reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Zatrudnienie > Dokumentacja pracownicza > Przyjęcie pracownika do pracy - dokumentacja pracownicza

Przyjęcie pracownika do pracy - dokumentacja pracownicza

Przyjęcie pracownika do pracy wiąże się z powstaniem po obu stronach stosunku pracy obowiązków. Bardzo ważną rolę na etapie zatrudniania pracownika odgrywa dokumentacja pracownicza (kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o pracę, kwestionariusz osobowy dla pracownika, umowa o pracę, informacja o warunkach zatrudnienia, zlecenie przekazywania wynagrodzenia na rachunek bankowy, oświadczenie pracownika dla celów podatkowych PIT-2).

Spółka ABC zamieściła ofertę pracy na stanowisku Referent ds. administracyjnych (gazeta lokalna). W odpowiedzi na ofertę, przeprowadzeniu kilkunastu rozmów kwalifikacyjnych, Prezes Zarządu postanowił zatrudnić Panią Karolinę M. od dnia 9 marca 2015 r. na okres próbny, tj. do dnia 8 czerwca 2015 r. (3 miesiące).

W związku z powyższym, w dniu dzisiejszym, czyli 5 marca 2015 r. zostało wręczone Pani Karolinie skierowanie na wstępne badanie lekarskie, celem wydania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy na stanowisku Referenta ds. administracyjnych.

WZÓR:

Umowa o pracę na okres próbny - wzór

W dniu 9 marca 2015 r. zawarto umowę o pracę pomiędzy Panią Karoliną M., a Spółką ABC. Umowę sporządzono w 2 egzemplarzach, z których jeden otrzymała Pani Karolina M., a drugi został włączony do akt osobowych pracownika (w części B). Dołączono również informację o warunkach zatrudnienia.

WZÓR:

Informacja o warunkach zatrudnienia - wzór

Wcześniej Pani Karolina M. wypełniła kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (na rozmowie rekrutacyjnej), który wpięto w część A akt osobowych. W dniu podpisania umowy o pracę Pani Karolina przedłożyła również kwestionariusz osobowy dla pracownika, który wpięto już w część B.

WZORY:

Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie

Kwestionariusz osobowy dla pracownika

Nowa pracownica zapoznała się z Regulaminem Pracy oraz Wynagradzania Spółki ABC, a także Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ponadto została przeszkolona w zakresie BHP oraz ochrony przeciwpożarowej przez inspektora BHP – Karola Żyłowskiego.

Pani Karolina złożyła również oświadczenie PIT-2 dla celów podatkowych oraz przestawiła pracodawcy prośbę o przekazywanie jej wynagrodzenia na rachunek bankowy.

WZORY:

PIT-2 - oświadczenie pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych

Zlecenie przekazywania wynagrodzenia na rachunek bankowy

Założono akta osobowe dla nowej pracownicy, gdzie (w części A) umieszczono kserokopie dostarczonych przez Panią Karolinę dokumentów, czyli ostatniego świadectwa pracy, świadectw pracy, przebytych kursów, czy szkoleń oraz zaświadczenie lekarskie o zdolności do pracy.

Dnia 9 marca 2015 r. zgłoszono panią Karolinę do ZUS na druku ZUS ZUA do ubezpieczeń społecznych (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe) oraz ubezpieczenia zdrowotnego. Zgłoszono również do ubezpieczenia zdrowotnego córkę pani Karoliny – Annę.

Ponadto z racji, iż Pani Karolina ma córkę w wieku 5 lat przysługują jej dodatkowo 2 dni zwolnienia płatnego od pracy.

Oświadczenie pracownika o zamiarze lub braku zamiaru korzystania z 2 dni opieki nad dzieckiem

Porozmawiaj o tym na FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Chmiel

ekspert PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama