REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PIP: w maju i w czerwcu kilkanaście tragicznych wypadków przy pracy

wypadek przy pracy
wypadek przy pracy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Kilkanaście tragicznych wypadków przy pracy, w tym śmiertelnych, wydarzyło się w dwóch miesiącach poprzedzających wakacje: maju i czerwcu - poinformowała Państwowa Inspekcja Pracy.

Wypadki przy pracy - gdzie?

Cztery wypadki odnotowano w woj. podlaskim. Najbardziej tragiczny to wypadek na terenie magazynu, w którym operator koparko-ładowarki po wyjściu z maszyny został przez nią przejechany. Poszkodowany poniósł śmierć na miejscu.

Autopromocja

Również w woj. podlaskim na terenie budowy pracownik demontował pomieszczenie higieniczno-sanitarne skonstruowane z kontenerów budowlanych ustawionych jeden na drugim. W czasie wykonywania zadania mężczyzna spadł z drugiego poziomu kontenera z wysokości około 2 metrów na ziemię.

Na terenie budowy linii kolejowej pracownik układał kabel energetyczny rozwijając go ze szpuli, na której był nawinięty. W czasie wykonywania pracy ześlizgnął mu się kciuk prawej ręki i został odcięty przez linkę ciągnącą szpulę.

Do wypadku doszło też na hali produkcyjnej, gdzie pracownik czyścił kruszarkę do stłuczki szklanej, ale do pracy przystąpił bez wyłączenia maszyny. Zdjął osłonę przekładni pasowej w czasie pracy kruszarki. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał ciężkich obrażeń ciała.

W woj. kujawsko-pomorskim na terenie jednego z zakładów pracownik wykonywał prace przy użyciu dłuta i zranił się narzędziem w oko. Doznał ciężkich obrażeń gałki oka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pracownik jednej z firm w woj. pomorskim przecinał przy użyciu pilarki wełnę mineralną. Jego prawa ręka znalazła się w strefie obrotu tarczy pilarki - doszło do obcięcia pięciu palców.

Również w woj. pomorskim, w stolarni pracownik frezował drewniany element. W czasie pracy doszło do wyrwania trzymanego przez mężczyznę obrabianego drewnianego elementu. Poszkodowany doznał amputacji pierwszego paliczka kciuka lewej ręki.

Inny pracownik po zakończeniu pracy na tokarce sprzątał stanowisko pracy, niestety potknął się i uderzył głową o element tokarki. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu gałki lewego oka.

Śmiertelny wypadek w woj. pomorskim miał miejsce w lesie - pilarz ścinał konar drzewa, został przygnieciony przez spadającą gałąź i poniósł śmierć na miejscu.

W woj. śląskim na terenie hali produkcyjnej pracownik toczył na tokarce metalowy element, doszło do oderwania się metalowego wióra od obrabianego elementu, który uderzył operatora w drugi palec prawej ręki.

W woj. łódzkim na terenie zakładu pracownik po wejściu na drabinę naprawiał suwnicę, mężczyzna spadł z drabiny i złamał kręg lędźwiowy kręgosłupa.

Z kolei na terenie zakładu uboju drobiu zleceniobiorczyni w woj. łódzkim obsługiwała maszynę do czyszczenia żołądków. Jej lewy rękaw odzieży roboczej został pochwycony przez zespół wałków maszyny. Kobieta doznała urazu kości przedramienia.

W woj. warmińsko-mazurskim na terenie budowy pracownik spadł z wysokości około 3 metrów na betonową posadzkę wewnątrz budynku. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał urazu głowy i złamania ręki. (PAP)

agz/ mhr/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy pracodawca może nie udzielić urlopu

Prawo do urlopu wypoczynkowego jest jednym z podstawowych praw pracowniczych. Mimo to możliwe są liczne sytuacje, gdy pracodawca nie udzieli pracownikowi urlopu wypoczynkowego. Jak to jest możliwe? Przedstawiamy najczęściej spotykane sytuacje, gdy pracodawca może odmówić udzielenia urlopu.

Kiedy można odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego

Pracodawca w ściśle określonych sytuacjach ma prawo odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego.

35 tysięcy złotych rocznie kosztuje firmę pracownik, któremu brak motywacji

Przedsiębiorcy narzekają, że podwyżki wynagrodzeń mocno wymuszane przez wzrost najniższej krajowej mnożą im koszty działalności i pozbawiają konkurencyjności na rynkach. Tymczasem z badań wynika, że zatrudnianie niezmotywowanych pracowników kosztuje rocznie średnio 35 tys. zł na jednego zatrudnionego.

Ile trzeba przepracować żeby dostać wczasy pod gruszą?

Wczasy pod gruszą – czy musisz mieć określony staż pracy, by otrzymać gruszę?

REKLAMA

Wczasy pod gruszą 2024. Kto może skorzystać

Wczasy pod gruszą 2024 - kto może skorzystać i jaka jest kwota gruszy? Oto podstawowe zasady ubiegania się o dofinansowanie do urlopu pracownika.

Wysokie temperatury w pracy. Obowiązki pracodawcy. Prawa pracownika

Pracodawca jest zobowiązany do utrzymania właściwej temperatury w miejscu pracy. Jednak maksymalna dopuszczalna temperatura w pomieszczeniach pracy nie jest precyzyjnie określona w przepisach. Ile zatem powinna wynosić temperatura w miejscu pracy? Jakie obowiązki ma pracodawca w związku z wysokimi temperaturami? Jakie uprawnienia przysługują pracownikom?

Czy można wysłać pracownika na przymusowy urlop?

Przymusowy urlop wypoczynkowy – czy pracodawca może bez zgody pracownika wysłać go na urlop? Czy prawo pracy przewiduje takie sytuacje?

Około 4300 zł wyniesie minimalna emerytura w Polsce? Nowa propozycja

Paweł Kampa, kandydat Nowej Lewicy z województwa opolskiego, startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Reprezentuje okręg obejmujący województwa dolnośląskie i opolskie. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, Kampa przedstawił swoją wizję wprowadzenia minimalnej emerytury we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jego propozycja to emerytura w wysokości tysiąca euro do końca najbliższej kadencji europarlamentu.

REKLAMA

Zatrudnienie freelancera - o jakie kwestie prawne i księgowe warto zadbać?

Zatrudnienie freelancera - omawiamy kwestie prawne i księgowe. Współpraca z freelancerami jest coraz popularniejszym modelem biznesowym, który oferuje elastyczność, dostęp do niezależnych specjalistów z całego świata i możliwość skalowania działań bez konieczności zatrudniania stałych pracowników. Aby jednak taki model outsourcingu był efektywny i zgodny z prawem, niezbędne jest zrozumienie i właściwe zarządzanie kwestiami prawnymi i księgowymi.

35 tysięcy złotych rocznie (przeciętnie) kosztuje polską firmę jeden niezaangażowany pracownik. Dlatego warto dbać o motywację personelu

Czym jest zaangażowanie? Kiedy pracownik jest zaangażowany w pracy? Dlaczego pracodawcy powinni dbać o zwiększenie poziomu zaangażowania pracowników?

REKLAMA