Termin wystawienia świadectwa pracy
REKLAMA
Świadectwo pracy należy wystawić z ostatnim dniem okresu zatrudnienia, czyli 30 kwietnia 2010 r.
REKLAMA
Po zakończeniu zatrudnienia pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wystawienie tego dokumentu nie może być powiązane z ewentualnym rozliczeniem się pracownika z zakładem pracy. Świadectwo powinno być wystawione i wręczone pracownikowi w ostatnim dniu jego pracy (art. 97 § 1 k.p.). Jeśli jednak wydanie w tym dniu świadectwa pracy pracownikowi bądź też osobie przez niego upoważnionej nie jest możliwe, należy je wysłać za pośrednictwem poczty albo doręczyć w inny sposób, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia ustania stosunku pracy (§ 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania – DzU nr 60, poz. 282 ze zm.).
Dniem rozwiązania umowy o pracę w przypadku opisanym w pytaniu będzie ostatni dzień wypowiedzenia, a więc 3o kwietnia 2010 r. Nie ma przy tym znaczenia, że pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Niezdolność do pracy stwierdzona zaświadczeniem lekarskim nie przedłuża umowy o pracę, a co za tym idzie, rozwiąże się ona 3o kwietnia 2010 r.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA