reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Zatrudnienie > Dokumentacja pracownicza > Planner kadrowo-płacowy na sierpień 2020 r.

Planner kadrowo-płacowy na sierpień 2020 r.

Planner kadrowo-płacowy na sierpień 2020 r. przedstawia wszystkie obowiązki miesięczne, wymiar czasu pracy, wysokość dodatku za pracę w nocy, ciekawe cytaty oraz wyrok Sądu Najwyższego dotyczący nadgodzin podczas pracy w systemie "home office".

"Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu ona nam zabiera." - prof. C. Northcote Parkinson

OBOWIĄZKI MIESIĘCZNE:

 1. Weryfikacja ważności badań wstępnych, okresowych i kontrolnych.
 2. Weryfikacja ważności szkoleń BHP.
 3. Weryfikacja terminowych umów o pracę.
 4. Raport z wyszczególnieniem dat urodzenia pracowników i zleceniobiorców, którzy podlegają uldze podatkowej dla 26-latków.
 5. Sprawdzenie pracowników i zleceniobiorców, którzy spełniają warunki do zgłoszenia do PPK (zgłoszenie w terminie 7 dni po upływie 10-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin 3 miesięcy zatrudnienia).
 6. 05.08 Złożenie dokumentacji rozliczeniowej (ZUS DRA) oraz opłacenie składek za lipiec 2020 r. przez jednostki budżetowe i samorządowe zakłady budżetowe.
 7. 09.08 GUS DG-1 meldunek o działalności gospodarczej.
 8. 10.08 Złożenie ZUS DRA oraz opłacenie składek za lipiec 2020 r. przez osoby fizyczne opłacające składkę wyłącznie za siebie.
 9. 17.08 Złożenie dokumentacji rozliczeniowej (ZUS DRA) oraz opłacenie składek za lipiec 2020 r. przez pozostałych płatników.
 10. 17.08 Przelew do instytucji finansowej z tytułu wpłat do PPK obliczonych i pobranych w miesiącu lipcu 2020 r.
 11. 20.08 Opłacenie zaliczek na podatek od wypłaconych w lipcu 2020 r. przychodów ze stosunku pracy, pracy nakładczej, służbowego stosunku pracy, działalności wykonywanej osobiście, umów zleceń, umów o dzieło (PIT-4).
 12. 20.08 Opłacenie zaliczek wynikających z art. 52o ustawy o pdof oraz zryczałtowanego podatku dochodowego, pobranych w marcu 2020 r. od przychodów ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego wypłacanych przez płatników, przychodów z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 13 pkt 8 ustawy o pdof (tj. umowy zlecenia lub umowy o dzieło) oraz z praw autorskich i praw pokrewnych; termin ten dotyczy płatników, o których mowa w art. 31 oraz art. 41 ust. 1 i 4 ustawy o pdof, jeżeli płatnicy ci ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 (zgodnie z § 1 rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego - Dz. U. z 2020 r. poz. 972).
 13. 20.08 Opłacenie zryczałtowanego podatku pobranego w lipcu 2020 r. od przychodów zatrudnionych osób podlegających zryczałtowanemu opodatkowaniu (PIT-8A).zychodów ze stosunku pracy, pracy nakładczej, służbowego stosunku pracy, działalności wykonywanej osobiście, umów zleceń, umów o dzieło (PIT-4).
 14. 20.08 Złożenie deklaracji PFRON za lipiec 2020 r. (DEK-I-0, DEK-I-a, DEK-I-b, DEK-II-a, DEK-II-b) oraz wpłata na PFRON.
reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Monika Smulewicz

ekspert z zakresu prawa pracy

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Planner kadrowo-płacowy na sierpień 2020 r. / autor: Monika Smulewicz
Planner kadrowo-płacowy na sierpień 2020 r. / autor: Monika Smulewicz

Monitor Księgowego - wydanie cyfrowe (eMK)19.90 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama