REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zawodowe plany Polaków na 2025 rok [BADANIE]

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
zawodowe plany polaków na 2025 rok postanowienia noworoczne
Zawodowe plany Polaków na 2025 rok - postanowienia noworoczne
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jakie Polacy mają plany zawodowe na 2025 rok? Nowy rok to pretekst do odważnych decyzji dotyczących pracy. Jakie postanowienia noworoczne mają w tym roku Polacy? Oto wyniki badania Pracuj.pl.

Zawodowe postanowienia noworoczne 2025

Ponad połowa Polaków (55%) planuje wprowadzić w życie noworoczne postanowienia związane z karierą – wynika z najnowszego badania Pracuj.pl. Wśród najczęściej wymienianych celów znalazły się zmiana pracy, rozwój nowych umiejętności oraz poprawa równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Mimo wyzwań gospodarczych, większość badanych (76%) wierzy, że 2025 rok to czas na odważne decyzje zawodowe.

REKLAMA

Autopromocja

Najważniejsze informacje:

  • 55% badanych deklaruje posiadanie zawodowych postanowień noworocznych.
  • 76% respondentów chce zmienić pracę w 2025 roku.
  • 76% badanych uważa, że w przyszłym roku warto podejmować odważne kroki związane z pracą, a 74% odpowiadających planuje takie kroki podjąć.
  • 54% badanych spodziewa się zawodowych wyzwań wynikających z sytuacji gospodarczej.
  • 47% respondentów obawia się o stabilność swojego zatrudnienia.
  • 56% uczestników badania deklaruje optymizm wobec przyszłego roku zawodowego, pomimo trudności.

Wyzwania zawodowe w 2025 roku

REKLAMA

Miniony rok dla wielu Polaków był czasem pełnym wyzwań życiowych i zawodowych. Jak pokazuje najnowsze, noworoczne badanie Pracuj.pl, w nadchodzącym roku wciąż ponad połowa z nas (54%) spodziewa się wyzwań na polu zawodowym wynikających z sytuacji gospodarczej, a 47% respondentów obawia się o stabilność swojego zatrudnienia. Wyniki badania podkreślają odczuwaną na rynku pracy niepewność gospodarczą.

Jednak, mimo obaw, niepewność co do sytuacji na rynku pracy nie przekreśla wiary w indywidualne możliwości rozwoju. Aż 56% badanych podchodzi z optymizmem do swoich zawodowych perspektyw na 2025 rok. Kluczowe znaczenie w budowaniu tego zawodowego optymizmu mogą mieć możliwości zdobywania doświadczenia, podnoszenie kwalifikacji oraz wsparcie ze strony pracodawców.

Warto również podkreślić, że 76% uczestników badania uważa, iż mimo trudności gospodarczych warto w przyszłym roku podejmować odważne kroki związane z karierą, a 74% odpowiadających planuje takie kroki podjąć. Wnioski te sugerują, że Polacy są gotowi na podejmowanie ryzyka, aby inwestować w swoją przyszłość zawodową – zarówno poprzez zmiany stanowisk, jak i rozwijanie nowych kompetencji. Ta postawa może być impulsem dla pracodawców do tworzenia wspierających środowisk pracy, które umożliwią pracownikom rozwój i dadzą im poczucie stabilizacji w obliczu niepewności rynkowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowy rok to czas, w którym wielu pracowników dokonuje przemyśleń na temat swojej kariery, planując rozwój i różne, czasami rewolucyjne, zmiany. Wyniki naszego badania wskazują, że pomimo wyzwań gospodarczych Polacy są gotowi do podejmowania odważnych kroków zawodowych. Szczególnym momentem na takie działania jest zawsze przełom roku. Jest to czas, w którym wyznaczanie planów i osobiste ambicje pomagają pracownikom lepiej radzić sobie z dynamiczną sytuacją na rynku pracy. To także dobra okazja dla pracodawców, aby wspierać te dążenia, oferując odpowiednie narzędzia i możliwości rozwoju – komentuje Jolanta Lewandowska-Bitkowska, ekspertka ds. rekrutacji i rozwoju pracowników w Pracuj.pl.

Noworoczne postanowienia zawodowe 2025

Pracuj.pl

Respondenci, którzy deklarują posiadanie zawodowych postanowień noworocznych, wyznaczają sobie ambitne cele. Najczęściej wskazywane postanowienia badanych Pracuj.pl to zmiana pracy (76%) oraz rozwój zawodowy i zdobywanie nowych umiejętności (52%). Kolejne miejsca zajmują dbałość o równowagę między pracą a życiem osobistym (37%) oraz starania o podwyżkę (29%). Nieco mniej osób planuje całkowitą zmianę zawodu (26%) lub dążenie do awansu (18%).

Ważne

Warto zwrócić uwagę, że 3% respondentów planuje dłuższą przerwę w pracy. To sygnał, że regeneracja i równowaga życiowa stają się coraz ważniejsze w podejściu Polaków do kariery.

Odważne postanowienia związane z pracę w nowym roku

Noworoczne badanie Pracuj.pl wskazuje, że mimo trudności gospodarczych Polacy wykazują imponującą determinację, by kształtować swoją przyszłość zawodową. Rok 2025 to dla wielu czas ambitnych planów – od zmiany pracy i rozwijania umiejętności, przez dążenie do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, aż po odważne decyzje, takie jak zmiana ścieżki kariery i poszukiwanie nowych wyzwań. Wyniki badania podkreślają, że siła noworocznych postanowień tkwi nie tylko w ich wyznaczaniu, ale przede wszystkim w motywacji do działania, która inspiruje do pokonywania przeciwności i budowania lepszej przyszłości.

Postanowienia noworoczne to często pierwszy krok ku zmianom, które mogą otworzyć drzwi do zupełnie nowych możliwości. W wymagających warunkach ekonomicznych szczególnie istotne jest świadome planowanie swoich działań i konsekwentne dążenie do celów. Optymizm i odwaga to wartości, które mogą stać się fundamentem sukcesu w nadchodzących miesiącach – podsumowuje Jolanta Lewandowska-Bitkowska.

Pracuj.pl
Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wyższe wynagrodzenia w budżetówce od 2026 r. Pracodawcy chcą większej podwyżki dla pracowników

Płaca minimalna w 2026 r. wzrośnie o 3%, ale w budżetówce podwyżka powinna być wyższa. Pracodawcy chcą wyższych wynagrodzeń w sferze budżetowej, aby jakość usług publicznych również rosła.

Nie będzie w tym roku niższego dodatku za pracę w nocy niż w lipcu

W lipcu 2025 r. mamy najniższy dodatek za pracę w nocy. Taka sama kwota będzie obowiązywała w październiku. To miesiące z największą liczbą godzin pracy. Ile wynosi dodatek nocny w tym miesiącu?

Opieka nad małym dzieckiem podczas pracy zdalnej. Co z kontrolą pracodawcy?

Jak pracodawca może skontrolować pracę zdalną pracownika, który w czasie godzin pracy sprawuje bezpośrednią opiekę nad małoletnim dzieckiem (do 4. roku życia), szczególnie gdy dziecko nie ma zapewnionej w tym czasie opieki przez inną osobę (np. nianię, innego członka rodziny, żłobek, przedszkole)?

PPK: od jakiej kwoty nalicza się wpłaty? Czy wczasy pod gruszą, świadczenia urlopowe, nagroda jubileuszowa i zasiłki liczą się do podstawy wymiaru wpłat?

Od jakiej kwoty liczy się wpłaty na PPK? Nie od każdego świadczenia na rzecz uczestnika PPK należy naliczać wpłaty do PPK. To, czy dane świadczenie stanowi podstawę wpłat do PPK, zależy od tego, czy jest ono podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Co z wczasami pod gruszą, świadczeniem urlopowym, nagrodą jubileuszową, zasiłkami i urlopem wychowawczym?

REKLAMA

Odmowa renty wdowiej: 7 powodów odmowy renty wdowiej przez ZUS

Otrzymałaś odmowę przyznania renty wdowiej przez ZUS? Sprawdź, jakie są najczęstsze powody niepozwalające na wypłatę nowego świadczenia. Jeśli nie zgadzasz się z rozstrzygnięciem Zakładu, możesz odwołać się do sądu.

Czy jesteśmy gotowi na skrócony tydzień pracy? Jak go sobie wyobrażamy?

Jak sobie wyobrażamy skrócony tydzień pracy? Mniej godzin, ale pięć dni w tygodniu? Więcej godzin i dodatkowy dzień wolny? Ale kiedy, w poniedziałek czy piątek, a może środę? Badacze z Uniwersytetu SWPS przyjrzeli się wyobrażeniom.

Renta wdowia - kiedy pierwsze wypłaty? Terminy wypłat ZUS w lipcu i sierpniu

Renta wdowia pozwala na łączenie dwóch świadczeń renty rodzinnej po zmarłym małżonku i świadczenia emerytalno-rentowego. Lipiec to termin pierwszych wypłat renty wdowiej. Kiedy dokładnie ZUS wypłaci świadczenie w lipcu i sierpniu 2025 r.?

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego [projekt]

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Wielce prawdopodobne, że tak. Bo ma dojść do dostosowania poziomu maksymalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego do zmienionej kwoty bazowej, wynikającej z ustawy budżetowej na rok 2025. Zatem z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. mają obowiązywać nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w samorządzie.

REKLAMA

PIP: 350 tysięcy bezpłatnych porad rocznie dla pracodawców. Inspekcja pracy nie tylko kontroluje, ale i pomaga

Działalność PIP to nie tylko kontrole, ale i bezpłatne porady prawne dla pracodawców. Inspekcja pracy wydaje 350 tysięcy porad rocznie, które skierowane są wprost do osób zatrudniających pracowników. Warto korzystać z pomocy PIP.

Gdzie chcą pracować Polacy? Ranking 2025: wymarzonym miejscem pracy branża motoryzacyjna. Bije na głowę IT

Gdzie w 2025 roku chcą pracować Polacy? Oto ranking branż. Okazuje się, że wymarzonym miejscem pracy jest branża motoryzacyjna. Bije na głowę IT. Czym kierują się pracownicy przy wyborze branży, w której podejmują pracę?

REKLAMA