REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Oświadczenie o braku warunków do pracy zdalnej - wzór

Agnieszka Beczkalska
aplikant radcowska
Oświadczenie pracownika o braku warunków do pracy zdalnej - wzór
Oświadczenie pracownika o braku warunków do pracy zdalnej - wzór
Emilia Panufnik
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Brak warunków do pracy zdalnej może być podstawą do złożenia pracodawcy wysyłającego pracownika na home office Oświadczenia o braku warunków do pracy zdalnej. Czy pracodawca może wówczas żądać pracy zdalnej od pracownika? Pobierz wzór zgody pracownika na pracę zdalną i wzór oświadczenia o braku warunków do pracy zdalnej.

Polecenie pracy zdalnej

Pracodawca, który wydaje polecenie pracownikowi o świadczeniu pracy zdalnej obowiązany jest stworzyć regulamin pracy zdalnej, w którym powinny być zawarte najważniejsze informacje w odniesieniu do wykonywania pracy poza miejscem pracy. Zasady i warunki wykonywania pracy zdalnej powinny być jasno i jednoznacznie określone przez zlecającego. Spełnienie warunków wymaganych regulaminem do wykonywania pracy zdalnej oraz znajomość regulaminu winne być potwierdzone przez podpisanie stosownego oświadczenia o spełnianiu tych warunków przez pracownika.

Autopromocja

Polecamy: Kodeks pracy 2021. Praktyczny komentarz z przykładami

Wzór oświadczenia:

Oświadczenie pracownika

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wyrażam zgodę na wykonywanie pracy zdalnej w dniach od ………….….. do ……………..

Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem pracy zdalnej obowiązującym w …………………………………………….. i zobowiązuję się do jego przestrzegania.

Jednocześnie oświadczam, że znane są mi zasady ochrony danych osobowych oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w czasie wykonywania pracy zdalnej.

…………………                                                       ……………………………………………

data                                                                            czytelny podpis pracownika/

jednostka organizacyjna, stanowisko

Zgoda pracownika na pracę zdalną - wzór

Zgoda pracownika na pracę zdalną - wzór

POBIERZ WZÓR >>> 

Agnieszka Beczkalska

INFOR

Przy czym należy pamiętać o tym, że pracodawca jest obowiązany do wydania polecenia wykonywania pracy zdalnej przez konkretnego pracownika. Najlepiej zrobić to w formie pisemnej – list lub mail.

Wzór oświadczenia o braku warunków do pracy zdalnej

Natomiast Oświadczenie o braku warunków do wykonywania pracy zdalnej składa pracownik, który takich warunków nie jest w stanie spełnić. Oświadczenie to kierowane jest do pracodawcy. Wówczas taki pracownik nie może wykonywać pracy zdalnej, o ile nie dostosuje warunków do określonych w Regulaminie, lub jeśli pracodawca tego nie zrobi. Sytuacje, z którymi można spotkać się na co dzień, kiedy świadczenie pracy zdalnej jest niemożliwe to ograniczenia zawodowe, np. hydraulik nie ma możliwości świadczyć pracy zdalnie, ale też dotyczy to osoby, która pracuje na komputerze i braki mogą dotyczyć chociażby prędkości internetu, braku odpowiedniego pomieszczenia i warunków lokalowych i rodzinnych do wykonywania takiej pracy. Wówczas pracownik składa w/w oświadczenie, a pracodawca nie może zmusić pracownika do wykonywania pracy zdalnej w takim przypadku.

Oświadczenie pracownika

W związku z poleceniem wykonywania pracy zdalnej w dniach od ………….….. do ……………..

oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem pracy zdalnej obowiązującym w …………………………………………….. .

Jednocześnie oświadczam, że nie jestem w stanie zapewnić warunków wykonywania pracy zdalnej zgodnych z Regulaminem pracy.

…………………                                                       ……………………………………………

data                                                                            czytelny podpis pracownika/

jednostka organizacyjna, stanowisko

Oświadczenie o braku warunków do pracy zdalnej - wzór

Oświadczenie o braku warunków do pracy zdalnej - wzór

POBIERZ WZÓR >>>

Emilia Panufnik

INFOR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Nowe kwoty jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Czy wzrosną od 1 kwietnia 2024 r.?

  Znamy wysokość odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Jest nowe obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  336,36 zł dodatku od 1 marca 2024

  Od 1 marca 2024 r. waloryzacji z ZUS i KRUS podlegają liczne świadczenia emerytalno-rentowe, w tym dodatki. Jednym z nich jest dodatek sołtysowski, który będzie podwyższony o 36 zł i 36 groszy. W 2023 r. dodatek sołtysowski wynosił 300 zł, a w 2024 to 336,36 zł. Na dodatki dla sołtysów w 2024 r. państwo (my podatnicy) wydamy: 162 852 000 zł. Kwota ta z biegiem lat będzie rosła i przykładowo w 2032 r. wyniesie 232 716 000 zł.

  Wcześniejsza emerytura. Od 1 marca 2024 r. wzrosną limity dorabiania przez emerytów

  1 marca 2024 r. zwiększą się limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Ile wyniesie górny próg dorabiania, po przekroczeniu którego ZUS może zawiesić wypłacanie świadczenia?

  1.602,86 zł albo 1.780,96 zł świadczenia z KRUS od 1 marca 2024

  Już od 1 marca 2024 r. emerytury i renty wypłacane przez KRUS zostaną podwyższone, podobnie zresztą jak świadczenia z ZUS-u. Kto otrzyma 1.602,86 zł a kto 1.780,96 zł świadczenia z KRUS od 1 marca 2024? Przewiduje się, że waloryzacją emerytur i rent od 1 marca 2024 r. objętych zostanie około 1 mln emerytów i rencistów.

  REKLAMA

  Do 29 lutego 2024 r. emeryci i renciści powinni poinformować ZUS o dodatkowych przychodach uzyskanych w 2023 r.

  Do 29 lutego 2024 r. należy poinformować ZUS o osiągniętych w zeszłym roku dodatkowych przychodach. Obowiązek taki mają osoby pobierające wcześniejszą emeryturę lub rentę, które w 2023 r. dorabiały do swoich świadczeń.

  13 emerytura 2024 brutto to 1780,96 zł. Ile trzynasta emerytura wynosi netto i kiedy jest wypłata?

  Trzynasta emerytura 2024 – ile na rękę otrzyma emeryt? To już szósty raz będzie w Polsce wypłacane dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów. Kiedy będzie wypłata trzynastej emerytury? 

  Dane osobowe pracowników. Czy pracodawca może pytać pracownika o narodowość

  Dane osobowe to wszelkie informacje o osobie fizycznej. W przypadku pracowników dane osobowe są przetwarzane i chronione zgodnie z unijnym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (tzw. RODO) oraz przepisami krajowego Kodeksu pracy. Szczególnej ochronie podlegają dane wrażliwe, wśród nich – informacje o pochodzeniu etnicznym pracownika. Czy pracodawca ma prawo żądać takich informacji od pracownika? Przepisy nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości.

  Lidl poszukuje stażystów na wakacje, zainteresowanych szczególnie zarządzaniem. Poza rozwojem własnych kompetencji można nieźle zarobić

  Pierwsza praca często przesądza o całej karierze zawodowej w życiu. Dlatego tak ważna jest nie tylko dla absolwentów wyższych uczelni. Dobrze gdy można sprawdzić się na stażu, choćby poświęcając na to wakacje – jeśli się jeszcze studiuje. Jedną z takich okazji od kilkunastu lat daje studentom i absolwentom znana sieć dyskontowa – Lidl.

  REKLAMA

  Od 1 marca można składać wnioski w programie „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!”. PFRON dofinansuje niepełnosprawnemu nawet 85% ceny zakupu samochodu!

  Rusza III tura naboru wniosków w programie PFRON „Samodzielność - Aktywność - Mobilność!” Mobilność osób z niepełnosprawnością. Wnioski o dofinansowanie do ceny zakupu samochodu osobowego będzie można składać od 1 marca 2024 r. od godz. 10.00 do 31 marca 2024 r. do godz. 23.59. Dofinansowanie może wynieść nawet 85% ceny zakupu samochodu.

  Niedziela handlowa w marcu 2024 r. W którą niedzielę zakupy będą możliwe

  W marcu 2024 r. jest pięć niedziel. Czy w którąś z nich nie będzie obowiązywać zakaz handlu w niedziele i święta. Czy w marcu będzie niedziela handlowa? Gdzie można zrobić zakupy w niedziele marca 2024 r.? Wyjaśniamy.

  REKLAMA