REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Maląg: podmioty ekonomii społecznej świadczą usługi na coraz wyższym poziomie

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej
Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej

REKLAMA

REKLAMA

W tegorocznej edycji konkursu "Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej" przyznano 164 certyfikaty. To pokazuje, że podmioty ekonomii społecznej świadczą usługi na coraz wyższym poziomie oraz chcą być konkurencyjne - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podmioty ekonomii społecznej z nagrodami

W siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w Warszawie w piątek odbyła się gala konkursu "Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej". Wyróżniono podmioty przyczyniające się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych.

Autopromocja

Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: debiut roku, najlepszy pracodawca, sukces rynkowy, pożyczka z korzyścią społeczną i społecznie odpowiedzialny samorząd.

Wyzwanie na przyszłość

"Dzisiejsze podsumowanie to wyzwanie na przyszłość, bo nasze idea będzie mogła być kontynuowana poprzez to, że również w Krajowym Planie Odbudowy zawarte są rozwiązania i środki, które pozwolą realizować różne przedsięwzięcia związane z ekonomią społeczną" - powiedziała minister Maląg.

Zwróciła uwagę, że "w obecnej edycji przyznano 164 certyfikaty". "W poprzednich edycjach łącznie przyznano 370 certyfikaty, co pokazuje, że zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe. Oznacza to, że podmioty ekonomii społecznej świadczą usługi na coraz wyższym poziomie, a także chcą być konkurencyjne" - oceniła szefowa MRiPS.

Nagrody w dziedzinie ekonomii społecznej - pomoc drugiemu człowiekowi i biznes

Zaznaczyła, że nagrody w dziedzinie ekonomii społecznej pokazują, że można łączyć pomoc drugiemu człowiekowi z biznesem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Minister Maląg pogratulowała wszystkim podmiotom, które wzięły udział w konkursie. "Dziękuję, że jesteście, że każdego dnia działacie dla drugiego człowieka wyciągając pomocną dłoń" - powiedziała.

Wspomniała, że kategorie, w których przyznano nagrody odpowiadają każdej ze sfer funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Ważne, jakim jest się pracodawcą 

Podkreśliła, że sukces w biznesie zależy nie tyko od debiutu na rynku i odpowiednich wyników ekonomicznych, ale także do tego, jakim jest się pracodawcą. Jak zaznaczyła - ważne jest tworzenie dobrego klimatu w miejsce pracy, gdzie spędza się sporo czasu. "Nie da się tego zrobić tylko z perspektywy rządu. Do dobrego zażądania pogrzebne są także samorządy, które przyczyniają się do tworzenia przyjaznego klimatu wokół ekonomii społecznej" - stwierdzała minister Maląg.

"Chciałbym rozszerzać działania ekonomii społecznej w ramach konkretnych nowych inicjatyw; żeby były one jak najszersze" - powiedziała szefowa MRiPS.

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej 2022 organizowany jest w ramach projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w partnerstwie przez: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań - Fundację Nowy Staw. (PAP)

Autorki: Magdalena Gronek, Katarzyna Herbut

mgw/ kh/ mhr/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w kodeksie pracy co do BHP - dotyczą wielu branż

To będzie nie mała rewolucja dla takich branż i rodzajów pracy jak: praca przy produkcji i stosowaniu pestycydów, produkcji i przetwórstwie tworzyw sztucznych, w przemyśle gumowym, farmaceutycznym, metalurgicznym, kosmetycznym, w budownictwie, w placówkach ochrony zdrowia, w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych i warsztatach samochodowych. Dlaczego? Ponieważ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało kolejny już projekt zmian w zakresie prawa pracy. Tym razem chodzi o pewne czynniki oraz procesy stwarzające szczególne zagrożenie dla zdrowia lub życia pracowników. Trzeba będzie zmienić rejestry prac i pracowników.

Trzęsienie ziemi w Poczcie Polskiej. Tysiące osób ma stracić pracę

Poczta Polska, narodowy operator pocztowy, planuje wprowadzić istotne zmiany w swojej strukturze zatrudnienia i funkcjonowaniu placówek. Według doniesień prasowych, spółka zamierza znacznie ograniczyć liczbę pracowników oraz zmniejszyć liczbę otwartych okienek i skrócić godziny pracy swoich urzędów.

336,36 zł dodatku do emerytury dla sołtysów już po 7 latach

336,36 zł to kwota dodatku do emerytury dla sołtysów, do której prawo nabędą już po 7 latach pełnienia funkcji.

Gaslighting - jak się bronić i radzić sobie z manipulacją emocjonalną?

Czym jest gaslighting? Jak go rozpoznać, bronić się i radzić sobie z manipulacją emocjonalną? Oto 6 strategii na zdemaskowanie gaslightingu: rozpoznanie i przezwyciężanie manipulacji emocjonalnej.

REKLAMA

Nastolatek też może mieć konto na PUE ZUS. Przyda się np. do ubezpieczenia zdrowotnego lub renty rodzinnej

ZUS informuje, że nie tylko osoby pełnoletnie mogą mieć swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Takie konto może też mieć nastolatek, który ukończył 13 lat. Aby je założyć musi mieć swój dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport. Do czego nastolatkowi może się przydać konto na PUE ZUS?

Zwolnienie ze świadczenia pracy, wypowiedzenie zmieniające lub rozwiązanie umowy o pracę? To może dotknąć tę grupę pracowników

Stwierdzenie przez lekarza medycyny pracy przeciwskazań do wykonywania dotychczasowej pracy przez pracownika powoduje brak możliwości jej wykonywania. Co powinien wówczas zrobić pracodawca?

Kilometrówka 2024 – ile wynosi stawka za kilometr?

Kilometrówka w 2024 roku wynosi 1,15 zł . Czy jest to stawka kilometrówki dla wszystkich pojazdów? Jaki jest wzór na wyliczenie, ile należy się pracownikowi za podróż prywatnym samochodem w celach służbowych w 2024 roku?

Ryczałt samochodowy 2024 – kalkulator

Kalkulator ryczałtu samochodowego 2024 pozwala na szybkie wyliczenie należności pracownika za używanie samochodu prywatnego w celach służbowych. Jakie są stawki? Ile wynosi limit kilometrów na miesiąc?

REKLAMA

ZUS: Konto na PUE ZUS może założyć także nastolatek

Założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS jest proste. Własny profil daje dostęp do wielu istotnych informacji, które znajdują się na koncie w ZUS. Niewiele osób wie, że konto na PUE ZUS może mieć nie tylko dorosły, ale też nastolatek, który ukończył 13. rok życia.

Emerytura matczyna a praca - czy można dorobić?

Emerytura matczyna - czy praca podczas pobierania rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego jest dozwolona? Czy można dorabiać na emeryturze matczynej?

REKLAMA