REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Postaw na siebie!

Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego jedni ludzie potrafią zmieniać swoje życie na lepsze, a inni nie? Chcesz zawsze liczyć na kogoś innego? Musisz wiedzieć, że najlepiej postawić na siebie.

Z pewnością nie raz patrzyłeś na osoby z twojego otoczenia, które zmieniając się, zdobywały szacunek, uznanie i ogólnie poważanie, a tym samym stawały się swoista marką. Zapewne zastanawiałeś się wtedy, co takiego stało się, że te osoby tak bardzo zmieniły się w twoich oczach. Zwykle tłumaczymy sobie to w ten sposób, iż po prostu miały szczęście lub znały odpowiednich ludzi, a my - no cóż szczęścia nie mamy i odpowiednich ludzi też nie znamy, więc najprawdopodobniej taka zmiana nigdy nie zajdzie w naszym życiu. Na szczęście stwierdzenie to nie jest prawdą.

REKLAMA

Autopromocja

Ty też możesz dokonać skutecznej zmiany osobistej, zdobyć szacunek i poważanie i stać się przez to rozpoznawalną marką.

Zobacz serwis: Motywowanie

Co więcej jest to coś, czego można się nauczyć, a więc, jeżeli tylko chcesz, ty też możesz to osiągnąć. I to jest dla ciebie bardzo dobra wiadomość! Dokonanie tego będzie wymagało od ciebie ciężkiej pracy, ale jeżeli będziesz odpowiednio zmotywowany do działania, postawisz sobie jasny i osiągalny cel, to nic nie będzie cię w stanie zatrzymać. Pojawią się oczywiście w twoim życiu obiekcje polegające na tym, iż chęć dokonania zmiany osobistej i stworzenia rozpoznawalnej i szanowanej „marki” oraz ciężka praca spowodują konieczność opuszczenia twojej strefy komfortu, to jest znanego ci i bezpiecznego dla ciebie środowiska. Środowiska przewidywalnego, w którym (twoim zdaniem) nic złego nie może cię spotkać.

Nowe rzeczy, zachowania oraz miejsca zawsze u każdego człowieka wywołują w głowie stan zagrożenia, a ludzie z najbliższego otoczenia odnoszą się zwykle do takich działań z dezaprobatą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Uczyć się na błędach innych

Spowodowane jest to z reguły tym, iż sami nigdy nie odważyliby się na taki krok lub po prostu stają się zawistni, gdyż dociera do ich podświadomości fakt, iż może ci się udać. W twoim przypadku stan zagrożenia praktycznie nie istnieje, gdyż zastępowany jest w sposób naturalny stanem nadziei. Ważne jest, abyś konsekwentnie, codziennie podejmował kolejne działania, które przybliżą cię do założonego celu. Takie działanie „step by step” przybliżać cię będzie do tego, czego pragniesz coraz bardziej i bardziej, bo będziesz coraz bliżej tego celu, który sobie zaplanowałeś.

Pamiętaj o tym, iż ważne jest przy tym to, abyś nie stracił motywacji!

W związku z powyższym nagradzaj się i sprawiaj sobie drobne przyjemności zaraz po zrobieniu kolejnego dobrego kroku w kierunku zmiany osobistej i tworzenia swojej własnej niepowtarzalnej marki. Nikt nie zrobi tego lepiej niż ty sam! Nigdy, nigdy, nigdy się nie podawaj mając swój własny, osobisty i wyznaczony cel.

Powodzenia w dokonywaniu zmiany osobistej i w tworzeniu twojej własnej marki. Pamiętaj, że jeżeli tego chcesz, na pewno to osiągniesz.

Autor: Radosław Ryszard Bielecki, www.treco.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

Krótszy tydzień pracy w Polsce do 2027 roku? Za granicą już testowali i efekty są pozytywne

W oczekiwaniu na zapowiadane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  skrócenie tygodniowego czasu pracy w Polsce, warto przyjrzeć się przykładom z innych państw. Dotąd w programach pilotażowych 4-dniowego tygodnia pracy zaobserwowano np. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców na poziomie niemal 2 mln zł w skali roku. Krótszy tydzień pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość. Ale polscy pracodawcy nie są entuzjastami tego rozwiązania. Aż 51 proc. firm uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. Jeżeli nie uda się skrócić tygodnia pracy, to dobrą alternatywą dla 54 proc. Polaków mogłaby być częstsza praca zdalna lub hybrydowa. 

Czy na zwolnieniu lekarskim można wyjechać?

Czy na zwolnieniu lekarskim można wyjechać na urlop? Jakie wskazania może zawierać L4? Czy wyjazd na wakacje do rodziny do innego miasta lub wyjazd za granicę jest dopuszczalny w czasie zwolnienia lekarskiego?

REKLAMA

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Nazwa "urlop macierzyński" jest nieadekwatna? Kojarzy się z wypoczynkiem

44 proc. badanych jest zdania, że należy zmienić nazwę "urlop macierzyński". Obowiązująca nazwa sugeruje, że opieka nad dzieckiem jest czasem odpoczynku. Ruszyła kampania edukacyjna #ToNieUrlop, zmieniająca krzywdzące przekonania społeczne na temat opieki nad małym dzieckiem i urlopów macierzyńskich. 

Wkrótce będą wyższe świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Wzrost o 100 proc. – od kiedy?

Wraz ze wzrostem kosztów utrzymania rosną też potrzeby osób uprawnionych do alimentów. Nowelizacja przepisów o ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów zwiększy wysokość wsparcia materialnego z funduszu alimentacyjnego.

4650 zł brutto płacy minimalnej w 2025 roku: postulat wszystkich związków zawodowych. Czy rząd się zgodzi? Finanse publiczne z reguły zyskują na podwyżce najniższej krajowej

Na posiedzeniu w dniu 15 lipca 2024 r. Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 r. To oznacza, że rząd do 15 września ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie.

REKLAMA

Zmiany w raportach ZUS RPA i ZUS RIA. Będą nowe kody tytułu ubezpieczenia

Zmienią się wzory imiennego raportu miesięcznego o przychodach ubezpieczonego/okresach pracy nauczycielskiej – o symbolu ZUS RPA oraz wzoru raportu informacyjnego – o symbolu ZUS RIA. Pojawią się też nowe kody tytułu ubezpieczenia. Trwają prace nad nowelizacją przepisów.

Będzie zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ile wyniosą świadczenia zależne od płacy minimalnej?

Minimalne wynagrodzenie za pracę zmieni się od 1 stycznia 2025 r. Wraz z minimalną płacą zmieni się także wysokość świadczeń powiązanych z minimalnym wynagrodzeniem. Jakie to świadczenia? Ile wyniosą?

REKLAMA