Zatrudnienie kierowcy skazanego za składanie fałszywych zeznań
REKLAMA
Nie dyskwalifikuje. Przepisy nie wprowadzają ograniczeń co do możliwości zatrudniania w charakterze kierowcy osób karanych za składanie fałszywych zeznań.
Świadcząc usługi polegające na organizowaniu transportu towarów, firma podlega regulacji ustawy z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (DzU z 2007 r. nr 125, poz. 874 ze zm.). Podjęcie i wykonywanie transportu drogowego wymaga uzyskania odpowiedniej licencji na wykonywanie transportu drogowego. Licencję tę można uzyskać m.in. wówczas, gdy przedsiębiorca osobiście wykonujący przewozy i zatrudnieni przez niego kierowcy, a także inne osoby niezatrudnione przez przedsiębiorcę, lecz wykonujące osobiście przewozy na jego rzecz, spełniają wymagania określone w przepisach ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz w innych przepisach określających wymagania w stosunku do kierowców, a także nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, mieniu, wiarygodności dokumentów lub środowisku (art. 5 ust. 3 pkt 4 ww. ustawy). Przedsiębiorca, który zatrudnia pracowników skazanych za ww. przestępstwa, powinien się liczyć z możliwością cofnięcia licencji.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat