Dni wolne dla pracowników-myśliwych na dokonanie odstrzału sanitarnego
REKLAMA
REKLAMA
Dni wolne na dokonanie odstrzału sanitarnego
Pracownikom, którzy jako myśliwi uczestniczą w odstrzale sanitarnym, przysługują określone prawa pod kątem ich czasu pracy.
REKLAMA
Osobie uprawnionej do wykonywania polowania wykonującej odstrzał sanitarny zwierząt przysługuje zwolnienie od pracy lub wykonywania zajęć służbowych w dniu, w którym wykonuje ten odstrzał.
Polecamy: Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami
Pracownik, dokonujący odstrzału sanitarnego uprzedza odpowiednio pracodawcę o przyczynie i przewidywanym okresie nieobecności w pracy lub niewykonywania zajęć służbowych z powodu wykonywania odstrzału sanitarnego zwierząt i uzgadnia termin tej nieobecności z pracodawcą. W takim wypadku dowodem usprawiedliwiającym nieobecność w pracy jest pisemne oświadczenie podmiotu, któremu nakazano prowadzenie odstrzału sanitarnego zwierząt, potwierdzające udział danego pracownika w odstrzale sanitarnym zwierząt w danym dniu.
Pracodawca jest obowiązany zwolnić od pracy lub wykonywania zajęć służbowych pracownika w terminie uzgodnionym z pracownikiem.
Łączny wymiar zwolnień z wykonywania od pracy lub wykonywania zajęć służbowych z tego tytułu nie może przekroczyć 6 dni w danym roku kalendarzowym.
Za czas zwolnienia od pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia.
Podstawa prawna:
Polecamy serwis: Czas pracy
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat