reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Urlopy > Wypoczynkowy > Wynagrodzenie urlopowe i ekwiwalent za urlop nauczyciela - zmiany w 2018 r.

Wynagrodzenie urlopowe i ekwiwalent za urlop nauczyciela - zmiany w 2018 r.

Od 22 marca 2018 r. obowiązują nowe zasady ustalania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy oraz za ekwiwalent pieniężny nauczycieli.

Od 22 marca 2018 r. obowiązują nowe zasady ustalania wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy oraz za ekwiwalent pieniężny. Zmiany te podyktowane są zmianą regulacji ustawy Karta Nauczyciela w tym zakresie. Wobec powyższego niezbędne było dostosowanie dotychczasowych przepisów do tych zmian. Objęły one (w zakresie urlopu wypoczynkowego) następujące stanowiska: dyrektora i wicedyrektora szkoły, nauczyciela pełniącego inne stanowisko kierownicze w szkole, a także nauczyciela, który przez okres co najmniej 10 miesięcy pełni obowiązki kierownicze w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze.

Na powyższych stanowiskach prawo do urlopu wypoczynkowego przysługuje w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. Dlatego też w rozporządzeniu dookreślono, że wynagrodzenie za jeden dzień urlopu nauczyciela pełniącego jedno z wyżej wymienionych stanowisk ustala się dzieląc miesięczne wynagrodzenie (obliczone według dotychczas stosowanych zasad z tą tylko różnicą, że do wynagrodzenia za urlop nie należy wliczać dodatku za uciążliwość) przez liczbę 21. A zatem przez taką liczbę jak w przypadku nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne.

Takie zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 15 marca 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad ustalania wynagrodzenia oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 588)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ManpowerGroup

ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama