REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca zdalna szuka studenta

Randstad Polska
lider na polskim rynku doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, jest częścią holenderskiego Randstad N.V.
Praca zdalna szuka studenta - sposób na zarobek z domu.
Praca zdalna szuka studenta - sposób na zarobek z domu.
AVON Operations Polska

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego praca zdalna to dobry pomysł dla studenta? Studenci to najczęściej osoby, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy i zaczynają zdobywać doświadczenia zawodowe. Dla potencjalnych pracodawców są atrakcyjni, ponieważ charakteryzują się wysoką elastycznością – zarówno pod względem czasowym, jak i dostosowania się do warunków pracy. Asystenci w działach marketingu, junior IT specialists, praca na bazach danych – takie oferty najczęściej czekają na studentów w sieci.

Pracownik, którego łatwo ukształtować

Studenci to grupa społeczna, która wykazuje się jednocześnie otwartością i kreatywnością oraz świetnie odnajduje się w świecie nowych technologii. Nie jest jeszcze nauczona sztywnych schematów i potrafi spojrzeć na projekt z nowej perspektywy. Obecni studenci już od najmłodszych lat poznawali nowe technologie i obecnie są z nimi doskonale zaznajomieni. Dzięki temu, gdy na rynku pojawi się jakaś nowość, szybko się adaptują do zmian. Co więcej, ich potencjalny brak doświadczenia wcale nie musi być wadą. Firma, która zatrudni studenta, jako jego pierwszy lub jeden z pierwszych pracodawców, nie będzie musiała zmagać się z niekorzystnymi nawykami z poprzednich stanowisk.

REKLAMA

Autopromocja

Polecamy: Kodeks pracy 2020 PREMIUM

"Studenci, których liczba w Polsce w zeszłym roku przekraczała ponad milion osób, stanowią dla wielu pracodawców bardzo atrakcyjną grupę potencjalnych pracowników. W obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19, grupa ta stała się tym atrakcyjniejsza, iż ich dostępność i elastyczność uległa znacznej poprawie. Wszystko to za sprawą zdalnego nauczania i większej otwartości na oferty, również takie, które nie są do końca związane z ich kierunkiem studiów" -tłumaczy Paulina Czerwińska, Starszy Specjalista ds rekrutacji professionals w Randstad.

Stanowiska asystenckie, młodsi specjaliści – przykłady pracy zdalnej dla studentów

Najczęściej pojawiającymi się ofertami pracy zdalnej dla studentów, bądź absolwentów uczelni wyższych, są m.in. stanowiska asystenckie w działach marketingu, finansów czy administracji. Dużą popularnością cieszą się także płatne praktyki i staże w działach HR. Są to więc role, gdzie nie jest wymagana stuprocentowa obecność w biurze, a większość pracy można spokojnie wykonać zdalnie. Wciąż dużo ofert napływa także z działów IT, które szukają pracowników na poziomie junior. Zwłaszcza firmy informatyczne są coraz bardziej otwarte na studentów będących na ostatnim roku, bądź też osoby, które dopiero co uzyskały dyplom.

"Pracodawcy chętniej niż jeszcze w zeszłym roku rozpatrują osoby z mniejszym doświadczeniem, ale które w swoim CV mogą pochwalić się dodatkowymi kursami, uczestnictwem w projektach uczelnianych lub własnymi inicjatywami" - tłumaczy Paulina Czerwińska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praca dla studenta” czyli jedynie dla osób z legitymacją?

Czy „praca dla studenta” jest jedynie skierowana do osób z ważną legitymacją? Nie do końca. W wielu przypadkach potencjalni pracodawcy rozpatrują osoby na kończące naukę lub takie, które niedawno odebrały dyplom i dopiero zdobywają pierwsze zawodowe doświadczenie.

Firmy decydują się na zatrudnienie takich osób, ponieważ studenci na początku nauki, ze względu na większą ilość zajęć szkolnych, mogą nie być w pełni dyspozycyjni. Tacy kandydaci mają już także nieco większą wiedzę lub są po pierwszych stażach czy praktykach, co daje im przewagę również pod kątem umiejętności praktycznych.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Świadczenie specjalne na 2025 r. [dla kogo, kiedy, od kogo i ile]

Świadczenie specjalne będzie również przyznawane w 2025 r. Ma ono szczególny tryb, ale wciąż wiele osób je otrzymuje. Najpóźniej do 31 stycznia 2025 r., poznamy oficjalną rządową informacje na temat tego, jakie świadczenia specjalne były przyznane za 2024 r. Zatem: dla kogo, kiedy, od kogo i ile?

Komunikat ZUS: Zmiana zasad doręczania pism do klientów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o zmianach w zakresie doręczania pism do klientów.

Tajny raport ZUS niepublikowany od czerwca: Polakom grozi emerytalne ubóstwo

O co chodzi z tajnym raportem ZUS? Powstał na zlecenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Podobno wynika z niego, że wielu Polakom grozi emerytalne ubóstwo, a obecny system sprzyja patologiom rynku pracy, np. fikcyjnemu zatrudnieniu.

Trzynastka: Ile trzeba przepracować? Kiedy trzynastka nie przysługuje?

Trzynastka – jak potocznie nazywa się dodatkowe wynagrodzenie roczne – wypłacana jest pracownikom budżetówki. Warunkiem nabycia prawa do trzynastki jest przepracowanie u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. Mimo spełnienia tego warunku pracownik może stracić prawo do dodatkowego wynagrodzenia. Kiedy to może nastąpić?

REKLAMA

Raty ZUS – wniosek, dokumenty i uzasadnienie [Poradnik]

Wiele przedsiębiorców ma długi w ZUS. Zakład pomaga w spłacaniu należności z tytułu składek na kilka sposobów. Jednym z nich jest rozłożenie długu na raty za pomocą tzw. układy ratalnego. Można też wnioskować o odroczenie terminu płatności składek.

Uwaga! ZUS wysyła deklaracje podatkowe PIT za 2024 r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął wysyłać deklaracje podatkowe PIT-40A, PIT-11A, PIT-11 za 2024 r. Deklaracje trafią do wszystkich, którzy w zeszłym roku otrzymali z ZUS świadczenia z ubezpieczeń społecznych, np. renty, emerytury, zasiłki. Do końca lutego 2025 r. zostanie wysłanych ponad 10 mln formularzy.

Czy dług w ZUSie się przedawnia? [Terminy]

Należności z tytułu składek ZUS ulegają przedawnieniu. Po ilu latach przedawnia się dług w ZUS? Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych reguluje kilka wyjątków od ogólnej zasady przedawniania się składek. Kiedy bieg terminu przedawnienia ulega zawieszeniu?

Czy w zadaniowym czasie pracy pracownik może pracować w godzinach nadliczbowych?

System zadaniowego czasu pracy umożliwia pracownikowi podejmowanie samodzielnej decyzji o czasie wykonywania pracy. Pracownik jest bowiem rozliczany z wykonywanych zadań, a nie z godzin pracy. Czy oznacza to, że pracownik nie będzie pracował w nadgodzinach?

REKLAMA

Przy jakiej temperaturze można odmówić pracy? [BHP]

Przy jakiej temperaturze pracownik może odmówić wykonywania pracy? Jakie przepisy regulują kwestie wysokości temperatury w pracy? Czy wobec pracownika, który odmówił wykonywania pracy z powodu zbyt niskiej temperatury można wyciągnąć negatywne konsekwencje?

Senior+ i maksymalnie 2333 zł. W 2025 r. ma wejść dofinansowanie do wynagrodzenia dla osób, które ukończyły 50. rok życia, a nie ukończyły 60 lat (kobiety) lub 65 lat (mężczyźni)

Co zyskają pracownicy a co pracodawcy? W 2025 r. ma wejść dofinansowanie do wynagrodzenia dla osób, które ukończył 50. rok życia, a nie ukończył 60 lat (kobiety) lub 65 lat (mężczyźni). Ma być zawierana specjalna umowa na dofinansowanie wynagrodzenia, ale z kim i co ma zawierać? To będą rewolucyjne zmiany na polskim rynku pracy, bo zmieniają się przepisy po 21 latach.

REKLAMA