reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zwrot niewykorzystanych środków do PFRON

Zwrot niewykorzystanych środków do PFRON

Do 20 stycznia 2012 r. należy dokonać zwrotu niewykorzystanych środków do PFRON. Pracodawcy mają jednak problem z ustaleniem prawidłowej kwoty do zwrotu.

Wydawanie zgromadzonych na Zakładowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ZFRON) środków było dotychczas nieograniczone w czasie.

Nowe regulacje, która weszła w życie 1 stycznia 2011 r., zobowiązały jednak pracodawców do zwrotu do PFRON niewykorzystanych do 31 grudnia 2011 r. środków funduszu rehabilitacji uzyskanych przed dniem 1 stycznia 2011 r., a pochodzących ze zwolnień z podatków i opłat oraz kwot pobranych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Właściwe określenie i wyliczenie kwoty podlegającej zwrotowi do PFRON może jednak być problemem. Przepisy bowiem nie mówią jasno, czy należy zwrócić tylko środki zgromadzone na rachunku bankowym, czy te, które są w ewidencji rachunkowej ZFRON.

Czy dotacja dla PFRON zostanie ograniczona? >>>

Jak podkreśla Jan Zając, Prezes Zarządu Krajowego POPON, pracodawcy do 20 stycznia 2012 r. są zobowiązani do wpłaty na PFRON wszystkich niewydanych środków. Mogą mieć jednak problem z właściwym określeniem i wyliczeniem tej kwoty.

- Dlatego też nasza Organizacja zwróciła się po raz kolejny do Biura Pełnomocnika Rządu z prośbą o dokładną interpretację przepisu. Dotychczasowe stanowisko BON oznaczało, iż dokonując wpłaty na PFRON należy brać pod uwagę wyłącznie środki niewykorzystane, które pochodzą ze zwolnieć podatkowych i opłat oraz niewykorzystanych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych - powiedział Zając.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

POPON

Tagi

PFRON
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Lisak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama