Kategorie

Postaw na siebie!

Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
inforCMS
Dlaczego jedni ludzie potrafią zmieniać swoje życie na lepsze, a inni nie? Chcesz zawsze liczyć na kogoś innego? Musisz wiedzieć, że najlepiej postawić na siebie.

Z pewnością nie raz patrzyłeś na osoby z twojego otoczenia, które zmieniając się, zdobywały szacunek, uznanie i ogólnie poważanie, a tym samym stawały się swoista marką. Zapewne zastanawiałeś się wtedy, co takiego stało się, że te osoby tak bardzo zmieniły się w twoich oczach. Zwykle tłumaczymy sobie to w ten sposób, iż po prostu miały szczęście lub znały odpowiednich ludzi, a my - no cóż szczęścia nie mamy i odpowiednich ludzi też nie znamy, więc najprawdopodobniej taka zmiana nigdy nie zajdzie w naszym życiu. Na szczęście stwierdzenie to nie jest prawdą.

Ty też możesz dokonać skutecznej zmiany osobistej, zdobyć szacunek i poważanie i stać się przez to rozpoznawalną marką.

Zobacz serwis: Motywowanie

Reklama

Co więcej jest to coś, czego można się nauczyć, a więc, jeżeli tylko chcesz, ty też możesz to osiągnąć. I to jest dla ciebie bardzo dobra wiadomość! Dokonanie tego będzie wymagało od ciebie ciężkiej pracy, ale jeżeli będziesz odpowiednio zmotywowany do działania, postawisz sobie jasny i osiągalny cel, to nic nie będzie cię w stanie zatrzymać. Pojawią się oczywiście w twoim życiu obiekcje polegające na tym, iż chęć dokonania zmiany osobistej i stworzenia rozpoznawalnej i szanowanej „marki” oraz ciężka praca spowodują konieczność opuszczenia twojej strefy komfortu, to jest znanego ci i bezpiecznego dla ciebie środowiska. Środowiska przewidywalnego, w którym (twoim zdaniem) nic złego nie może cię spotkać.

Nowe rzeczy, zachowania oraz miejsca zawsze u każdego człowieka wywołują w głowie stan zagrożenia, a ludzie z najbliższego otoczenia odnoszą się zwykle do takich działań z dezaprobatą.

Zobacz: Uczyć się na błędach innych

Spowodowane jest to z reguły tym, iż sami nigdy nie odważyliby się na taki krok lub po prostu stają się zawistni, gdyż dociera do ich podświadomości fakt, iż może ci się udać. W twoim przypadku stan zagrożenia praktycznie nie istnieje, gdyż zastępowany jest w sposób naturalny stanem nadziei. Ważne jest, abyś konsekwentnie, codziennie podejmował kolejne działania, które przybliżą cię do założonego celu. Takie działanie „step by step” przybliżać cię będzie do tego, czego pragniesz coraz bardziej i bardziej, bo będziesz coraz bliżej tego celu, który sobie zaplanowałeś.

Pamiętaj o tym, iż ważne jest przy tym to, abyś nie stracił motywacji!

W związku z powyższym nagradzaj się i sprawiaj sobie drobne przyjemności zaraz po zrobieniu kolejnego dobrego kroku w kierunku zmiany osobistej i tworzenia swojej własnej niepowtarzalnej marki. Nikt nie zrobi tego lepiej niż ty sam! Nigdy, nigdy, nigdy się nie podawaj mając swój własny, osobisty i wyznaczony cel.

Powodzenia w dokonywaniu zmiany osobistej i w tworzeniu twojej własnej marki. Pamiętaj, że jeżeli tego chcesz, na pewno to osiągniesz.

Autor: Radosław Ryszard Bielecki, www.treco.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Czas pracy 2021. Planowanie, rozliczanie i ewidencja
Czas pracy 2021. Planowanie, rozliczanie i ewidencja
Tylko teraz
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Polski Ład - kalkulator wynagrodzeń, umowa o pracę

  Polski Ład - kalkulator wynagrodzeń pozwala obliczyć dla umowy o pracę wysokość pensji netto, zaliczki na podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenie społeczne w 2022 r.

  Lista obecności a ewidencja czasu pracy – różnice

  Lista obecności pracowników - czy jest obowiązkowa? Czy zastępuje ewidencję czasu pracy? Jakie informacje można zamieścić w tych dokumentach kadrowych? Czy można prowadzić je w elektroniczny sposób? Wyjaśniamy w artykule.

  Pracodawca dyskryminuje pracownika - co można zrobić?

  Dyskryminacja w pracy - kiedy można mówić o nierównym traktowaniu pracowników? Co można zrobić, kiedy pracodawca dyskryminuje pracownika?

  Wpłaty do PPK także od wynagrodzenia po ustaniu zatrudnienia

  Wpłaty do PPK nalicza się także od wynagrodzenia wypłaconego uczestnikowi PPK po ustaniu zatrudnienia. Czy nalicza się je od nagrody stanowiącej podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe? Jeśli tak, to w jakiej wysokości procentowej?

  Ile wynosi najniższa krajowa?

  Najniższa krajowa w 2021 i 2022 r. - ile wynosi brutto i netto? Jaka jest stawka godzinowa? Oto kalkulator wynagrodzeń.

  Praca zdalna w Kodeksie pracy - zmiany w projekcie

  Praca zdalna w Kodeksie pracy - jest nowa wersja projektu nowelizacji. Co się zmieni?

  Rejestracja w urzędzie pracy a umowa zlecenie, dzieło, działalność

  Rejestracja w urzędzie pracy - czy bezrobotny może wykonywać pracę na podstawie umowy zlecenia, umowy o dzieło lub prowadzić działalność nierejestrowaną?

  Prezeska, prawniczka, psycholożka - kobiety o feminatywach

  Feminatywy - jakim językiem pisane są oferty pracy? Jak kobiety oceniają żeńskie nazwy stanowisk, np. prezeska, prawniczka, psycholożka? Oto wyniki badania.

  Zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca - jak uzyskać [PORADNIK]

  Zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca. Od 1 stycznia 2018 roku obowiązują nowe regulacje prawne dotyczące cudzoziemców świadczących prace sezonową. O zezwolenie typu S, czyli na pracę sezonową, mogą ubiegać się pracodawcy, którzy planują zatrudnić obcokrajowców do pracy w rolnictwie, ogrodnictwie lub turystyce.

  Błędy w umowie o pracę - jak je poprawić?

  Błędy w umowie o pracę w zakresie wynagrodzenia i innych świadczeń - jak je poprawić?

  Pracodawcy nie chcą pracy zdalnej [BADANIE]

  Praca zdalna nie jest dla pracodawców najlepszym rozwiązaniem. Prawie wszyscy chcą powrotu do biur. Wprowadzą elastyczne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy.

  Udzielanie zaległego urlopu wypoczynkowego - ustawa o covid-19

  Zaległy urlop wypoczynkowy - jak udzielić zgodnie z ustawą o COVID-19?

  Urząd pracy pomoże zmienić pracę

  Urząd pracy pomoże zmienić pracę i kwalifikacje pracownika. Obecnie skupia się na zatrudnianiu bezrobotnych. Rząd chce rozszerzyć jego kompetencje.

  Utrata pracy i finanse - obawy pracowników

  Utrata pracy i finanse to główne zmartwienia polskich pracowników. Ratują ich jednak deficyty kadrowe.

  Ukąszenie kleszcza a wypadek przy pracy - obowiązki pracodawcy

  Ukąszenie kleszcza - czy to może być wypadek przy pracy? Czy pracodawca zatrudniający pracowników do pracy na świeżym powietrzu ma obowiązek zabezpieczenia ich przed kleszczami?

  Sygnalista w firmie od 17 grudnia 2021 r. - co z ustawą?

  Sygnalista w firmie musi być wdrożony od 17 grudnia 2021 r. Polska musi implementować przepisy unijne do 16 grudnia tego roku. Co z ustawą o sygnalistach?

  Urlop wypoczynkowy - kalkulator

  Urlop wypoczynkowy - kalkulator wymiaru urlopu wypoczynkowego pozwala wyliczyć, ile dni urlopu przysługuje pracownikowi.

  Piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni - zwolnienie z ZUS

  Piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni mogą składać wnioski o zwolnienie z ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Do kiedy? Jakie warunki należy spełnić?

  Sklepiki szkolne - Tarcza Antykryzysowa

  Sklepiki szkolne - Tarcza Antykryzysowa przyznaje postojowe i zwolnienie z ZUS. Jakie kody PKD? Jakie warunki należy spełnić? Do kiedy złożyć wniosek?

  Sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy - wsparcie z ZUS

  Sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy - wsparcie z ZUS otrzymują wsparcie z ZUS. Mogą liczyć na postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Do kiedy można składać wnioski?

  Minimalna płaca w 2022 r. brutto netto

  Minimalna płaca w 2022 r. wyniesie 3000 zł brutto. Ile to netto?

  Emerytura brutto netto - kalkulator

  Emerytura brutto - ile to netto? Kalkulator emerytalny pozwala ustalić wysokość emerytury. Oblicz.

  Ochrona przedemerytalna - ile lat?

  Ochrona przedemerytalna - ile lat trwa ochrona przed zwolnieniem? Od ilu lat pracownika zaczyna obowiązywać pracodawcę?

  Strategia Demograficzna 2040 - ocena Konfederacji Lewiatan

  Strategia Demograficzna 2040 jest zbyt ogólna i nie odpowiada współczesnym trendom związanym z rodziną. Jak ocenia ją Konfederacja Lewiatan?

  Zwolnienie lekarskie musi wskazywać aktualny adres pobytu

  Zwolnienie lekarskie musi wskazywać aktualny adres pobytu. Czy trzeba poinformować ZUS o zmianie miejsca pobytu?