REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca wakacyjna: Sprzątanie w hotelu

sprzątaczka sprzątacz osoba sprzątająca sprzątanie serwis sprzątający usługi cleaningowe pokojówka hotel ośrodek wczasowy wypoczynkowy
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Praca w hotelu lub ośrodku wczasowym na stanowisku sprzątaczki lub sprzątacza to jeden z popularnych wyborów pracy wakacyjnej. W ten sposób wielu młodych ludzi ma okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy w czasie wakacji.

W tym artykule przyjrzymy się temu, jakie zalety niesie ze sobą to zajęcie oraz jakie wyzwania mogą czekać na osoby, które podejmą się tego zadania.

REKLAMA

Autopromocja

Serwis sprzątający – jakie umiejętności są wymagane

Praca osoby sprzątającej w hotelu lub ośrodku wczasowym nie należy do najłatwiejszych. Wymaga ona nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale także umiejętności organizacyjnych i dokładności. Osoba sprzątająca odpowiedzialna jest za utrzymanie czystości w pokojach hotelowych lub kwaterach wczasowych, dbając o schludność i porządek. Często jest to praca intensywna fizycznie, zwłaszcza jeśli trzeba zmieniać pościel, sprzątać łazienki czy odkurzać dywany.

Sprzątanie – okazja zdobycia doświadczeń

Jednak praca ta ma także wiele zalet. Po pierwsze, daje możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, zwłaszcza dla młodych osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Praca w hotelu wymaga odpowiedzialności, punktualności i pracy w zespole, co może być ważnym elementem na przyszłość w innych dziedzinach. Po drugie, praca wakacyjna na stanowisku sprzątacza lub sprzątaczki może być doskonałą okazją do podjęcia współpracy z międzynarodowymi turystami, co pozwoli na doskonalenie umiejętności językowych.

Przy okazji pracy w hotelu czy ośrodku wczasowym, osoba sprzątająca ma również okazję do obserwowania różnorodności kulturowej i zrozumienia różnych tradycji. Ta społeczna interakcja może być inspirująca i wzbogacająca. Ponadto, praca wakacyjna w hotelowym serwisie sprzątającym może pozwolić na zdobycie cennych umiejętności interpersonalnych, takich jak komunikacja, empatia i rozwiązywanie problemów.

Sprzątanie – korzyści płacowe i pozapłacowe

Należy również wspomnieć o wynagrodzeniu. Praca wakacyjna w hotelu może być dobrą okazją do zarobienia pieniędzy na nadchodzący rok szkolny lub na oszczędności. Wiele hoteli oferuje konkurencyjne stawki godzinowe lub dodatkowe benefity, takie jak darmowe posiłki czy zniżki na noclegi. Dla niektórych osób praca wakacyjna w hotelu może stanowić też zachętę do podjęcia długoterminowej kariery w branży turystycznej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Serwis sprzątający – wyzwania i trudności

REKLAMA

Choć praca wakacyjna przy sprzątaniu ma wiele zalet, to wiąże się również z pewnymi wyzwaniami. Przede wszystkim, jest to zawód wymagający fizycznie, co może prowadzić do zmęczenia i wyczerpania. Szczególnie w okresach największego ruchu turystycznego, praca może być bardzo intensywna, a dni pełne wyzwań. Dodatkowo, brak doświadczenia w tej branży może na początku sprawić trudności w dostosowaniu się do nowych obowiązków.

Innym wyzwaniem jest także poradzenie sobie z różnymi typami klientów, w tym z tymi trudnymi i wymagającymi. Osoby sprzątające często spotykają się z różnymi zachowaniami gości, co wymaga zachowania profesjonalizmu i cierpliwości w każdej sytuacji.

Podsumowując, praca wakacyjna w serwisie sprzątającym w hotelu lub ośrodku wczasowym to zajęcie wymagające, ale jednocześnie dające wiele możliwości. Dla młodych ludzi może być doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, rozwoju umiejętności interpersonalnych i zarobienia dodatkowych pieniędzy na nadchodzący rok szkolny. Choć wiąże się z pewnymi wyzwaniami, to praca ta może być satysfakcjonująca i inspirująca, pozwalając na zrozumienie różnorodności kulturowej i społecznej. Dlatego warto rozważyć możliwość podjęcia tego wyzwania i doświadczyć pracy wakacyjnej w branży hotelarskiej.

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie urlopowe w szkołach. Czy powinno uwzględniać kryterium socjalne?

Do 31 sierpnia 2024 r. nauczyciele powinni otrzymać świadczenia urlopowe. Świadczenie, wypłacane wszystkim nauczycielom, jest finansowane ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy powinny uwzględniać kryterium socjalne?

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Więcej osób uzyska prawo do świadczenia

1 września 2024 r. więcej osób uzyska prawo do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego. Jakie warunki należy spełniać, żeby nabyć prawo do tego świadczenia?

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli. Kto ma prawo do nowej emerytury? Kiedy można złożyć wniosek?

1 września 2024 r. wejdą w życie zmiany przepisów Karty Nauczyciela. Więcej osób będzie mogło skorzystać z wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Kiedy można złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę?

Czy 14 lipca to niedziela handlowa?

Czy w lipcu jest jakaś niedziela handlowa? Czy w tym miesiącu możemy zaplanować zakupy na niedzielę? 

REKLAMA

Zmiana zasad obliczania stażu pracy. Jak to wpłynie na uprawnienia pracownika [przykłady]

Na podstawie stażu pracy ustalane są przysługujące pracownikowi uprawnienia, takie jak wymiar urlopu wypoczynkowego czy okres wypowiedzenia. Jeżeli do stażu pracy będą wliczane także inne okresy, np. prowadzenia działalności gospodarczej czy świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia, sposób ustalania uprawnień pracowniczych radykalnie się zmieni.

Maksymalna temperatura w pracy – będą nowe przepisy bhp!

Jaka może być maksymalna temperatura w pracy? W związku z występującymi upałami pracownicy pytają o swoje prawa. Będą nowe przepisy bhp chroniące pracowników przed pracą w upale. Dnia 10 lipca 2024 r. odbyło się spotkanie z Głównym Inspektorem Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tę informację należało obowiązkowo złożyć pracodawcy do 10 lipca. Jakie konsekwencje grożą w razie jej niezłożenia?

10 lipca 2024 r. minął termin złożenia przez zakładowe organizacje związkowe informacji o liczbie członków. Do tego dnia należało poinformować pracodawcę o liczbie związkowców według stanu na 30 czerwca br. Czy organizacjom, które nie dopełniły tego obowiązku, grożą jakieś sankcje? 

Nowelizacja Kodeksu pracy. Zmiany dotyczą podstawowych uprawnień pracowniczych

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy zakłada zmiany dotyczące podstawowych uprawnień pracowniczych. Do stażu pracy będzie wliczany okres wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia lub świadczenia usług zawartych z obecnym pracodawcą. Wpłynie to m.in. na długość okresu wypowiedzenia oraz wysokość odprawy w przypadku rozwiązania umowy o pracę.

REKLAMA

Urlop wypoczynkowy: wymiar, udzielanie, wynagrodzenie i dofinansowanie

Urlop wypoczynkowy jest jednym z podstawowych uprawnień pracowniczych. Przepisy prawa pracy dokładnie określają jego wymiar i zasady udzielania. Pracownikom przysługuje wynagrodzenie urlopowe. Pracodawcy często też dofinansowują im wypoczynek.

Jak motywować pracowników, także pokolenie Z? Oto najskuteczniejsze metody

Jak skutecznie motywować pracowników? Co najbardziej docenia pokolenie Z? Jak zbudować motywującą kulturę pracy? Poznaj skuteczne metody motywowania pracowników: klucz do sukcesu Twojego zespołu HR.

REKLAMA