REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
zawodowe plany polaków na 2025 rok postanowienia noworoczne
Zawodowe plany Polaków na 2025 rok - postanowienia noworoczne
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jakie Polacy mają plany zawodowe na 2025 rok? Nowy rok to pretekst do odważnych decyzji dotyczących pracy. Jakie postanowienia noworoczne mają w tym roku Polacy? Oto wyniki badania Pracuj.pl.

Zawodowe postanowienia noworoczne 2025

Ponad połowa Polaków (55%) planuje wprowadzić w życie noworoczne postanowienia związane z karierą – wynika z najnowszego badania Pracuj.pl. Wśród najczęściej wymienianych celów znalazły się zmiana pracy, rozwój nowych umiejętności oraz poprawa równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Mimo wyzwań gospodarczych, większość badanych (76%) wierzy, że 2025 rok to czas na odważne decyzje zawodowe.

REKLAMA

Autopromocja

Najważniejsze informacje:

  • 55% badanych deklaruje posiadanie zawodowych postanowień noworocznych.
  • 76% respondentów chce zmienić pracę w 2025 roku.
  • 76% badanych uważa, że w przyszłym roku warto podejmować odważne kroki związane z pracą, a 74% odpowiadających planuje takie kroki podjąć.
  • 54% badanych spodziewa się zawodowych wyzwań wynikających z sytuacji gospodarczej.
  • 47% respondentów obawia się o stabilność swojego zatrudnienia.
  • 56% uczestników badania deklaruje optymizm wobec przyszłego roku zawodowego, pomimo trudności.

Wyzwania zawodowe w 2025 roku

Miniony rok dla wielu Polaków był czasem pełnym wyzwań życiowych i zawodowych. Jak pokazuje najnowsze, noworoczne badanie Pracuj.pl, w nadchodzącym roku wciąż ponad połowa z nas (54%) spodziewa się wyzwań na polu zawodowym wynikających z sytuacji gospodarczej, a 47% respondentów obawia się o stabilność swojego zatrudnienia. Wyniki badania podkreślają odczuwaną na rynku pracy niepewność gospodarczą.

Jednak, mimo obaw, niepewność co do sytuacji na rynku pracy nie przekreśla wiary w indywidualne możliwości rozwoju. Aż 56% badanych podchodzi z optymizmem do swoich zawodowych perspektyw na 2025 rok. Kluczowe znaczenie w budowaniu tego zawodowego optymizmu mogą mieć możliwości zdobywania doświadczenia, podnoszenie kwalifikacji oraz wsparcie ze strony pracodawców.

Warto również podkreślić, że 76% uczestników badania uważa, iż mimo trudności gospodarczych warto w przyszłym roku podejmować odważne kroki związane z karierą, a 74% odpowiadających planuje takie kroki podjąć. Wnioski te sugerują, że Polacy są gotowi na podejmowanie ryzyka, aby inwestować w swoją przyszłość zawodową – zarówno poprzez zmiany stanowisk, jak i rozwijanie nowych kompetencji. Ta postawa może być impulsem dla pracodawców do tworzenia wspierających środowisk pracy, które umożliwią pracownikom rozwój i dadzą im poczucie stabilizacji w obliczu niepewności rynkowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowy rok to czas, w którym wielu pracowników dokonuje przemyśleń na temat swojej kariery, planując rozwój i różne, czasami rewolucyjne, zmiany. Wyniki naszego badania wskazują, że pomimo wyzwań gospodarczych Polacy są gotowi do podejmowania odważnych kroków zawodowych. Szczególnym momentem na takie działania jest zawsze przełom roku. Jest to czas, w którym wyznaczanie planów i osobiste ambicje pomagają pracownikom lepiej radzić sobie z dynamiczną sytuacją na rynku pracy. To także dobra okazja dla pracodawców, aby wspierać te dążenia, oferując odpowiednie narzędzia i możliwości rozwoju – komentuje Jolanta Lewandowska-Bitkowska, ekspertka ds. rekrutacji i rozwoju pracowników w Pracuj.pl.

noworoczne postanowienia zawodowe 2025

Noworoczne postanowienia zawodowe 2025

Pracuj.pl

Respondenci, którzy deklarują posiadanie zawodowych postanowień noworocznych, wyznaczają sobie ambitne cele. Najczęściej wskazywane postanowienia badanych Pracuj.pl to zmiana pracy (76%) oraz rozwój zawodowy i zdobywanie nowych umiejętności (52%). Kolejne miejsca zajmują dbałość o równowagę między pracą a życiem osobistym (37%) oraz starania o podwyżkę (29%). Nieco mniej osób planuje całkowitą zmianę zawodu (26%) lub dążenie do awansu (18%).

Ważne

Warto zwrócić uwagę, że 3% respondentów planuje dłuższą przerwę w pracy. To sygnał, że regeneracja i równowaga życiowa stają się coraz ważniejsze w podejściu Polaków do kariery.

Odważne postanowienia związane z pracę w nowym roku

Noworoczne badanie Pracuj.pl wskazuje, że mimo trudności gospodarczych Polacy wykazują imponującą determinację, by kształtować swoją przyszłość zawodową. Rok 2025 to dla wielu czas ambitnych planów – od zmiany pracy i rozwijania umiejętności, przez dążenie do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, aż po odważne decyzje, takie jak zmiana ścieżki kariery i poszukiwanie nowych wyzwań. Wyniki badania podkreślają, że siła noworocznych postanowień tkwi nie tylko w ich wyznaczaniu, ale przede wszystkim w motywacji do działania, która inspiruje do pokonywania przeciwności i budowania lepszej przyszłości.

Postanowienia noworoczne to często pierwszy krok ku zmianom, które mogą otworzyć drzwi do zupełnie nowych możliwości. W wymagających warunkach ekonomicznych szczególnie istotne jest świadome planowanie swoich działań i konsekwentne dążenie do celów. Optymizm i odwaga to wartości, które mogą stać się fundamentem sukcesu w nadchodzących miesiącach – podsumowuje Jolanta Lewandowska-Bitkowska.

Autopromocja
Pracuj.pl

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Trzynastka za 2024 rok. Jak ją obliczyć i kiedy wypłacić?

Trzynastka za 2024 rok należy się pracownikom jednostek sfery budżetowej, którzy przepracowali poprzedni rok kalendarzowy. Jak obliczyć wysokość dodatkowego wynagrodzenia rocznego? Kiedy jest wypłata trzynastek? Czy odprowadza się od nich podatek i składki ZUS?

MRPiPS: Od 2 dni do 10 dni dodatkowego urlopu. Za 5 lat i za 25 lat pracy [Projekt ustawy, I kwartał 2025 r. RM]

Ministerstwo Rodziny kończy pracę nad nowym typ dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Wszystko wskazuje na to, że za kilka miesięcy Rada Ministrów przyjmie odpowiedni projekt ustawy nowelizującej. Urlop jest bardzo atrakcyjny - jest tym dłuższy, im dłuższy staż pracy ma pracownik. Nowe przepisu premiują więc pracowitość. Osoby ze stażem 25 lat pracy mają nie 26 dni urlopu, a 36 dni. I to rok w rok aż do emerytury. Jest to tak atrakcyjne, że dyskusje o tej propozycji rządu skupiają się od 10 miesięcy na tym, dlaczego tylko niektórzy pracownicy mają mieć ten przywilej. I kiedy wszyscy.

500 plus, 550 plus czy nawet 600 plus dla pracowników. Co miesiąc, za niekorzystanie z urlopu na żądanie, z powodu siły wyższej czy niechorowanie. Ministerstwo Pracy negatywnie o takich praktykach

Poruszamy kontrowersyjny temat dużych (bo nawet 500 zł, 550 zł czy 600 zł) comiesięcznych dodatków pieniężnych do wynagrodzenia, które wypłacane są pracownikom w wielu zakładach pracy, w tym w znanych nam wszystkim dyskontach. Ale czy w rzeczywistości premia absencyjna inaczej frekwencyjna jest legalna? Jaka nagroda za frekwencję? Ile wynosi premia absencyjna? Odpowiedzi mogą zaskoczyć.

Będą zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja zainteresuje ofiary mobbingu i przemocy w miejscu pracy

Rząd pracuje nad projektem nowelizacji Kodeksu pracy. Zmiany będą dotyczyć kwestii związanych z występowaniem różnych form przemocy w miejscu pracy.

REKLAMA

1 dzień pracy Głównego Inspektora Pracy na aukcji WOŚP. Żadnej pracy się nie boję

Na aukcji WOŚP można wylicytować jeden dzień pracy Głównego Inspektora Pracy, Marcina Staneckiego. Można tam przeczytać CV Głównego Inspektora Pracy. To ciekawa i odważna propozycja, z której pieniądze zostaną przekazane na chore dzieci.

Zawodowe plany Polaków na 2025 rok [BADANIE]

Jakie Polacy mają plany zawodowe na 2025 rok? Nowy rok to pretekst do odważnych decyzji dotyczących pracy. Jakie postanowienia noworoczne mają w tym roku Polacy? Oto wyniki badania Pracuj.pl.

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2025? Co na prezent? Nietypowo: Konwencja ONZ o prawach osób starszych. Zaskocz Dziadów!

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2025? Co na prezent? Dla seniorów najważniejsze są poświęcony im czas, miłość i zrozumienie. Rzeczy materialne są mniej istotne. My dodatkowo podpowiadamy, że warto uświadomić Dziadków o ich prawach, bo właśnie trwają prace nad przełomowym aktem, chodzi o Konwencję ONZ o prawach osób starszych.

3 wyzwania dla pracodawców w 2025 roku

3 wyzwania, jakie stoją w 2025 roku przed pracodawcami to: związane z robotyzacją rosnące obawy pracowników, zarządzanie wielokulturowymi zespołami oraz przygotowanie do jawności wynagrodzeń, która zacznie obowiązywać od 2026 roku.

REKLAMA

Zmiana przepisów: Nowe kody umożliwią prawidłowe wypełnianie dokumentów ubezpieczeniowych i rozliczanie składek

Uzupełniający urlop macierzyński będzie dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych i dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających hospitalizacji. Nowelizacja Kodeksu pracy oznacza, że konieczne będzie także wprowadzenie nowych kodów, które umożliwią prawidłowe wypełnianie dokumentów ubezpieczeniowych i rozliczanie składek ZUS. Resort rodziny i pracy przygotowuje projekt nowych przepisów.

HR w 2025 roku. Kluczowe wyzwania w zarządzaniu zasobami ludzkimi [Najważniejsze informacje]

Rok 2025 stawia HR w roli kluczowego partnera w realizacji planów pracodawców. Jakie wyzwania czekają zarządzanie zasobami ludzkimi? Czy pracodawcy będą zatrudniać w pierwszej połowie 2025 roku? Oto najważniejsze informacje na najbliższy rok dla hr-owców.

REKLAMA