą umowę na realizację grantu, teraz rusza podpisywanie umów ze wszystkimi jednostkami samorządu, które zakwalifikowały się do wsparcia – poinformował wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

  Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Od 1 marca 2024 r. próg uprawniający do świadczenia wzrasta do 3415,50 zł

  Działacze opozycji antykomunistycznej są uprawnieni do świadczenia wyrównawczego jeżeli pobierane przez nich świadczenia emerytalno-rentowe są niższe niż określona przepisami kwota. Obecnie próg uprawniający do świadczenia wyrównawczego wynosi 3046,29 zł; 1 marca 2024 r. wzrośnie do 3415,50 zł. 

  Słowacja – Dni wolne od pracy 2024

  Słowacja ma w swoim kalendarzu aż piętnaście dni wolnych od pracy w ciągu roku. Dzięki temu kraj ten plasuje się pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Dla porównania – w Polsce są o dwa dni wolne mniej. Kiedy przypadają dni wolne od pracy na Słowacji w 2024 r.?

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostanie podwyżki. Funkcjonariusze ABW zarobią nawet 16200 zł miesięcznie [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to kolejna państwowa instytucja, którą dosięgnie fala podwyżek w sferze budżetowej. Zarobki w ABW wzrosną z poziomu 3900–13500 zł do poziomu 4700–16200 zł. Pójdą w górę także dodatki za stopień służbowy. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. 

  REKLAMA

  Nowe kwoty jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Czy wzrosną od 1 kwietnia 2024 r.?

  Znamy wysokość odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Jest nowe obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  2121 zł – taki miesięczny przychód może mieć bezrobotny. Od lipca 2024 r. – maksymalnie 2150 zł

  Bezrobotny zostanie wyrejestrowany z urzędu pracy jeśli podejmie jakąkolwiek pracę. Może jednak zachować status osoby bezrobotnej mając źródła przychodów z innego tytułu niż praca. Przepisy określają limit kwoty przychodów, jakie może uzyskiwać bezrobotny. 

  REKLAMA