REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Specjaliści IT, których potrzebuje rynek

  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Niewątpliwie sektor IT to w ostatnim czasie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin rynku. Dlatego też coraz częściej obserwowalnym zjawiskiem staje się porzucenie przez pracowników dotychczas budowanej ścieżki kariery na rzecz przebranżowienia i rozpoczęcia procesu realizacji w IT. Zapotrzebowanie jest ogromne, dlatego też warto poszukiwać dla siebie miejsca w informatycznym świecie. Którzy specjaliści IT są obecnie na wagę złota?

Programista (Web Developer)

Od lat branża IT kojarzy się głównie z zawodem programisty. Do głównych działań osób zatrudnionych w tym charakterze należy programowanie stron internetowych za pomocą jednego z języków programowania tak, aby ich treść była spójna i atrakcyjna. Dlatego też oprócz znajomości języków oraz systemów zarządzania treścią Web Developer powinien mieć umiejętności graficzne. Oprócz stron internetowych programiści mogą zajmować się także programowaniem aplikacji czy programów komputerowych. W każdej z tych sytuacji niezmienna pozostaje konieczność znajomości technik programowania.

REKLAMA

Konsultant SAP

Na stabilne i atrakcyjne finansowo miejsce pracy w branży IT może liczyć także konsultant SAP. Jest to osoba, która na co dzień zajmuje się świadczeniem usług konsultingowych w obszarze SAP (Systems Applications and Products), który obecnie jest uznawany za jeden z najbardziej znanych zintegrowanych systemów informatycznych. Do głównych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku konsultanta należy czynna obsługa – m.in. zarządzanie logistyką, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań czy działania HR – która ma na celu wsparcie danego przedsiębiorstwa.

Architekt systemów informatycznych

Wśród specjalistów, bez których obecnie rynek IT nie mógłby egzystować, znajduje się także architekt systemów informatycznych. Jak sama nazwa zawodu wskazuje, jest on odpowiedzialny za projektowanie systemów informatycznych, a następnie ich koordynowanie oraz stałe kontrolowanie. Tylko poprzez bieżącą analizę jest on bowiem w stanie wypracować najkorzystniejsze dla firmy rozwiązanie informatyczne. Ponadto do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy wdrażanie nowinek technicznych.

Grafik komputerowy

W szeroko rozbudowanej branży IT nie zabraknie również miejsca dla osób specjalizujących się w grafice komputerowej. Zainteresowani mogą obecnie poszukiwać pracy w tym zawodzie w wielu miejscach: agencjach reklamowych i marketingowych, wydawnictwach, studiach grafiki komputerowej, firmach architektonicznych, a nawet startupach. Aby zyskać dostęp do pełnej oferty ogłoszeń, warto przeglądać tematyczne strony, dedykowane bezpośrednio branży IT.

Project Manager oraz handlowiec

Praca w sektorze IT nie ogranicza się jednak wyłącznie do kwestii informatycznych. Specjaliści z tego zakresu mogą bowiem poszukiwać zatrudnienia także na stanowisku Project Managera czy handlowca. W tym wypadku istotniejsze od sprawnej obsługi komputera są jednak kompetencje miękkie. Niemniej bez specjalistów z tego zakresu branża IT z pewnością by… nie istniała!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją w Szczecinie na portalu branżowym the:protocol.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności – projekt ustawy

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nowelizacja przewiduje wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy.

Czy pracodawca może zmusić do 14-dniowego urlopu?

Według Kodeksu pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi 20 lub 26 dni – w zależności od stażu pracy pracownika. Urlop może być podzielony na części, z których co najmniej jedna powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych. Czy 14-dniowy urlop jest obowiązkowy?

4 dni albo 35 godzin tygodnia pracy w Polsce do 2027 roku? Za granicą już testowali a efekty są pozytywne

W oczekiwaniu na zapowiadane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  skrócenie tygodniowego czasu pracy w Polsce, warto przyjrzeć się przykładom z innych państw. Dotąd w programach pilotażowych 4-dniowego tygodnia pracy zaobserwowano np. spadek rotacji zatrudnienia o 40 proc., polepszenie dobrostanu pracowników w 82 proc. firm oraz oszczędności dla pracodawców na poziomie niemal 2 mln zł w skali roku. Krótszy tydzień pracy najlepiej przyjął się na Islandii, gdzie 86 proc. pracowników korzysta z niego lub ma taką możliwość. Ale polscy pracodawcy nie są entuzjastami tego rozwiązania. Aż 51 proc. firm uważa, że w ich branży jest ono niemożliwe. Jeżeli nie uda się skrócić tygodnia pracy, to dobrą alternatywą dla 54 proc. Polaków mogłaby być częstsza praca zdalna lub hybrydowa. 

Czy na zwolnieniu lekarskim można wyjechać?

Czy na zwolnieniu lekarskim można wyjechać na urlop? Jakie wskazania może zawierać L4? Czy wyjazd na wakacje do rodziny do innego miasta lub wyjazd za granicę jest dopuszczalny w czasie zwolnienia lekarskiego?

REKLAMA

Lewiatan: Minimalne wynagrodzenie powiązane z sytuacją gospodarczą? Przedsiębiorcy postulują wyższy wzrost wynagrodzeń w budżetówce

W 2025 r. wzrośnie wynagrodzenie minimalne, a płace w budżetówce mogą być podwyższone więcej niż wynika to ze wstępnego stanowiska rządu – komentuje rezultaty ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Nazwa "urlop macierzyński" jest nieadekwatna? Kojarzy się z wypoczynkiem

44 proc. badanych jest zdania, że należy zmienić nazwę "urlop macierzyński". Obowiązująca nazwa sugeruje, że opieka nad dzieckiem jest czasem odpoczynku. Ruszyła kampania edukacyjna #ToNieUrlop, zmieniająca krzywdzące przekonania społeczne na temat opieki nad małym dzieckiem i urlopów macierzyńskich. 

Wkrótce będą wyższe świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Wzrost o 100 proc. – od kiedy?

Wraz ze wzrostem kosztów utrzymania rosną też potrzeby osób uprawnionych do alimentów. Nowelizacja przepisów o ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów zwiększy wysokość wsparcia materialnego z funduszu alimentacyjnego.

4650 zł brutto płacy minimalnej w 2025 roku: postulat wszystkich związków zawodowych. Czy rząd się zgodzi? Finanse publiczne z reguły zyskują na podwyżce najniższej krajowej

Na posiedzeniu w dniu 15 lipca 2024 r. Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 r. To oznacza, że rząd do 15 września ma czas na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie.

REKLAMA

Zmiany w raportach ZUS RPA i ZUS RIA. Będą nowe kody tytułu ubezpieczenia

Zmienią się wzory imiennego raportu miesięcznego o przychodach ubezpieczonego/okresach pracy nauczycielskiej – o symbolu ZUS RPA oraz wzoru raportu informacyjnego – o symbolu ZUS RIA. Pojawią się też nowe kody tytułu ubezpieczenia. Trwają prace nad nowelizacją przepisów.

Będzie zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Ile wyniosą świadczenia zależne od płacy minimalnej?

Minimalne wynagrodzenie za pracę zmieni się od 1 stycznia 2025 r. Wraz z minimalną płacą zmieni się także wysokość świadczeń powiązanych z minimalnym wynagrodzeniem. Jakie to świadczenia? Ile wyniosą?

REKLAMA