Maląg: podmioty ekonomii społecznej świadczą usługi na coraz wyższym poziomie
REKLAMA
REKLAMA
- Podmioty ekonomii społecznej z nagrodami
- Nagrody w dziedzinie ekonomii społecznej - pomoc drugiemu człowiekowi i biznes
- Ważne, jakim jest się pracodawcą
Podmioty ekonomii społecznej z nagrodami
W siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie w piątek odbyła się gala konkursu "Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej". Wyróżniono podmioty przyczyniające się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych.
REKLAMA
Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: debiut roku, najlepszy pracodawca, sukces rynkowy, pożyczka z korzyścią społeczną i społecznie odpowiedzialny samorząd.
Wyzwanie na przyszłość
"Dzisiejsze podsumowanie to wyzwanie na przyszłość, bo nasze idea będzie mogła być kontynuowana poprzez to, że również w Krajowym Planie Odbudowy zawarte są rozwiązania i środki, które pozwolą realizować różne przedsięwzięcia związane z ekonomią społeczną" - powiedziała minister Maląg.
Zwróciła uwagę, że "w obecnej edycji przyznano 164 certyfikaty". "W poprzednich edycjach łącznie przyznano 370 certyfikaty, co pokazuje, że zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe. Oznacza to, że podmioty ekonomii społecznej świadczą usługi na coraz wyższym poziomie, a także chcą być konkurencyjne" - oceniła szefowa MRiPS.
Nagrody w dziedzinie ekonomii społecznej - pomoc drugiemu człowiekowi i biznes
Zaznaczyła, że nagrody w dziedzinie ekonomii społecznej pokazują, że można łączyć pomoc drugiemu człowiekowi z biznesem.
Minister Maląg pogratulowała wszystkim podmiotom, które wzięły udział w konkursie. "Dziękuję, że jesteście, że każdego dnia działacie dla drugiego człowieka wyciągając pomocną dłoń" - powiedziała.
Wspomniała, że kategorie, w których przyznano nagrody odpowiadają każdej ze sfer funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Ważne, jakim jest się pracodawcą
Podkreśliła, że sukces w biznesie zależy nie tyko od debiutu na rynku i odpowiednich wyników ekonomicznych, ale także do tego, jakim jest się pracodawcą. Jak zaznaczyła - ważne jest tworzenie dobrego klimatu w miejsce pracy, gdzie spędza się sporo czasu. "Nie da się tego zrobić tylko z perspektywy rządu. Do dobrego zażądania pogrzebne są także samorządy, które przyczyniają się do tworzenia przyjaznego klimatu wokół ekonomii społecznej" - stwierdzała minister Maląg.
"Chciałbym rozszerzać działania ekonomii społecznej w ramach konkretnych nowych inicjatyw; żeby były one jak najszersze" - powiedziała szefowa MRiPS.
Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w partnerstwie przez: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw. (PAP)
Autorki: Magdalena Gronek, Katarzyna Herbut
mgw/ kh/ mhr/
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat