REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PPK - czy jesteś uczestnikiem?

Ekspert PFR Portal PPK
PPK - jak sprawdzić oszczędności i uczestnictwo w Pracowniczych Planach Kapitałowych na mojeppk?
PPK - jak sprawdzić oszczędności i uczestnictwo w Pracowniczych Planach Kapitałowych na mojeppk?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

PPK - czy jesteś uczestnikiem programu? Ile zaoszczędziłeś w PPK? Sprawdzisz to w serwisie MojePPK. Jak się zalogować?

PPK - czy jesteś uczestnikiem?

W nowym serwisie sprawdzisz czy jesteś uczestnikiem PPK. Serwis MojePPK jest serwisem informującym uczestników PPK o wartości środków zgromadzonych przez nich na rachunkach PPK. Za jego pośrednictwem sprawdzimy również czy w ogóle oszczędzamy w PPK.

Autopromocja

Od 1 stycznia 2022 r. na oficjalnym portalu pracowniczych planów kapitałowych (www.mojeppk.pl) uruchomiona została nową funkcjonalność – logowanie do serwisu „MojePPK”. W ten sposób PFR Portal PPK sp. z.o.o. realizuje swój ustawowy obowiązek informowania uczestników PPK o wartości środków zgromadzonych przez nich w PPK. Jest to możliwe dzięki udostępnieniu przez PFR S.A. - Portalowi PPK - danych z Rejestru uczestników PPK prowadzonego przez Ewidencję PPK.

Ewidencja PPK

Ewidencja PPK to system teleinformatyczny, który obejmuje ewidencję (rejestr) m.in. instytucji finansowych, podmiotów zatrudniających i uczestników PPK. System Ewidencji PPK jest zintegrowany z instytucjami finansowymi obsługującymi PPK - tak, aby agregować informacje z całego rynku PPK. Instytucje finansowe zobligowane są przepisami prawa do przekazywania do ewidencji PPK informacji m.in. o zawieranych umowach o zarządzanie i prowadzenie PPK, dokonywanych do PPK wpłatach i transakcjach dokonywanych na rachunkach uczestników PPK.

Powyższe oznacza, że jeśli oszczędzamy w PPK nasze dane powinny znajdować się w Rejestrze uczestników PPK i będziemy mogli sprawdzić wartość środków na naszych rachunkach PPK w serwisie MojePPK.

Ważne!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 Informacje o oszczędnościach uczestników PPK zgromadzone w Ewidencji PPK prezentowane są wyłącznie w serwisie MojePPK.

Logowanie do serwisu MojePPK

Najprostszym sposobem zalogowania się do serwisu MojePPK jest skorzystanie z opcji logowania przez login.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego, e-dowodu lub mojeID. Zalogowanie do serwisu za pomocą np. Profilu Zaufanego będzie możliwe tylko wtedy, gdy dane identyfikacyjne przypisane do Profilu Zaufanego logującej się osoby pasują do przynajmniej jednego rachunku PPK w systemie Ewidencji PPK. Jeżeli system nie będzie mógł powiązać żadnego rachunku z Ewidencji PPK z danymi z Profilu Zaufanego może to m.in. oznaczać, że nie posiadamy rachunku PPK. W takiej sytuacji w serwisie pojawi się komunikat - „Nie odnaleźliśmy Twojego rachunku PPK”.

To oczywiście nie musi wcale oznaczać, że w PPK w ogóle nie oszczędzamy, bo np. pracodawca - mimo, że miał taki obowiązek – nie zapisał nas do programu. Powodem, dla którego nie zobaczymy w serwisie swoich rachunków PPK może być też m.in. to, że zostaliśmy zapisani do PPK z innymi danymi identyfikacyjnymi niż te przypisane do Profilu Zaufanego albo nie upłynęło wystarczająco dużo czasu by informacja o tym, że przystąpiliśmy do PPK została odnotowana przez Ewidencję PPK (najpierw pracodawca przekazuje dane uczestnika PPK do instytucji finansowej, a dopiero potem trafiają one do Rejestru uczestników PPK w Ewidencji PPK.)

W takiej sytuacji warto jednak sprawdzić co jest powodem „nieodnalezienia naszego rachunku PPK”.

Pracownik przede wszystkim powinien upewnić się w dziale kadr i płac swojej firmy, czy pracodawca zawarł w jego imieniu umowę o prowadzenie PPK. Jeżeli pracownik nie złożył deklaracji rezygnacji pracodawca miał taki obowiązek.

Rejestracja konta w serwisie MojePPK

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z logowania przez login.gov.pl możemy zarejestrować konto w serwisie i logować się za pomocą loginu i hasła. Aby utworzyć konto w serwisie MojePPK potrzebne nam będą informacje o jednym z naszych rachunków PPK, w tym min. nazwa instytucji finansowej w której oszczędzamy oraz wysokość ostatniej wpłaty do PPK pracodawcy. Powiązanie konta w serwisie z konkretnym rachunkiem PPK jest konieczne, aby można było poprawnie zweryfikować tożsamość rejestrującej się osoby. Dla zwiększenia bezpieczeństwa serwisu, ten sposób logowania przewiduje tzw. uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Poza loginem i hasłem, wymagane będzie wprowadzanie jednorazowego kodu autoryzacyjnego, który serwis wyśle na telefon lub adres e-mail logującego się uczestnika PPK.

Zawartość serwisu MojePPK

Serwis prowadzony przez PFR Portal Sp. z o.o. jest serwisem wyłącznie informacyjnym nie można dokonywać w nim żadnych transakcji dotyczących oszczędności zebranych w PPK. Wszelkie dyspozycje i zlecenia dotyczące środków zgromadzonych na rachunku PPK uczestnik PPK powinien złożyć bezpośrednio do instytucji finansowej prowadzącej ten rachunek. Do instytucji finansowej uczestnik powinien zwrócić się również wtedy, gdy chce zaktualizować swoje dane czy np. wyznaczyć osoby uprawnione do środków na rachunku PPK.

W serwisie MojePPK:

moje ppk jak sprawdziś środki oszczędności pracownicze plany kapitałowe ile

PFR Portal PPK

Żródło: PFR Portal PPK

Więcej na temat PPK na mojeppk.pl i pod nr telefonu 800 775 775. Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez ekspertów PFR Portal PPK. Na szkolenia można zapisać się tutaj: https://www.mojeppk.pl/szkolenia.html.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(4)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Justyna
  2022-02-07 20:10:49
  Jestem od dwóch lat i widzę same plusy, nawet te osoby, które się wcześniej wypisały, teraz żałują. Widzą ze zrobiły błąd, bo na tym straciły.
  1
 • irena
  2022-02-02 19:59:47
  Jestem i absolutnie nie zaluje. zadna lokata na rynku nie daje takiego zysku jak ppk, wiec czemu mialabym sobie taki benefit odbierac?
  1
 • Hanna
  2022-02-10 18:15:54
  Oczywiście ze jestem, jak sobie to przeliczyłam na samym początku, o ile moja emerytura będzie wyższa to nie wahałam się ani chwili. Wpłacam tylko 2% a raz tyle mi przybywa. Więc szczerze nie rozumiem ludzi, którzy zrezygnowali. Ale może nie lubią mieć dodatkowych pieniędzy :)
  1
 • pytanie
  2022-01-31 23:23:03
  Daj się okraść ?
  3
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 1 kwietnia nowe stawki za wypadki przy pracy. 1431 zł za 1% uszczerbku [Obwieszczenie z 21 lutego 2024 r.]

Są już znane stawki odszkodowań za wypadki przy pracy. 1% uszczerbku na zdrowiu wyceniono na 1431 zł.

Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa?

Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

Urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków wymagających hospitalizacji - ruszyły prace

W dniu 15 lutego 2024 roku ruszyły prace w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nad opracowaniem prawnych rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu. To poważny problem. Środowiska reprezentujące rodziców wcześniaków wskazują, że mama każdego wcześniaka, który wymaga hospitalizacji po narodzinach, miała prawo skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad dzieckiem, a urlop macierzyński, żeby zaczynał się wraz z wypisem dziecka do domu. Dodatkowo, mamy wcześniaków aktualnie przebywające na urlopie macierzyńskim proszą o wydłużenie im tego urlopu o czas, jaki dziecko spędziło w szpitalu. 

1,5 mld zł dla samorządów - zyskają pracownicy administracji i interesanci

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji ponad 2 tys. samorządów ze wszystkich województw uzyskało wsparcie w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd. Otrzymają one do 850 tys. złotych na działania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Podpisaliśmy pierwszą umowę na realizację grantu, teraz rusza podpisywanie umów ze wszystkimi jednostkami samorządu, które zakwalifikowały się do wsparcia – poinformował wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

REKLAMA

Świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej. Od 1 marca 2024 r. próg uprawniający do świadczenia wzrasta do 3415,50 zł

Działacze opozycji antykomunistycznej są uprawnieni do świadczenia wyrównawczego jeżeli pobierane przez nich świadczenia emerytalno-rentowe są niższe niż określona przepisami kwota. Obecnie próg uprawniający do świadczenia wyrównawczego wynosi 3046,29 zł; 1 marca 2024 r. wzrośnie do 3415,50 zł. 

Słowacja – Dni wolne od pracy 2024

Słowacja ma w swoim kalendarzu aż piętnaście dni wolnych od pracy w ciągu roku. Dzięki temu kraj ten plasuje się pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Dla porównania – w Polsce są o dwa dni wolne mniej. Kiedy przypadają dni wolne od pracy na Słowacji w 2024 r.?

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostanie podwyżki. Funkcjonariusze ABW zarobią nawet 16200 zł miesięcznie [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to kolejna państwowa instytucja, którą dosięgnie fala podwyżek w sferze budżetowej. Zarobki w ABW wzrosną z poziomu 3900–13500 zł do poziomu 4700–16200 zł. Pójdą w górę także dodatki za stopień służbowy. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r. 

Nowe kwoty jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Czy wzrosną od 1 kwietnia 2024 r.?

Znamy wysokość odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Jest nowe obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA

2121 zł – taki miesięczny przychód może mieć bezrobotny. Od lipca 2024 r. – maksymalnie 2150 zł

Bezrobotny zostanie wyrejestrowany z urzędu pracy jeśli podejmie jakąkolwiek pracę. Może jednak zachować status osoby bezrobotnej mając źródła przychodów z innego tytułu niż praca. Przepisy określają limit kwoty przychodów, jakie może uzyskiwać bezrobotny. 

336,36 zł dodatku od 1 marca 2024

Od 1 marca 2024 r. waloryzacji z ZUS i KRUS podlegają liczne świadczenia emerytalno-rentowe, w tym dodatki. Jednym z nich jest dodatek sołtysowski, który będzie podwyższony o 36 zł i 36 groszy. W 2023 r. dodatek sołtysowski wynosił 300 zł, a w 2024 to 336,36 zł. Na dodatki dla sołtysów w 2024 r. państwo (my podatnicy) wydamy: 162 852 000 zł. Kwota ta z biegiem lat będzie rosła i przykładowo w 2032 r. wyniesie 232 716 000 zł.

REKLAMA