Jak rozmawiać o podwyżce? Poznaj tajniki negocjacji wysokości płacy
REKLAMA
REKLAMA
Dlaczego należy mi się podwyżka?
Zanim zaczniemy myśleć o spotkaniu z pracodawcą, powinniśmy się zastanowić, dlaczego należy nam się podwyżka.
REKLAMA
Konieczne jest przygotowanie się do rozmowy i przemyślenie powodów do zwiększenia pensji. Powinniśmy odpowiednio uargumentować nasze oczekiwania. O podwyżce należy rozmawiać konkretnie.
O czym wtedy trzeba powiedzieć szefowi? Przede wszystkim o swoich sukcesach, odbytych kursach i szkoleniach, a także zwiększeniu zakresu obowiązków, które nastąpiło po podjęciu pracy. Należy przedstawić się jako pracownika, w którego warto inwestować.
Kiedy rozmawiać o podwyżce?
Przy ustaleniu daty spotkania bardzo ważne jest, aby wybrać moment, w którym mamy energię i jesteśmy przygotowani do rozmowy. Co więcej, nie warto ukrywać celu spotkania, lecz powiedzieć o naszych zamiarach przełożonemu. Wybierając datę, pod uwagę powinniśmy również wziąć kondycję firmy.
Jak rozmawiać o podwyżce?
O podwyżce powinniśmy rozmawiać spokojnie i rzeczowo. Przede wszystkim nie powinniśmy podchodzić do rozmowy zbyt emocjonalnie. Należy dopasować się do przełożonego i racjonalnie określić nasze zalety i oczekiwania.
Jak nie rozmawiać o podwyżce?
Unikajmy zachowań emocjonalnych i agresywnych. Nie odwołujmy się do argumentów prywatnych - np. chorego dziecka, powiększającej się rodziny.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat