REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Poszerzanie i aktualizowanie wiedzy przez pracowników - bezpłatne szkolenia PARP

REKLAMA

Czy pracownik ma obowiązek poszerzać i aktualizować swoją wiedzę? Czy pracodawca może wypowiedzieć pracownikowi umowę o pracę, jeśli tego nie robi? W pewnych wypadkach, tak! Niestety, nie wszyscy zatrudnieni zdają sobie z tego sprawę.

- W szczególny sposób dotyczy to osób pracujących w księgowości. Muszą nadążać za zmieniającymi się przepisami z zakresu prawa podatkowego i przepisów o rachunkowości – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Pracownicy, którzy nie dbają o to, aby znać obowiązujące przepisy, narażają firmę na straty. A to może być dla pracodawcy podstawą do rozwiązania umowy o pracę.

Autopromocja

Według badań Uniwersytetu Warszawskiego niewiele ponad 46 proc. pracowników MSP potwierdza istnienie planu szkoleń. Małe i średnie firmy najczęściej biorą pod uwagę otwarte szkolenia stacjonarne, trudno dostępne ze względu na koszty i konieczność dojazdów. Pojawiają się problemy z pogodzeniem obowiązków zawodowych z uczęszczaniem na kursy. Dodatkowy problem stanowi tematyka, która bywa niedopasowana do potrzeb firm z tego sektora.

Bezpłatne szkolenie z PIT >>

Pracownicy nie mogą bezczynnie czekać, aż pracodawca zadba o aktualizację ich wiedzy. Powinni sami  zdobywać nowe informacje. Jednak zmiany w prawie podatkowym, które weszły w życie na początku tego roku, wymagają poznania i zrozumienia wielu nowych aktów prawnych. Skąd zatem czerpać wiedzę?

Warto skorzystać z bezpłatnych szkoleń internetowych Akademii PARP. Zostały przygotowane zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem i z uwzględnieniem potrzeb firm sektora MŚP.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bezpłatne szkolenie "Prawo pracy w MSP" >>

- Wystarczy zarejestrować się na portalu Akademii PARP – zachęca Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP. Ukończenie szkoleń Akademii PARP potwierdzane jest certyfikatem. Pracownik może zatem wykazać, że wywiązał się z obowiązku szkolenia i dba o dobro firmy.

Specjalnie dla osób zatrudnionych w działach finansowych i księgowych powstały szkolenia on-line z podatku VAT. „Podatek VAT 2011” to świetne kompendium wiedzy dla przedsiębiorców i pracowników z sektora MSP. Omawia nie tylko nowe stawki podatkowe, ale kompleksowo prezentuje aktualnie obowiązujące przepisy. Osobom, które zajmują się rozliczeniami VAT za ubiegły rok, niezbędne będzie szkolenie „Podatek VAT 2010”. Księgowym warto polecić również aktualne szkolenie „Podatek PIT”.

Planowanie kariery - nowe szkolenie Akademii PARP >>

Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 25 szkoleń internetowych, osiem obejmuje zagadnienia finansowo-prawne. W tym obszarze, oprócz tematów podatkowych, uczestnicy mogą szkolić się z windykacji, zamówień publicznych, prawa pracy, zabezpieczeń transakcji handlowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  REKLAMA

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  REKLAMA

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  ZUS: Przekazano więcej formularzy RUD, ale zgłoszono mniej umów o dzieło

  1,2 mln formularzy RUD przekazano do ZUS i zgłoszono na nich 1,6 mln umów o dzieło - ZUS podał dane za 2023 r.

  REKLAMA