reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Projekt ustawy o dialogu społecznym

Projekt ustawy o dialogu społecznym

Projekt ustawy o dialogu społecznym został przedstawiony ministrowi pracy i polityki społecznej. To wspólny projekt strony związkowej i pracodawców. Projekt przedstawia prowadzenie dialogu społecznego na nowych zasadach.

Związki zawodowe i pracodawcy przygotowali i przedstawili wspólny projekt ustawy, który przekazali ministrowi pracy i polityki społecznej. Projekt zawiera nowe zasady prowadzenia dialogu społecznego w Polsce.

- To była dobra, konstruktywna dyskusja. Mam nadzieję, że to spotkanie przybliży nas do ożywienia dialogu trójstronnego – podsumował spotkanie Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni strona rządowa odniesie się do projektu i rozpoczną się prace nad wspólnymi rozwiązaniami dotyczącymi dialogu społecznego.

Polecamy: IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele strony związkowej:  Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Tadeusz Chwałka, przewodniczący Forum Związków Zawodowych; przedstawiciele organizacji pracodawców: Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP, Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club – Związek Pracodawców i Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego. Po stronie rządowej w rozmowach brał także udział Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 26 stycznia 2015 roku w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zadaj pytanie: FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama