REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Animator czasu wolnego - praca marzeń?

piłka, zabawa, plaża, animator
piłka, zabawa, plaża, animator

REKLAMA

REKLAMA

Jesteś studentem i myślisz sobie: „Po sesji będę miał masę wolnego. Fajnie by było gdzieś pojechać”, po czym markotniejesz, patrząc na braki finansowe na koncie. A co, jeśli Ci powiem, że możesz i gdzieś wyjechać, w dodatku jeszcze na tym zarobić?

W Tunezji czy Egipcie rzadko kiedy jesteśmy w hotelu, w którym nie spotkalibyśmy animatorów”, twierdzi Patrycja Litwicka, właścicielka firmy Animator-Kraków zajmującej się organizacją szkoleń czy castingów dla animatorów. „W Polsce jednak praca animatora czasu wolnego nie jest jeszcze zajęciem popularnym”.

REKLAMA

Autopromocja

Studencie – to praca idealna dla Ciebie!

„Dlaczego?”, spytasz. „Dlaczego, skoro jestem studentem, jest to zawód dla mnie?”. Odpowiedź jest prosta, choć wymaga podania paru argumentów.

Po pierwsze, masz możliwość poznania innych kultur. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, zazwyczaj jest to parotygodniowy pobyt, często w krajach dla nas egzotycznych. Codzienny kontakt nie tylko z kulturą państwa, w którym przebywasz, ale także z różnymi obcokrajowcami będącymi gośćmi hotelowymi, znacząco wpłynie na Twoje postrzeganie świata.

Po drugie natomiast, zdobywasz doświadczenie. Doświadczenie w pracy z dziećmi, dorosłymi; doświadczenie w grupie międzykulturowej, nie zawsze znającej wspólny język; z różnych środowisk, z różnym charakterem i temperamentem. Uczysz się kontaktu z drugim człowiekiem, rozwiązywania sytuacji kryzysowych, jak i prowadzenia rozmowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

I po trzecie – to łączenie przyjemnego z pożytecznym! Oczywistym jest, że praca animatora łączy się z wielkim wysiłkiem – przygotowywanie programu, wieczornych show, ciągły kontakt z gośćmi, organizacja im czasu wolnego. Niemniej, jest to praca, za którą otrzymujemy wynagrodzenie (całkiem konkretne zresztą).

I, najważniejsze: przez parę tygodni mamy zapewnione zazwyczaj zarówno zakwaterowanie, jak i wyżywienie. „Niektórzy pokuszą się o stwierdzenie, że to takie kilkutygodniowe wakacje, za które to nie my płacimy, ale NAM płacą. I coś w tym jest”, mówi Patrycja Litwicka. „ale praca ta wiąże się z wielkim wysiłkiem, o którym trzeba pamiętać i warto się wcześniej przygotować”.

Jak przygotować się do pracy animatora?

Częściowo animatorem jesteśmy, pracując w hufcach harcerskich, różnych oazach czy nawet opiekując się grupką młodych berbeciów – uczymy się, jak zorganizować im czas; wymyślamy kreatywne zabawy; jesteśmy dla nich i z nimi. W pracy animatora są to bardzo ważne cechy.

REKLAMA

Chcąc zostać animatorem hotelowym, animatorem czasu wolnego, można wybrać drogę akademicką – kierunki z animacji proponuje większość uczelni w Polsce. Można też zapłacić za kursy organizowane przez parę firm w Polsce. Koszt kursu to koszt około 200-400zł, zazwyczaj trwa do 20 godzin.

Na naszym szkoleniu kursanci przede wszystkim uczą się, jak przygotować program animacyjny i co można w nim zawrzeć – przykłady zabaw, tańców czy wspólnych gier”, tłumaczy Szymon Krzysiak, jeden ze szkoleniowców w firmie Animator-Kraków. „Nie brakuje oczywiście podstawowych informacji o pracy animatora, trudnościach związanych z nią, jak i sposobach rozwiązywania problemów”.

Jaka stawka VAT od karnetu na siłownię

Przedsiebiorcy nie chcą jednolitego patentu

Nazwa nabywcy oraz sprzedawcy na fakturze od 2013 roku

Ryczałt od najmu w 2013 - nadal się opłaca, ale nie wszystkim

Chcę zostać animatorem!

Jesteś energiczny, żywiołowy, rozpiera Cię energia? Z łatwością nawiązujesz nowe znajomości? Uwielbiasz rozmawiać i współpracować z ludźmi? Niewątpliwie są to cechy kluczowe potrzebne do pracy animatora czasu wolnego.

Nie można zapominać o znaniu języków obcych – niezbędnych, jeśli chcemy podjąć pracę za granicą – jak i, siłą rzeczy, pełnej dyspozycyjności w okresie podanym przez naszego pracodawcę.

Zazwyczaj animatorzy poszukiwani są na sezon wakacyjny – warto więc pamiętać, że pracodawcy będą poszukiwali animatorów odpowiednio wcześniej. Pierwsze castingi organizowane są już na początku roku, warto więc nie przegapić okazji.

Animator-Kraków (www.animator-krakow.pl)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA