reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Od lat czekasz na awans? A może szukasz nowej pracy? Chcesz dostać podwyżkę? Nie wiesz, jak udowodnić szefowi, że chcesz się rozwijać i jesteś otwarty na nową wiedzę? Warto zatem skorzystać z oferty tanich studiów podyplomowych dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL) to jeden z sześciu ogólnopolskich programów operacyjnych. Jest największym w historii Unii Europejskiej programem współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nakłady ze środków publicznych na jego realizację wynoszą ogółem ponad 11,4 mld euro, w tym 9,7 mld euro z EFS. Polska przystąpiła do realizacji podstawowych zadań wynikających z odnowionej Strategii Lizbońskiej, m.in. do wdrożenia strategii uczenia się przez całe życie i dostosowania kształcenia do potrzeb rynku pracy. Program Kapitał Ludzki powinien pomóc w osiągnięciu tych celów, odpowiada bowiem na najważniejsze wyzwania Strategii Lizbońskiej i uwzględnia problemy i potrzeby polskiego rynku pracy.

Celem głównym PO KL jest wzrost poziomu zatrudnienia i spójności społecznej. Cel ten będzie realizowany m.in. poprzez aktywizację zawodową, rozwijanie potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw i ich pracowników, podniesienie poziomu wykształcenia społeczeństwa, zmniejszenie obszarów wykluczenia społecznego oraz wsparcie mechanizmów efektywnego zarządzania w administracji państwowej.

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 2.1.1 – Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nadzoruje realizację ogólnopolskich projektów szkoleniowo-doradczych o charakterze otwartym, ponadregionalnych projektów szkoleniowo-doradczych o charakterze zamkniętym oraz projektów, w których kształcenie odbywa się w formie studiów podyplomowych. Celem wszystkich projektów jest podniesienie kwalifikacji przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw.

PARP jest Instytucją Pośredniczącą II stopnia (Instytucją Wdrażającą) w procesie wdrażania działań II priorytetu PO KL. W wypadku projektów konkursowych do zadań PARP należy: przyjmowanie wniosków aplikacyjnych, dokonywanie wyboru projektów, podpisywanie umów o dofinansowanie, monitorowanie realizacji poszczególnych projektów, weryfikowanie wykorzystania środków przez beneficjentów czy sprawdzanie okresowych sprawozdań beneficjentów.

reklama

Czytaj także

Autor:

kierowni Sekcji Zespół Instrumentów Szkoleniowych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama