| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Jak udostępnić szkolenia szerszemu gronu pracowników?

Jak udostępnić szkolenia szerszemu gronu pracowników?

Co roku przeznaczamy sporo czasu i środków na szkolenie pracowników, jednak efekty są co najmniej niezadowalające. Po pierwsze, ze względu na koszty nie możemy skierować na nie wszystkich pracowników. Po drugie, nigdy nie wiadomo, czy szkolenie, które wybierzemy, będzie skuteczne. Zastanawiamy się nad tym, by rozwiązać problem przez wprowadzenie szkoleń wideo. Czy będzie to dla nas dobre rozwiązanie? Co warto wiedzieć o takich szkoleniach?

UWAGA

Organizując szkolenia wideo, warto pamiętać, że:

● sprzyjają one zapamiętaniu informacji,

● należy pozwalać pracownikom w efektywny sposób dzielić się wiedzą,

● warto umożliwiać zatrudnionym interakcję i wspólne zdobywanie nowych umiejętności.

Zalety korzystania ze szkoleń w formie wideo

● Oszczędność czasu. Prowadzący wystarczy, że raz przeprowadzi szkolenie i je nagra (dodatkowo może je wzbogacić transmisją na żywo w celu zwiększenia audytorium); odbiorcy nie muszą dostosowywać swojego dnia do wybranego szkolenia (mogą się z nim zapoznać w dowolnym momencie) oraz nie tracą czasu na dotarcie na miejsce szkolenia.

● Oszczędność pieniędzy. Prowadzący i uczestnicy szkoleń poświęcają na nie mniej czasu niż w przypadku tradycyjnych szkoleń, dzięki czemu mają go więcej na wykonywanie pracy związanej z ich stanowiskiem.

● Powtarzalność. Często trudne zagadnienia lub te dotyczące rzadko wykonywanych czynności wymagają odświeżenia co jakiś czas. Dzięki materiałom wideo ze szkolenia zainteresowani pracownicy mogą do nich powrócić w dowolnym czasie.

● Dostępność. Zdarza się, że wiedza dotycząca danego zagadnienia potrzebna jest natychmiast, a osoba, która może ją przekazać, jest niedostępna. Szkolenia wideo rozwiązują ten problem, gdyż można z nich skorzystać w dowolnym momencie.

● Brak uzależnienia od konkretnego miejsca. Prowadzący i osoby szkolone mogą być w dwóch zupełnie odległych od siebie miejscach. Jest to niezwykle ważne w przypadku dużych firm z wieloma placówkami. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest zachowanie najwyższego poziomu szkoleń oraz ich ustandaryzowanie.

● Wiedza pozostaje w firmie, a nie tylko u osób biorących udział w szkoleniu. Dzięki temu w sytuacji, gdy dany pracownik odchodzi z firmy i na jego miejsce trzeba przyjąć i przeszkolić nową osobę, koszty przygotowania takiego szkolenia nie wzrastają (co jest szczególnie ważne, gdy korzystamy z zewnętrznych szkoleniowców).


Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »