reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Zatrudnianie i zwalnianie > Termin wystawienia świadectwa pracy

Termin wystawienia świadectwa pracy

Pracownik do 30 kwietnia 2010 r. jest w okresie wypowiedzenia. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim, które potrwa do 18 maja. Kiedy mam wystawić świadectwo pracy?

Świadectwo pracy należy wystawić z ostatnim dniem okresu zatrudnienia, czyli 30 kwietnia 2010 r.

Po zakończeniu zatrudnienia pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi świadectwo pracy. Wystawienie tego dokumentu nie może być powiązane z ewentualnym rozliczeniem się pracownika z zakładem pracy. Świadectwo powinno być wystawione i wręczone pracownikowi w ostatnim dniu jego pracy (art. 97 § 1 k.p.). Jeśli jednak wydanie w tym dniu świadectwa pracy pracownikowi bądź też osobie przez niego upoważnionej nie jest możliwe, należy je wysłać za pośrednictwem poczty albo doręczyć w inny sposób, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia ustania stosunku pracy (§ 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 15 maja 1996 r. w sprawie szczegółowej treści świadectwa pracy oraz sposobu i trybu jego wydawania i prostowania – DzU nr 60, poz. 282 ze zm.).

Dniem rozwiązania umowy o pracę w przypadku opisanym w pytaniu będzie ostatni dzień wypowiedzenia, a więc 3o kwietnia 2010 r. Nie ma przy tym znaczenia, że pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Niezdolność do pracy stwierdzona zaświadczeniem lekarskim nie przedłuża umowy o pracę, a co za tym idzie, rozwiąże się ona 3o kwietnia 2010 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama