REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

53 proc. pracowników chciałoby w tym roku zmienić obecną pracę na inną

53 proc. pracowników chciałoby w tym roku zmienić obecną pracę na inną
53 proc. pracowników chciałoby w tym roku zmienić obecną pracę na inną
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W najbliższych 12 miesiącach 53 proc. badanych pracowników chciałoby zmienić obecną pracę na inną, a 50 proc. za cel obrało rozwój zawodowy i nabranie nowych umiejętności - wynika z raportu portalu pracuj.pl.

Zmiana obecnej pracy?

Portal zapytał ponad 700 pracujących Polaków – użytkowników serwisu o to, jak podsumowują minione miesiące i jakie postanowienia przygotowali sobie na ten rok. Z badania wynika, że w najbliższych 12 miesiącach 53 proc. z pracowników chciałoby zmienić obecną pracę na inną. Jednak niewiele mniej, bo 50 proc. za cel obrało rozwój zawodowy i nabranie nowych umiejętności.

REKLAMA

Autopromocja

Zwrócono jednak uwagę, że równowagę między pracą a życiem osobistym chce utrzymać lub zyskać więcej niż co trzeci badany. Zaznaczono, że w większości przypadków plany pracowników pozostają bardzo podobne jak w minionych latach. "Jednocześnie jednak widać, jak na nasze cele zawodowe wpływa spadająca wartość otrzymywanych pensji" - zauważył portal.

Z badania wynika, że ponad 1/3 (36 proc.) respondentów postanowiła, że w tym roku postara się u pracodawcy o podwyżkę.

Warto podejmować odważne kroki w karierze

Pracuj.pl wskazało, że 7 na 10 badanych stwierdziło, że w 2023 r. warto podejmować odważne kroki w karierze.

46 proc. badanych twierdzi, że w minionym roku rozwinęli się zawodowo. Odwrotną opinię posiada jednak 39 proc. z nich.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Według danych portalu, badani są podzieleni w ogólnej ocenie 2022 roku pod kątem życia zawodowego. Przeważają pozytywne oceny – wyraża je 44 proc. respondentów. 39 proc. badanych określa swoje doświadczenia zawodowe z tego czasu jako negatywne.

Zaznaczono też, że 67 proc. respondentów szykuje się w nadchodzących 12 miesiącach na trudne wyzwania w życiu zawodowym.

Jak zauważa PR & CSR Managerka w Grupie Pracuj Aleksandra Skwarska, początek 2023 roku na rynku pracy będzie niewątpliwie trudnym, ale także interesującym okresem. Świadomość tego widoczna jest w pozytywnym podejściu wielu respondentów do odwagi w życiu zawodowym. Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy zdają sobie sprawę, że przy podejmowaniu decyzji rekrutacyjnych będą musieli kierować się szeregiem czynników: bezpieczeństwem zatrudnienia, proponowaną płacą, skalą rywalizacji o kandydatów, warunkami gospodarczymi.

"Jednak nauczeni perspektywą ostatnich lat wszyscy wiemy także, że każda trudność tworzy nowe możliwości, otwiera kolejne perspektywy na rynku pracy" – skomentowała. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ je/

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy szofer stał się kierowcą, czyli jak powstawało polskie słownictwo fachowe?

"Kierowca" zamiast "szofer", "płatnik" zamiast "trasat"... Pierwsze dekady XX w. to rodzenie się polskiego słownictwa fachowego. Decyzją władz postanowiono pozbyć się z polszczyzny nadmiaru germanizmów i rusycyzmów. Organizowano nawet konkursy.

Nowe rozporządzenie dotyczące wniosku o uzupełniający urlop macierzyński

Od 19 marca 2025 r. obowiązuje nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca uzupełniający urlop macierzyński. Opublikowano przepisy wykonawcze – jednym z nich jest rozporządzenie w sprawie wniosków dotyczących uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem oraz dokumentów dołączanych do takich wniosków.

Dokumentacja pracownicza związana z uzupełniającym urlopem macierzyńskim

Od 19 marca 2025 r. obowiązuje nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca uzupełniający urlop macierzyński. Opublikowano przepisy wykonawcze – jednym z nich jest rozporządzenie dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Nowelizacja Kodeksu pracy: 9 przykładów na świadczenie rodzicielskie 1000 zł [19 marca 2025 r.]

REKLAMA

Uzupełniający urlop macierzyński. Nowe kody do dokumentów ubezpieczeniowych i rozliczania składek

Od 19 marca 2025 r. obowiązuje nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca uzupełniający urlop macierzyński. Opublikowano przepisy wykonawcze – jednym z nich jest rozporządzenie określające nowe kody tytułu ubezpieczenia za okres uzupełniającego urlopu macierzyńskiego, za który pobierany jest zasiłek macierzyński.

Nowe przepisy: Dokumenty niezbędne do uzyskania zasiłku macierzyńskiego za okres uzupełniającego urlopu macierzyńskiego

Od 19 marca 2025 r. obowiązuje nowelizacja Kodeksu pracy wprowadzająca uzupełniający urlop macierzyński. Opublikowano przepisy wykonawcze – jednym z nich jest rozporządzenie określające dokumenty niezbędne do uzyskania zasiłku macierzyńskiego.

Wreszcie 100% zasiłku z ZUS. Rewolucyjna zmiana w KP od 19 marca 2025 r. Sprawdź czy Cię dotyczy

Wreszcie 100% zasiłku z ZUS. Rewolucyjna zmiana w KP od 19 marca 2025 r. To prawdziwy prezent dla ogromnej grupy Polek i Polaków. Setki tysięcy pracowników zyskają nowe uprawnienie. To prawdziwa wisienka na torcie uprawnień tej grupy pracowniczej.

Dla kogo renta socjalna? Jakie są warunki przyznania tego świadczenia

Osoby pełnoletnie, które z powodu naruszenia sprawności organizmu są całkowicie niezdolne do pracy, mają prawo do renty socjalnej. Aby otrzymać to świadczenie, należy spełnić określone warunki. Rentę socjalną wypłaca ZUS.

REKLAMA

Nawet do 4 620 zł dla uczniów i studentów studiów dziennych jak i zaocznych. Wnioski do 31 marca 2025 r.

Okazuje się uczniowie i studenci studiów dziennych jak i zaocznych mogą liczyć na spore wsparcie finansowe. Wniosek należy złożyć do 31 marca 2025 r., oczywiście wiadomo, że świadczenie nie jest przeznaczone dla każdego, ale i tak załapie się spora grupa.

Uzupełniający urlop macierzyński. Są już nowe rozporządzenia: treść wniosku, kody ubezpieczeniowe, dokumentacja pracownicza

Obowiązujące od 19 marca 2025 r. nowe przepisy wprowadzają uzupełniający urlop macierzyński. Nowelizacja Kodeksu pracy sprawiła, że niezbędna okazała się zmiana niektórych rozporządzeń wykonawczych do Kodeksu pracy. Są już nowe rozporządzenia zmieniające poprzednie przepisy.

REKLAMA