Karta obiegowa
REKLAMA
Przepisy prawa pracy nie zawierają wzoru karty obiegowej. Obowiązek wypełnienia takiej karty może wynikać z przepisów wewnątrzzakładowych, np. z regulaminu pracy.
Karta obiegowa zwana powszechnie obiegówką nie jest obowiązkowa i nie musi być stosowana. W praktyce służy do rozliczenia pracownika z firmowego mienia, powierzonego mu z obowiązkiem zwrotu, np. telefonu służbowego, odzieży i obuwia roboczego, środków ochrony indywidualnej, kluczy, narzędzi, firmowego samochodu, laptopa itp. W praktyce jest on stosowany w większych zakładach pracy, gdzie firmowym mieniem zarządzają różne działy, wydziały i taki dokument faktycznie pomaga przy rozliczeniu pracownika. Jego wypełnienie przez upoważnione do tego osoby bez zastrzeżeń stwarza domniemanie, że pracownik zwrócił wszystko, co zostało mu powierzone i nie dysponuje już żadnym mieniem stanowiącym własność pracodawcy.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat