reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Zatrudnienie > Samozatrudnienie > Animator czasu wolnego - praca marzeń?

Animator czasu wolnego - praca marzeń?

Jesteś studentem i myślisz sobie: „Po sesji będę miał masę wolnego. Fajnie by było gdzieś pojechać”, po czym markotniejesz, patrząc na braki finansowe na koncie. A co, jeśli Ci powiem, że możesz i gdzieś wyjechać, w dodatku jeszcze na tym zarobić?

W Tunezji czy Egipcie rzadko kiedy jesteśmy w hotelu, w którym nie spotkalibyśmy animatorów”, twierdzi Patrycja Litwicka, właścicielka firmy Animator-Kraków zajmującej się organizacją szkoleń czy castingów dla animatorów. „W Polsce jednak praca animatora czasu wolnego nie jest jeszcze zajęciem popularnym”.

Studencie – to praca idealna dla Ciebie!

„Dlaczego?”, spytasz. „Dlaczego, skoro jestem studentem, jest to zawód dla mnie?”. Odpowiedź jest prosta, choć wymaga podania paru argumentów.

Po pierwsze, masz możliwość poznania innych kultur. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, zazwyczaj jest to parotygodniowy pobyt, często w krajach dla nas egzotycznych. Codzienny kontakt nie tylko z kulturą państwa, w którym przebywasz, ale także z różnymi obcokrajowcami będącymi gośćmi hotelowymi, znacząco wpłynie na Twoje postrzeganie świata.

Po drugie natomiast, zdobywasz doświadczenie. Doświadczenie w pracy z dziećmi, dorosłymi; doświadczenie w grupie międzykulturowej, nie zawsze znającej wspólny język; z różnych środowisk, z różnym charakterem i temperamentem. Uczysz się kontaktu z drugim człowiekiem, rozwiązywania sytuacji kryzysowych, jak i prowadzenia rozmowy.

I po trzecie – to łączenie przyjemnego z pożytecznym! Oczywistym jest, że praca animatora łączy się z wielkim wysiłkiem – przygotowywanie programu, wieczornych show, ciągły kontakt z gośćmi, organizacja im czasu wolnego. Niemniej, jest to praca, za którą otrzymujemy wynagrodzenie (całkiem konkretne zresztą).

I, najważniejsze: przez parę tygodni mamy zapewnione zazwyczaj zarówno zakwaterowanie, jak i wyżywienie. „Niektórzy pokuszą się o stwierdzenie, że to takie kilkutygodniowe wakacje, za które to nie my płacimy, ale NAM płacą. I coś w tym jest”, mówi Patrycja Litwicka. „ale praca ta wiąże się z wielkim wysiłkiem, o którym trzeba pamiętać i warto się wcześniej przygotować”.

Jak przygotować się do pracy animatora?

Częściowo animatorem jesteśmy, pracując w hufcach harcerskich, różnych oazach czy nawet opiekując się grupką młodych berbeciów – uczymy się, jak zorganizować im czas; wymyślamy kreatywne zabawy; jesteśmy dla nich i z nimi. W pracy animatora są to bardzo ważne cechy.

Chcąc zostać animatorem hotelowym, animatorem czasu wolnego, można wybrać drogę akademicką – kierunki z animacji proponuje większość uczelni w Polsce. Można też zapłacić za kursy organizowane przez parę firm w Polsce. Koszt kursu to koszt około 200-400zł, zazwyczaj trwa do 20 godzin.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama