REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dodatkowa praca zdalna – jak można zarobić, nie wychodząc z domu?

Randstad Polska
lider na polskim rynku doradztwa personalnego i pracy tymczasowej, jest częścią holenderskiego Randstad N.V.
Dodatkowa praca zdalna – jak można zarobić, nie wychodząc z domu? / fot. Shutterstock
Dodatkowa praca zdalna – jak można zarobić, nie wychodząc z domu? / fot. Shutterstock
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Praca zdalna, która ostatnio jest tak popularna ze względu na koronawirusa, może stanowić dodatkowe źródło dochodów. Teraz łatwiej można znaleźć tego typu pracę. Podpowiadamy, jak i gdzie zarobić, nie wychodząc z domu.

Praca zdalna – jak i gdzie można zarobić, nie wychodząc z domu?

Copywriting, wprowadzanie danych do systemu, telefoniczna obsługa klientów czy testowanie stron internetowych – to tylko niektóre z propozycji pracy zdalnej, jakie można obecnie znaleźć na rynku. Ich niewątpliwym plusem są elastyczne godziny pracy, możliwość wykonywania obowiązków z domu oraz oszczędność czasu związana z brakiem konieczności dojazdów do biura. Taki rodzaj zatrudnienia doskonale sprawdzi się zarówno jako główne źródło dochodu, jak i zajęcie dodatkowe. Niezależnie od tego, które miejsce w budżecie domowym ma zajmować praca zdalna, należy ją najpierw znaleźć. Gdzie? Podpowiadamy.

REKLAMA

Autopromocja

Pobierz bezpłatny ebook „WYNAGRODZENIA W CZASIE KRYZYSU”

Firmy coraz bardziej otwarte na home office

Pandemia COVID-19 spowodowała wiele zawirowań na rynku. Ze względu na wprowadzoną kwarantannę wiele firm zdecydowało się na zmianę dotychczas obwiązującego modelu pracy i oddelegowała zatrudnionych na tzw. home office. Rozwiązanie takie podyktowane było troską o zdrowie i bezpieczeństwo podwładnych. Praca zdalna, tak przypadła do gustu większości Polaków, że teraz po zniesieniu większości obostrzeń, wiele firm zastanawia się nad stosowaniem jej w zastępstwie tradycyjnej formy pracy biurowej.

"Podczas obowiązującej kwarantanny praca zdalna była bardzo wygodnym, bezpiecznym, a nieraz nawet jedynym rozwiązaniem zarówno dla potencjalnych pracowników, jak i dla pracodawców. Po okresie lockdownu firmy zaczęły się zastanawiać czy obecność pracownika w biurze jest konieczna, czy jednak może on wykonywać swoje zadania z domu. Zauważamy zwiększoną ilość ofert pracy zdalnej. Takie oferty można znaleźć zwłaszcza w obszarach finansów i księgowości, customer service i administracji." - tłumaczy Olga Lekh, senior consultant professionals w Randstad Polska.

Jakie oferty czekają na kandydatów?

REKLAMA

W serwisach z ogłoszeniami pojawia się wiele różnorodnych ofert. Ciekawą propozycją jest przepisywanie rękopisów do formatu komputerowego. Pracodawcy często szukają również osób do testowania stron internetowych w celu wykrycia błędów w ich działaniu lub jej tekstowej zawartości oraz do wprowadzania produktów do sklepów internetowych. Można znaleźć oferty dla stanowisk telefonicznej obsługi klienta, a nawet zdalnego prowadzenia recepcji. Pojawia się również wiele zleceń dotyczących tłumaczenia tekstów, zarówno tych bardziej formalnych, jak i publikacji rozrywkowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W serwisach widać też coraz więcej ofert dla copywriterów. Pojęcie to jest bardzo szerokie, można więc znaleźć coś najbardziej odpowiedniego dla siebie – tworzenie tekstów i haseł reklamowych lub innych treści takich jak SEO, opisy produktów, scenariusze czy też ogłoszenia.

Coraz łatwiej dostać pracę zdalną

Z obserwacji ekspertów wynika, że obecnie łatwiej jest znaleźć pracę zdalną niż w okresie przed pandemią. Wynika to zapewne ze zwiększonej liczby takich ofert dostępnych na rynku.

"W wielu firmach, praca zdalna się sprawdziła. Przedsiębiorcy tym samym zmniejszają koszty np. wynajmu biura czy zakupu dodatkowego sprzętu. Okres kwarantanny pokazał też, że, aby zadania były wykonane dobrze i na czas, pracownik nie musi koniecznie być obecny fizycznie. Analizując oferty, już teraz można zauważyć, że coraz więcej firm na wstępie zaznacza, iż oferują pracę zdalną." - tłumaczy Olga Lekh.

Randstad coraz częściej realizuje takie rekrutacje dla klientów. Są to stanowiska mające na celu wsparcie dla konkretnego działu, np. administracyjnego, jako osoba do mailowego i telefonicznego wsparcia obsługi, działu księgowości, jako pracownik do weryfikacji faktur elektronicznych i weryfikacji danych, wsparcie działu kontrolingu – ktoś do przygotowywania raportów na podstawie przesłanych danych. Taka dodatkowa praca zdalna może być także zlecona przez firmę w sytuacji np. nieobecności pracownika.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA