REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PIP na jubileuszowym Kongresie OPZZ

pip
pip
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszego dnia X Kongresu OPZZ zastępca Głównego Inspektora Pracy Małgorzata Dziemińska wręczyła Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Pracy, przyznane przez Głównego Inspektora Pracy Katarzynę Łażewską-Hrycko.

PIP na Kongresie

W dwudniowych obradach Kongresu, który odbywał się 15-16 grudnia 2022 r. w Ożarowie Mazowieckim, wzięło udział blisko trzysta delegatek i delegatów Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: doradca Prezydenta RP Łukasz Rzepecki, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, zastępca Głównego Inspektora Pracy Małgorzata Dziemińska, wiceminister zdrowia Piotr Bromber oraz dyrektor Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog Iwona Zakrzewska.

Autopromocja

wwwIMG1929
W liście złożonym na ręce przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Andrzeja Radzikowskiego szefowa inspekcji pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko napisała: „Współpraca z organizacjami związkowym, w tym z OPZZ, jest dla Państwowej Inspekcji Pracy, którą mam zaszczyt kierować, ważnym obszarem działalności. To właśnie dzięki Państwa wysiłkom działania naszego urzędu skutecznie przyczyniają się do eliminowania nieprawidłowości w stosunkach pracy. Związki zawodowe, będąc najbliżej pracowników, są strategicznym partnerem zarówno dla instytucji kontrolnych, jak i dla kadry kierowniczej, bezpośrednio wpływającej na procedury obowiązujące w zakładzie pracy. Zarządzana przeze mnie instytucja znajduje szerokie wsparcie w dialogu społecznym, którego uczestnicy na pierwszym miejscu stawiają prawo do wolności i godności, a także prawo do pracy, umożliwiające realizację życiowych aspiracji”.

wwwIMG1941
Katarzyna Łażewska-Hrycko przyznała Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Pracy osobom szczególnie zasłużonym w działaniach na rzecz poprawy warunków pracy i przestrzegania praworządności w stosunkach pracy. Z inicjatywą przyznania odznak wystąpił Andrzej Radzikowski, przewodniczący OPZZ. Odznaki wręczyła Małgorzata Dziemińska. Otrzymali je:

 • Halina Poszytek – prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Garwolinie, przewodnicząca Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego;
 • Mirosław Grzybek – przewodniczący FZZ Metalowców i Hutników w Polsce, przewodniczący Rady Branży OPZZ Przemysł;
 • Michał Lewandowski – przewodniczący Zarządu Krajowego OPZZ Konfederacja Pracy.

„Wręczone dzisiaj zaszczytne i honorowe odznaczenia i wyróżnienia stanowią potwierdzenie rozwoju świadomości w zakresie praworządności w stosunkach pracy. Wszystkim uhonorowanym serdecznie gratuluję i bardzo dziękuję za Państwa wytrwałość i ogromne zaangażowanie w kształtowanie bezpiecznych i godziwych warunków pracy” – stwierdziła w dalszej części listu szefowa inspekcji pracy, a życząc wszystkim owocnych obrad i deklarując otwartość na dalszą współpracę, dodała także, że „zestawienie zróżnicowanych poglądów i koncepcji stanowi drogę do znalezienia optymalnych narzędzi ochrony pracy”.

Podczas obrad Delegatki i Delegaci na X Kongres OPZZ wybrali nowego przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Szefem OPZZ został Piotr Ostrowski, który od 2018 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Porozumienia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Państwowa Inspekcja Pracy
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  4-dniowy tydzień pracy - badanie opinii polskich pracodawców

  4-dniowy tydzień pracy dla niektórych pracodawców jest niewykonalny ze względu na specyfikę branży. Sprawdź, którzy pracodawcy rozważają 4-dniowy tydzień pracy dla swoich pracowników.

  PFRON dofinansuje nawet 85% ceny zakupu samochodu. Masz pytania? Zadzwoń do PFRON!

  Od 1 marca 2024 r. od godz. 10.00 można składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON do ceny zakupu samochodu osobowego. Pracownicy PFRON udzielą odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Przedstawiamy listę numerów telefonów do Oddziałów PFRON.

  Wyższe emerytury, renty, dodatki z KRUS już od 1 marca 2024 r.

  Już od jutra, 1 marca 2024 roku, emerytury i renty z KRUS będą wyższe. Podwyżka dotknie również takich świadczeń KRUS: najniższa emerytura, emerytura matczyna, świadczenie dla sołtysa, świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, świadczenia wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych oraz dodatki do emerytur np. dodatek pielęgnacyjny.

  Od 1 marca 2024 r. wynagrodzenie pracowników młodocianych wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wynagrodzenie pracowników młodocianych odbywających naukę zawodu oraz przyuczanych do wykonywania określonej pracy. Wysokość ich wynagrodzenia wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł.

  REKLAMA

  Uwaga! 3065,16 zł – tyle od 1 marca 2024 r. pracodawca wpłaci co miesiąc na PFRON za pracownika

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wysokość miesięcznej wpłaty na PFRON. Pracodawcy wpłacą 3065,16 zł składki za pracownika.

  Niezależni konsultanci cenią sobie możliwość wyboru miejsca pracy i stawkę godzinową. Na brak ofert pracy nie narzekają

  Aż 80 proc. niezależnych konsultantów nie jest skłonnych zrezygnować ze swojej niezależności na poczet zatrudnienia w pełnym wymiarze godzinowym, również w czasach niepewności gospodarczej i wysokich stóp procentowych.

  29 lutego – dodatkowy dzień w roku? Jak to jest z tym czasem i czy masz go dla siebie?

  Dziś 29 lutego 2024 roku – masz dodatkowy dzień w roku i zastanawiasz się co z nim zrobić? Czym dla Ciebie jest czas? Czy umiesz nadać mu priorytet? Poznaj 8 zasad efektywnego zarządzania czasem i znajdź czas dla siebie. Finalnie „nie chodzi o to, żeby mieć czas. Chodzi o to, żeby z niego korzystać”. Praktycznych rad udziela psycholog Aleksandra Kolińska.

  Od 1 kwietnia nowe stawki za wypadki przy pracy. 1431 zł za 1% uszczerbku [Obwieszczenie z 21 lutego 2024 r.]

  Są już znane stawki odszkodowań za wypadki przy pracy. 1% uszczerbku na zdrowiu wyceniono na 1431 zł.

  REKLAMA

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa?

  Czy 10 marca 2024 to niedziela handlowa? Czy w marcu 2024 jest niedziela handlowa? Kiedy wypadają niedziele handlowe w 2024 roku? Gdzie nie obowiązuje zakaz handlu? 

  Urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i noworodków wymagających hospitalizacji - ruszyły prace

  W dniu 15 lutego 2024 roku ruszyły prace w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nad opracowaniem prawnych rozwiązań w zakresie uprawnień rodzicielskich dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych oraz dzieci hospitalizowanych po urodzeniu. To poważny problem. Środowiska reprezentujące rodziców wcześniaków wskazują, że mama każdego wcześniaka, który wymaga hospitalizacji po narodzinach, miała prawo skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z tytułu opieki nad dzieckiem, a urlop macierzyński, żeby zaczynał się wraz z wypisem dziecka do domu. Dodatkowo, mamy wcześniaków aktualnie przebywające na urlopie macierzyńskim proszą o wydłużenie im tego urlopu o czas, jaki dziecko spędziło w szpitalu. 

  REKLAMA