REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Postaw na siebie!

Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
Warto stawiać na siebie. /Fot. Fotolia
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dlaczego jedni ludzie potrafią zmieniać swoje życie na lepsze, a inni nie? Chcesz zawsze liczyć na kogoś innego? Musisz wiedzieć, że najlepiej postawić na siebie.

Z pewnością nie raz patrzyłeś na osoby z twojego otoczenia, które zmieniając się, zdobywały szacunek, uznanie i ogólnie poważanie, a tym samym stawały się swoista marką. Zapewne zastanawiałeś się wtedy, co takiego stało się, że te osoby tak bardzo zmieniły się w twoich oczach. Zwykle tłumaczymy sobie to w ten sposób, iż po prostu miały szczęście lub znały odpowiednich ludzi, a my - no cóż szczęścia nie mamy i odpowiednich ludzi też nie znamy, więc najprawdopodobniej taka zmiana nigdy nie zajdzie w naszym życiu. Na szczęście stwierdzenie to nie jest prawdą.

Autopromocja

Ty też możesz dokonać skutecznej zmiany osobistej, zdobyć szacunek i poważanie i stać się przez to rozpoznawalną marką.

Zobacz serwis: Motywowanie

Co więcej jest to coś, czego można się nauczyć, a więc, jeżeli tylko chcesz, ty też możesz to osiągnąć. I to jest dla ciebie bardzo dobra wiadomość! Dokonanie tego będzie wymagało od ciebie ciężkiej pracy, ale jeżeli będziesz odpowiednio zmotywowany do działania, postawisz sobie jasny i osiągalny cel, to nic nie będzie cię w stanie zatrzymać. Pojawią się oczywiście w twoim życiu obiekcje polegające na tym, iż chęć dokonania zmiany osobistej i stworzenia rozpoznawalnej i szanowanej „marki” oraz ciężka praca spowodują konieczność opuszczenia twojej strefy komfortu, to jest znanego ci i bezpiecznego dla ciebie środowiska. Środowiska przewidywalnego, w którym (twoim zdaniem) nic złego nie może cię spotkać.

Nowe rzeczy, zachowania oraz miejsca zawsze u każdego człowieka wywołują w głowie stan zagrożenia, a ludzie z najbliższego otoczenia odnoszą się zwykle do takich działań z dezaprobatą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Uczyć się na błędach innych

Spowodowane jest to z reguły tym, iż sami nigdy nie odważyliby się na taki krok lub po prostu stają się zawistni, gdyż dociera do ich podświadomości fakt, iż może ci się udać. W twoim przypadku stan zagrożenia praktycznie nie istnieje, gdyż zastępowany jest w sposób naturalny stanem nadziei. Ważne jest, abyś konsekwentnie, codziennie podejmował kolejne działania, które przybliżą cię do założonego celu. Takie działanie „step by step” przybliżać cię będzie do tego, czego pragniesz coraz bardziej i bardziej, bo będziesz coraz bliżej tego celu, który sobie zaplanowałeś.

Pamiętaj o tym, iż ważne jest przy tym to, abyś nie stracił motywacji!

W związku z powyższym nagradzaj się i sprawiaj sobie drobne przyjemności zaraz po zrobieniu kolejnego dobrego kroku w kierunku zmiany osobistej i tworzenia swojej własnej niepowtarzalnej marki. Nikt nie zrobi tego lepiej niż ty sam! Nigdy, nigdy, nigdy się nie podawaj mając swój własny, osobisty i wyznaczony cel.

Powodzenia w dokonywaniu zmiany osobistej i w tworzeniu twojej własnej marki. Pamiętaj, że jeżeli tego chcesz, na pewno to osiągniesz.

Autor: Radosław Ryszard Bielecki, www.treco.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Okazjonalna praca zdalna. Pracodawca nie zapewni narzędzi pracy ani nie poniesie kosztów

  Okazjonalna praca zdalna może być wykonywana na wniosek pracownika. Przepisy regulują ten rodzaj pracy zdalnej w sposób specyficzny. W szczególności zakres obowiązków, jakie obciążają pracodawcę jest węższy niż w pozostałych przypadkach pracy zdalnej. 

  Czas pracy pracowników zarządzających zakładem pracy - bez wynagrodzenia i dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Czy zawsze?

  Czas pracy pracowników zarządzających zakładem pracy w pewnych aspektach jest inaczej regulowany przez Kodeks pracy. Pracownikom tym nie przysługuje prawo do rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych. Są jednak sytuacje, gdy pracownik zarządzający taką rekompensatę otrzyma.

  4-dniowy tydzień pracy - badanie opinii polskich pracodawców

  4-dniowy tydzień pracy dla niektórych pracodawców jest niewykonalny ze względu na specyfikę branży. Sprawdź, którzy pracodawcy rozważają 4-dniowy tydzień pracy dla swoich pracowników.

  PFRON dofinansuje nawet 85% ceny zakupu samochodu. Masz pytania? Zadzwoń do PFRON!

  Od 1 marca 2024 r. od godz. 10.00 można składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON do ceny zakupu samochodu osobowego. Pracownicy PFRON udzielą odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Przedstawiamy listę numerów telefonów do Oddziałów PFRON.

  REKLAMA

  Wyższe emerytury, renty, dodatki z KRUS już od 1 marca 2024 r.

  Już od jutra, 1 marca 2024 roku, emerytury i renty z KRUS będą wyższe. Podwyżka dotknie również takich świadczeń KRUS: najniższa emerytura, emerytura matczyna, świadczenie dla sołtysa, świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, świadczenia wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych oraz dodatki do emerytur np. dodatek pielęgnacyjny.

  Ponad 15160 tys. osób pracowało w Polsce we wrześniu 2023 r. GUS podał dane

  Według stanu na ostatni dzień września 2023 r. 15160,3 tys. osób pracowało w gospodarce narodowej. Było to o 58,1 tys. osób więcej niż w sierpniu 2023 r. Średnia wieku pracujących wyniosła – jak w poprzednich miesiącach – 42,6 roku, a mediana wieku – 42,0 lata. Dane dotyczące średniej wieku i mediany wieku pracujących były podobne dla kobiet jak i mężczyzn. Główny Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący sytuacji na rynku pracy we wrześniu 2023 r. 

  Bezrobocie będzie wzrastać tylko sezonowo. Wskaźnik Rynku Pracy poszedł w górę

  Wskaźnik Rynku Pracy wzrósł w lutym 2024 r. do 67,7 pkt. z 67,5 pkt. w stosunku do stycznia. Wskaźnik ten informuje, jak wielkość bezrobocia będzie zmieniała się w przyszłości. Stopa bezrobocia wzrosła w styczniu 2024 r. do 5,4 proc., miesiąc wcześniej była o 0,3 pkt. proc. niższa. Zdaniem ekspertów Biura Inwestycji i Ekonomicznych Cykli wzrost bezrobocia ma charakter sezonowy.

  Od 1 marca 2024 r. wynagrodzenie pracowników młodocianych wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wynagrodzenie pracowników młodocianych odbywających naukę zawodu oraz przyuczanych do wykonywania określonej pracy. Wysokość ich wynagrodzenia wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł.

  REKLAMA

  Uwaga! 3065,16 zł – tyle od 1 marca 2024 r. pracodawca wpłaci co miesiąc na PFRON za pracownika

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wysokość miesięcznej wpłaty na PFRON. Pracodawcy wpłacą 3065,16 zł składki za pracownika.

  Niezależni konsultanci cenią sobie możliwość wyboru miejsca pracy i stawkę godzinową. Na brak ofert pracy nie narzekają

  Aż 80 proc. niezależnych konsultantów nie jest skłonnych zrezygnować ze swojej niezależności na poczet zatrudnienia w pełnym wymiarze godzinowym, również w czasach niepewności gospodarczej i wysokich stóp procentowych.

  REKLAMA