reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Poszerzanie i aktualizowanie wiedzy przez pracowników - bezpłatne szkolenia PARP

Poszerzanie i aktualizowanie wiedzy przez pracowników - bezpłatne szkolenia PARP

Czy pracownik ma obowiązek poszerzać i aktualizować swoją wiedzę? Czy pracodawca może wypowiedzieć pracownikowi umowę o pracę, jeśli tego nie robi? W pewnych wypadkach, tak! Niestety, nie wszyscy zatrudnieni zdają sobie z tego sprawę.

- W szczególny sposób dotyczy to osób pracujących w księgowości. Muszą nadążać za zmieniającymi się przepisami z zakresu prawa podatkowego i przepisów o rachunkowości – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Pracownicy, którzy nie dbają o to, aby znać obowiązujące przepisy, narażają firmę na straty. A to może być dla pracodawcy podstawą do rozwiązania umowy o pracę.

Według badań Uniwersytetu Warszawskiego niewiele ponad 46 proc. pracowników MSP potwierdza istnienie planu szkoleń. Małe i średnie firmy najczęściej biorą pod uwagę otwarte szkolenia stacjonarne, trudno dostępne ze względu na koszty i konieczność dojazdów. Pojawiają się problemy z pogodzeniem obowiązków zawodowych z uczęszczaniem na kursy. Dodatkowy problem stanowi tematyka, która bywa niedopasowana do potrzeb firm z tego sektora.

Bezpłatne szkolenie z PIT >>

Pracownicy nie mogą bezczynnie czekać, aż pracodawca zadba o aktualizację ich wiedzy. Powinni sami  zdobywać nowe informacje. Jednak zmiany w prawie podatkowym, które weszły w życie na początku tego roku, wymagają poznania i zrozumienia wielu nowych aktów prawnych. Skąd zatem czerpać wiedzę?

Warto skorzystać z bezpłatnych szkoleń internetowych Akademii PARP. Zostały przygotowane zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem i z uwzględnieniem potrzeb firm sektora MŚP.

Bezpłatne szkolenie "Prawo pracy w MSP" >>

- Wystarczy zarejestrować się na portalu Akademii PARP – zachęca Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP. Ukończenie szkoleń Akademii PARP potwierdzane jest certyfikatem. Pracownik może zatem wykazać, że wywiązał się z obowiązku szkolenia i dba o dobro firmy.

Specjalnie dla osób zatrudnionych w działach finansowych i księgowych powstały szkolenia on-line z podatku VAT. „Podatek VAT 2011” to świetne kompendium wiedzy dla przedsiębiorców i pracowników z sektora MSP. Omawia nie tylko nowe stawki podatkowe, ale kompleksowo prezentuje aktualnie obowiązujące przepisy. Osobom, które zajmują się rozliczeniami VAT za ubiegły rok, niezbędne będzie szkolenie „Podatek VAT 2010”. Księgowym warto polecić również aktualne szkolenie „Podatek PIT”.

Planowanie kariery - nowe szkolenie Akademii PARP >>

Pod adresem www.akademiaparp.gov.pl znajduje się 25 szkoleń internetowych, osiem obejmuje zagadnienia finansowo-prawne. W tym obszarze, oprócz tematów podatkowych, uczestnicy mogą szkolić się z windykacji, zamówień publicznych, prawa pracy, zabezpieczeń transakcji handlowych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Markiewicz

radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama