Kategorie

Animator czasu wolnego - praca marzeń?

piłka, zabawa, plaża, animator
piłka, zabawa, plaża, animator
Jesteś studentem i myślisz sobie: „Po sesji będę miał masę wolnego. Fajnie by było gdzieś pojechać”, po czym markotniejesz, patrząc na braki finansowe na koncie. A co, jeśli Ci powiem, że możesz i gdzieś wyjechać, w dodatku jeszcze na tym zarobić?

W Tunezji czy Egipcie rzadko kiedy jesteśmy w hotelu, w którym nie spotkalibyśmy animatorów”, twierdzi Patrycja Litwicka, właścicielka firmy Animator-Kraków zajmującej się organizacją szkoleń czy castingów dla animatorów. „W Polsce jednak praca animatora czasu wolnego nie jest jeszcze zajęciem popularnym”.

Studencie – to praca idealna dla Ciebie!

„Dlaczego?”, spytasz. „Dlaczego, skoro jestem studentem, jest to zawód dla mnie?”. Odpowiedź jest prosta, choć wymaga podania paru argumentów.

Po pierwsze, masz możliwość poznania innych kultur. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd, zazwyczaj jest to parotygodniowy pobyt, często w krajach dla nas egzotycznych. Codzienny kontakt nie tylko z kulturą państwa, w którym przebywasz, ale także z różnymi obcokrajowcami będącymi gośćmi hotelowymi, znacząco wpłynie na Twoje postrzeganie świata.

Po drugie natomiast, zdobywasz doświadczenie. Doświadczenie w pracy z dziećmi, dorosłymi; doświadczenie w grupie międzykulturowej, nie zawsze znającej wspólny język; z różnych środowisk, z różnym charakterem i temperamentem. Uczysz się kontaktu z drugim człowiekiem, rozwiązywania sytuacji kryzysowych, jak i prowadzenia rozmowy.

I po trzecie – to łączenie przyjemnego z pożytecznym! Oczywistym jest, że praca animatora łączy się z wielkim wysiłkiem – przygotowywanie programu, wieczornych show, ciągły kontakt z gośćmi, organizacja im czasu wolnego. Niemniej, jest to praca, za którą otrzymujemy wynagrodzenie (całkiem konkretne zresztą).

I, najważniejsze: przez parę tygodni mamy zapewnione zazwyczaj zarówno zakwaterowanie, jak i wyżywienie. „Niektórzy pokuszą się o stwierdzenie, że to takie kilkutygodniowe wakacje, za które to nie my płacimy, ale NAM płacą. I coś w tym jest”, mówi Patrycja Litwicka. „ale praca ta wiąże się z wielkim wysiłkiem, o którym trzeba pamiętać i warto się wcześniej przygotować”.

Jak przygotować się do pracy animatora?

Częściowo animatorem jesteśmy, pracując w hufcach harcerskich, różnych oazach czy nawet opiekując się grupką młodych berbeciów – uczymy się, jak zorganizować im czas; wymyślamy kreatywne zabawy; jesteśmy dla nich i z nimi. W pracy animatora są to bardzo ważne cechy.

Chcąc zostać animatorem hotelowym, animatorem czasu wolnego, można wybrać drogę akademicką – kierunki z animacji proponuje większość uczelni w Polsce. Można też zapłacić za kursy organizowane przez parę firm w Polsce. Koszt kursu to koszt około 200-400zł, zazwyczaj trwa do 20 godzin.

Na naszym szkoleniu kursanci przede wszystkim uczą się, jak przygotować program animacyjny i co można w nim zawrzeć – przykłady zabaw, tańców czy wspólnych gier”, tłumaczy Szymon Krzysiak, jeden ze szkoleniowców w firmie Animator-Kraków. „Nie brakuje oczywiście podstawowych informacji o pracy animatora, trudnościach związanych z nią, jak i sposobach rozwiązywania problemów”.

Jaka stawka VAT od karnetu na siłownię

Przedsiebiorcy nie chcą jednolitego patentu

Nazwa nabywcy oraz sprzedawcy na fakturze od 2013 roku

Ryczałt od najmu w 2013 - nadal się opłaca, ale nie wszystkim

Chcę zostać animatorem!

Jesteś energiczny, żywiołowy, rozpiera Cię energia? Z łatwością nawiązujesz nowe znajomości? Uwielbiasz rozmawiać i współpracować z ludźmi? Niewątpliwie są to cechy kluczowe potrzebne do pracy animatora czasu wolnego.

Nie można zapominać o znaniu języków obcych – niezbędnych, jeśli chcemy podjąć pracę za granicą – jak i, siłą rzeczy, pełnej dyspozycyjności w okresie podanym przez naszego pracodawcę.

Zazwyczaj animatorzy poszukiwani są na sezon wakacyjny – warto więc pamiętać, że pracodawcy będą poszukiwali animatorów odpowiednio wcześniej. Pierwsze castingi organizowane są już na początku roku, warto więc nie przegapić okazji.

Animator-Kraków (www.animator-krakow.pl)

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2021?

  Kiedy jest zmiana czasu na zimowy w 2021 r.? Czy ostatni raz przestawiamy zegarki jesienią? Jak zmiana czasu wpływa na czas pracy w nocy?

  Wypłata wynagrodzenia za pracę w sobotę, niedzielę

  Wypłata wynagrodzenia za pracę to podstawowy obowiązek pracodawcy. Co w przypadku, gdy dzień wypłaty wynagrodzenia wypada w sobotę lub niedzielę?

  Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na 4 falę covid?

  4 fala covid przewidywana jest na jesień 2021 r. Statystyki wskazują na tendencję wzrostową zakażeń. Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na ten trudny czas?

  Weryfikacja szczepień pracowników - projekt

  Weryfikacja szczepień pracowników - trwają prace nad projektem nowych przepisów. Czy pracodawcy będą mogli sprawdzić fakt zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez pracowników?

  Umowa o dzieło - ZUS, zgłoszenie

  Umowa o dzieło - zgłoszenie do ZUS jest obowiązkowe od 2021 r. Jaki jest termin na zgłoszenie? Kto musi zgłosić umowę do ZUS?

  Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 18 września 2021 r.

  Najnowsze zmiany w ubezpieczeniach społecznych weszły w życie 18 września 2021 r. Sprawdź, co się zmieni.

  Wypalenie zawodowe podstawą zwolnienia lekarskiego od 2022 r.

  Wypalenie zawodowe od 2022 r. będzie podstawą do otrzymania zwolnienia lekarskiego (l4). Czym jest wypalenie? Jakie są objawy? Jak przeciwdziałać?

  Przeniesienie urlopu na kolejną umowę - wzór porozumienia

  Przeniesienie urlopu wypoczynkowego na kolejną umowę o pracę może nastąpić na mocy porozumienia stron. Jak je prawidłowo sporządzić? Oto wzór porozumienia.

  Ostatnie dni na wniosek o zwolnienie z ZUS!

  Wniosek o zwolnienie z ZUS - sklepiki szkolne i piloci muzealnych wycieczek mają ostatnie dni na ubieganie się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS.

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń - covid

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń została przewidziana w tarczy na czas pandemii COVID-19. Kogo dotyczy? Ile wynosi?

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - szczepienie

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy z powodu szczepienia - kiedy jest możliwe? Czy szczepienie dziecka uzasadnia zwolnienie od pracy?

  Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii

  Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie?

  Płace rosną, bo firmy walczą o pracowników

  Płace rosną wszędzie. Wszystkie kody PKD odnotowały w sierpniu 2021 r. podwyżki wynagrodzeń. Firmy walczą w ten sposób o pracowników.

  Jak można podzielić urlop ojcowski?

  Urlop ojcowski przysługuje w wymiarze 2 tygodni. Jak można go podzielić? Do kiedy należy go wykorzystać?

  Skrócenie izolacji i dopuszczenie pracownika do pracy

  Skrócenie izolacji i dopuszczenie pracownika do pracy - czy jest możliwe? Co na to prawo? Jakie świadczenia przysługują za czas izolacji?

  Składki KRUS - IV kwartał 2021 r.

  Składki KRUS w IV kwartale 2021 r. - ile wynosi miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie?

  Dyscyplinarka za brak szkolenia BHP

  Czy brak szkolenia BHP może być podstawą dyscyplinarki? Czy można uznać to za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracownika?

  Dzień Pracownika Służby BHP

  Dzień Pracownika Służby BHP przypada na 19 września każdego roku. Z tej okazji Minister Rodziny i Polityki Społecznej przygotowała list z podziękowaniami i życzeniami dla pracowników służb BHP.

  Dobre i złe nawyki pracy zdalnej [BADANIE]

  Praca zdalna pomaga łączyć pracę z życiem prywatnym. Jakie są dobre i złe nawyki zdalnych pracowników? Oto wyniki badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

  Płaca minimalna a gospodarka - podcast premiera

  Jaki wpływ na gospodarkę ma płaca minimalna? Czym skutkuje brak godziwego wynagrodzenia? Premier wystartował z autorskim podcastem.

  Składka zdrowotna 9% średniej płacy krajowej

  Składka zdrowotna liczona od średniej płacy krajowej to propozycja Rzecznika MŚP. Czy 9% przeciętnej płacy w gospodarce przy podatku liniowym to dobre rozwiązanie? Ile wyniosłaby w 2022 r.?

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia - czy trzeba zmieniać umowę o pracę?

  Wzrost minimalnego wynagrodzenia - czy trzeba zmieniać umowę o pracę? Co roku rośnie kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę (tzw. najniższej krajowej, płacy minimalnej) i minimalnej stawki godzinowej. Już dziś wiadomo, że minimalne wynagrodzenie wzrośnie w 2022 r. do 3010 zł brutto (w 2021 roku wynosi 2800 zł). Pracownicy i pracodawcy mają wątpliwości, czy z uwagi na wzrost płacy minimalnej od nowego roku trzeba zmienić postanowienia wszystkich umów o pracę, które obecnie opiewają na kwotę niższą niż 3010 zł? Czy można nie zmieniać umów a np. uzupełniać wynagrodzenie za pracę, premią do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę? Co może zrobić pracownik, jeżeli pracodawca nie wypłaca mu minimalnego wynagrodzenia? Wyjaśnień w tym zakresie udzieliła Państwowa Inspekcja Pracy.

  Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom zdalnym?

  Bezpieczeństwo pracowników zdalnych może stanowić duże wyzwanie. To w domu zdarza się najwięcej wypadków. Za co odpowiada pracodawca? Jakie są przepisy BHP?

  Potwierdzenie danych w ZUS - instrukcja

  Potwierdzenie danych w ZUS można otrzymać przez PUE ZUS. Jak samodzielnie utworzyć dokument? Oto instrukcja jak zrobić to krok po kroku.

  Potwierdzenie z PUE ZUS pobierze także świadczeniobiorca

  Elektroniczne Potwierdzenie z PUE ZUS pobierze teraz także świadczeniobiorca, np. potwierdzenie prawa do emerytury, renty, zasiłku.