REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca zdalna szuka studenta

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Randstad Polska
lider na polskim rynku doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, jest częścią holenderskiego Randstad N.V.
Praca zdalna szuka studenta - sposób na zarobek z domu.
Praca zdalna szuka studenta - sposób na zarobek z domu.
AVON Operations Polska

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego praca zdalna to dobry pomysł dla studenta? Studenci to najczęściej osoby, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy i zaczynają zdobywać doświadczenia zawodowe. Dla potencjalnych pracodawców są atrakcyjni, ponieważ charakteryzują się wysoką elastycznością – zarówno pod względem czasowym, jak i dostosowania się do warunków pracy. Asystenci w działach marketingu, junior IT specialists, praca na bazach danych – takie oferty najczęściej czekają na studentów w sieci.

Pracownik, którego łatwo ukształtować

Studenci to grupa społeczna, która wykazuje się jednocześnie otwartością i kreatywnością oraz świetnie odnajduje się w świecie nowych technologii. Nie jest jeszcze nauczona sztywnych schematów i potrafi spojrzeć na projekt z nowej perspektywy. Obecni studenci już od najmłodszych lat poznawali nowe technologie i obecnie są z nimi doskonale zaznajomieni. Dzięki temu, gdy na rynku pojawi się jakaś nowość, szybko się adaptują do zmian. Co więcej, ich potencjalny brak doświadczenia wcale nie musi być wadą. Firma, która zatrudni studenta, jako jego pierwszy lub jeden z pierwszych pracodawców, nie będzie musiała zmagać się z niekorzystnymi nawykami z poprzednich stanowisk.

REKLAMA

Polecamy: Kodeks pracy 2020 PREMIUM

"Studenci, których liczba w Polsce w zeszłym roku przekraczała ponad milion osób, stanowią dla wielu pracodawców bardzo atrakcyjną grupę potencjalnych pracowników. W obecnej sytuacji związanej z pandemią Covid-19, grupa ta stała się tym atrakcyjniejsza, iż ich dostępność i elastyczność uległa znacznej poprawie. Wszystko to za sprawą zdalnego nauczania i większej otwartości na oferty, również takie, które nie są do końca związane z ich kierunkiem studiów" -tłumaczy Paulina Czerwińska, Starszy Specjalista ds rekrutacji professionals w Randstad.

Stanowiska asystenckie, młodsi specjaliści – przykłady pracy zdalnej dla studentów

REKLAMA

Najczęściej pojawiającymi się ofertami pracy zdalnej dla studentów, bądź absolwentów uczelni wyższych, są m.in. stanowiska asystenckie w działach marketingu, finansów czy administracji. Dużą popularnością cieszą się także płatne praktyki i staże w działach HR. Są to więc role, gdzie nie jest wymagana stuprocentowa obecność w biurze, a większość pracy można spokojnie wykonać zdalnie. Wciąż dużo ofert napływa także z działów IT, które szukają pracowników na poziomie junior. Zwłaszcza firmy informatyczne są coraz bardziej otwarte na studentów będących na ostatnim roku, bądź też osoby, które dopiero co uzyskały dyplom.

"Pracodawcy chętniej niż jeszcze w zeszłym roku rozpatrują osoby z mniejszym doświadczeniem, ale które w swoim CV mogą pochwalić się dodatkowymi kursami, uczestnictwem w projektach uczelnianych lub własnymi inicjatywami" - tłumaczy Paulina Czerwińska.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praca dla studenta” czyli jedynie dla osób z legitymacją?

Czy „praca dla studenta” jest jedynie skierowana do osób z ważną legitymacją? Nie do końca. W wielu przypadkach potencjalni pracodawcy rozpatrują osoby na kończące naukę lub takie, które niedawno odebrały dyplom i dopiero zdobywają pierwsze zawodowe doświadczenie.

Firmy decydują się na zatrudnienie takich osób, ponieważ studenci na początku nauki, ze względu na większą ilość zajęć szkolnych, mogą nie być w pełni dyspozycyjni. Tacy kandydaci mają już także nieco większą wiedzę lub są po pierwszych stażach czy praktykach, co daje im przewagę również pod kątem umiejętności praktycznych.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Do 30 tys. zł kary dla pracodawcy za nielegalne zatrudnienie. Czy dziecko może pracować w wakacje? [Przepisy prawne]

Prawo przewiduje do 30 tys. zł kary dla pracodawcy za nielegalne zatrudnienie. Czy dziecko może legalnie pracować w wakacje? Praca przy zbieraniu truskawek, innych owoców czy pomaganie w gastronomii to popularne sposoby na zarobek młodych Polek i Polaków. Czy zawsze przepisy prawne na to pozwalają?

Ważne zmiany na rynku pracy od 1 czerwca 2025 r. dla bezrobotnych i pracodawców. Nowości w zasiłku, stypendium stażowym, bonie na zasiedlenie

Zmiany na polskim rynku pracy, obowiązujące od 1 czerwca 2025 r., dotyczące działalności urzędów pracy wprowadza ustawa o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Jest to zupełnie nowy akt prawny, który zamienia obowiązującą dotychczas (przez ponad 20 lat) ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Co się zmienia? Jest wiele nowości, które zadowolą osoby korzystające z usług urzędów pracy. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Jawność wynagrodzeń w Polsce staje się faktem: opublikowana ustawa nakładana na pracodawców nowe obowiązki: jakie i od kiedy

23 czerwca opublikowano w Dzienniku Ustaw ustawę, która wprowadza m.in. obowiązek podawania osobie ubiegającej się o zatrudnienie, w czasie rekrutacji i z wyprzedzeniem, informacji o proponowanym wynagrodzeniu. 62,3% firm uważa potencjalne napięcia i konflikty w zespole za najważniejsze wyzwanie związane z ujawnianiem wysokości płac.

Pracownicy najczęściej zmieniają miejsce zatrudnienia z powodu niesatysfakcjonującego wynagrodzenia. Jakie oferty pracy przyciągają uwagę, a jakie poszukujący nowego miejsca pomijają

Pomimo wciąż niejednoznacznej sytuacji na rynku pracy, wielu profesjonalistów deklaruje otwartość na atrakcyjne propozycje zawodowe. Zarówno po stronie firm, jak i kandydatów dominuje jednak ostrożność. 36 proc. kandydatów zazwyczaj rezygnuje z aplikowania na ofertę pracy, jeśli brakuje w niej ważnych informacji.

REKLAMA

Przeciętne wynagrodzenie [MAJ 2025]

GUS podał przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2025 roku. To kwota brutto. Ile wynosi przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w maju tego roku? Czy wzrosło w porównaniu z poprzednim rokiem? Komentarz ekonomisty.

Digitalizacja umów. Czyli inteligentna rewolucja w systemie teleinformatycznym

Projekt nowelizacji ustawy o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów to nie tylko krok w stronę cyfryzacji, ale wręcz skok technologiczny w obszarze relacji zatrudnienia. Na pierwszy plan wysuwa się otwarcie systemu dla wszystkich zainteresowanych podmiotów – bez względu na ich rozmiar czy status. Dlatego warto zapoznać się z planowanymi zmianami.

Niższy dodatek za pracę w nocy od 1 lipca 2025 r. Ile wyniesie i kogo dotyczy?

Od 1 lipca 2025 r. osoby pracujące w nocy otrzymają niższy dodatek za każdą godzinę pracy w tych godzinach. Z czego wynika ta zmiana? Ile wyniesie stawka? Kto może liczyć na dodatek i jak go obliczyć?

Wszystkie weekendy z wolnym piątkiem: ta grupa gotowa przejść na czterodniowy tydzień pracy natychmiast

90 proc. profesjonalistów chce pracować w modelu czterodniowego tygodnia pracy, o ile nie wpłynie to na ich zarobki. Jako największe korzyści skróconego tygodnia pracy specjaliści wskazują więcej czasu wolnego oraz poprawę ogólnej satysfakcji z życia Jako największe zagrożenia – obniżenie wynagrodzenia oraz pracę w nadgodzinach.

REKLAMA

Najmłodsi pracownicy niechętnie idą na zwolnienie lekarskie, dlaczego

Pracownicy z pokolenia Z czyli do 29. roku życia) rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich niż ich starsi współpracownicy. Dane z audytów absencji chorobowej przeprowadzonych w przedsiębiorstwach na terenie całej Polski w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy pokazują jasno, że najmłodsza grupa pracowników charakteryzuje się najniższym poziomem nieobecności z powodów zdrowotnych.

Zetki chcą pracować z sensem, w dobrej atmosferze i za dużą kasę

Dla pokolenia Z zaangażowanie w pracę naprawdę ma znaczenie. Z kolei 40 procent młodych mówi, że bardzo się stara w codziennych obowiązkach, a kolejne 42 procent twierdzi, że nie zawsze wszystko wychodzi im idealnie. 57 proc. młodych wskazuje pieniądze jako kluczowy czynnik wyboru pracodawcy i motywacji. Ale to nie wystarczy.

REKLAMA