REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak radzić sobie ze stresem w pracy programisty Java?

  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Owocowe czwartki, ponadprzeciętne wynagrodzenie oraz praca w klimatyzowanym biurze to marzenie wielu młodych programistów Java. Często jednak te pięknie brzmiące frazesy odwracają uwagę od rzeczywistego problemu, jakim jest chroniczny stres, z którym muszą zmagać się osoby pracujące na tym stanowisku. Co robić, aby sobie z nim poradzić i jednocześnie nie utracić dobrej pozycji zawodowej?

Nie narzucaj na siebie zbyt wielu obowiązków

Dążenie do osiągnięcia jak najlepszej pozycji w karierze bywa niezwykle stresujące. Dokładając do tego stale wzrastającą konkurencję w branży IT, sytuacja wydaje się być jeszcze gorsza. Nic więc dziwnego, że wielu pracodawców wymaga od potencjalnych kandydatów dużej odporności na stres oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Tendencję tę można zauważyć choćby podczas przeglądania nowych ofert pracy na stanowisku programista Java. W rzeczywistości jednak bywa z tym różnie, a odczuwane emocje zależą wyłącznie od programisty i jego podejścia do pełnionych obowiązków.

REKLAMA

Przede wszystkim warto pamiętać, że niezwykle istotny jest umiar we wszelkich dążeniach do celu. Aby ograniczyć stres, programista Java powinien więc dążyć do zrealizowania swojej wizji, jednak nie „po trupach”. Dostosowanie odpowiedniego tempa sprawi, że podejmowane przez niego decyzje będą o wiele bardziej racjonalne. Dlatego też nie należy narzucać na siebie zbyt wielu obowiązków oraz powinności – tylko wtedy samorozwój zyskuje jakikolwiek sens.

Zadbaj o work-life balance

Z powyższą kwestią nierozerwalnie wiąże się wypracowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Work-life balance to koncepcja zakładająca taki sposób zarządzania czasem, aby na wszystko go wystarczyło. Bardzo częstym zjawiskiem w branży IT jest bowiem pozostawanie w pracy po godzinach lub przenoszenie obowiązków zawodowych w domowe zacisze. W takiej sytuacji nie można mówić o żadnym odpoczynku, który jest niezwykle ważny w każdej podejmowanej pracy. Pracoholizm może zaś doprowadzić do wypalenia zawodowego, którego zwalczenie może okazać się niemożliwe. Aby więc uniknąć tak przykrych skutków, warto więc konsekwentnie oddzielać sferę zawodową od prywatnej. Przebywanie w domu ma bowiem służyć redukcji stresu, a nie jego potęgowaniu.

Dąż do stałego rozwijania swoich kompetencji – we własnym tempie!

Odpowiednie dostosowanie ilości codziennych obowiązków do indywidualnych możliwości to niezwykle istotna sprawa. Niemniej jednak w całym tym procesie nie można zapominać o rozwijaniu siebie i swoich umiejętności. Zgłębianie coraz to nowszych tajników programowania, jak również zwiększanie kompetencji może pozytywnie wpływać na nastawienie osoby zatrudnionej na tym stanowisku, jednocześnie redukując poziom odczuwanego przez nią stresu. Wszystko za sprawą tego, iż większe doświadczenie przekłada się na większą wiarę w swoje możliwości, a co za tym idzie, pewność siebie w wykonywanych obowiązkach zawodowych. Jest to więc doskonały sposób, aby ukrócić stres, związany z brakiem wiedzy potrzebnej do realizacji zadań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją w Katowicach na portalu branżowym the:protocol.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wejdą nawet w nocy, bez zapowiedzi i dokonają kontroli: dotyczy milionów Polaków

Takie działanie jest zgodne z prawem. Mogą wejść nawet w nocy, w zasadzie o każdej porze, też w dzień, bez zapowiedzi i mogą dokonać szczegółowej kontroli. Dotyczy to milionów Polaków, czy jest się o co obawiać?

100% płatny urlop na głosowanie w wyborach i 250+ dla każdego za udział w wyborach. Czy będzie w 2025 r. i czy dzięki temu mogłaby być większa frekwencja?

Wybory to ważny moment w życiu każdego społeczeństwa. W Polsce jednak wciąż mogłaby być większa frekwencja. Rozwiązaniem tego problemu jest pomysł urlopu na głosowanie w wyborach. Taki urlop miałby być 100% płatny. Inny pomysł na zwiększenie frekwencji to 250+ dla każdego, za udział w wyborach.

Za to niewinne zachowanie można być nawet zwolnionym dyscyplinarnie

Czasami wydawałoby się, że pewne niewinne, krótkotrwałe zachowania w pracy nie mogą wywołać negatywnych konsekwencji. A jednak mogą, jak widać na przykładach niżej przytoczonych.

To już pewne: oskładkowania wszystkich umów nie będzie: rząd zmienia Krajowy Plan Odbudowy i będzie inaczej reformował rynek pracy

Ostatecznie upadł projekt ozusowania wszystkich umów. Byłby to cios, zwłaszcza dla najbardziej mobilnych pracowników, którzy nie zadowalają się podstawową pensją lecz starają się dorobić. Jednym ruchem rząd zabrałby im nawet 40 procent tych dorobionych pieniędzy, które teraz otrzymują na rękę.

REKLAMA

Zasiłek wyrównawczy 2025 i 2026 r. [komu przysługuje, w jakiej wysokości, jak uzyskać]

Zasiłek wyrównawczy przysługuje wyłącznie ubezpieczonemu będącemu pracownikiem. Świadczenie stanowi różnicę między przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem pracownika, a jego miesięcznym wynagrodzeniem osiągniętym za pracę w warunkach rehabilitacji zawodowej.

PKD 2025: lista zmian w Polskiej Klasyfikacji Działalności [TABELA]

Zmiany w PKD od stycznia 2025 r. – przedsiębiorcy mają 2 lata na wdrożenie nowych przepisów. Katalog kodów został zmodyfikowany i rozszerzony o nowe rodzaje działalności. Artykuł zawiera listę nowych kodów PKD oraz klucze przejścia PKD 2027 na PKD 2025.

Pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia. Czy można rozwiązać umowę bez wypowiedzenia?

Pracownik wykonuje swoją pracę w celu uzyskania umówionego wynagrodzenia. Co jeśli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia? Czy zatrudniony może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia? Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia, jakie są przepisy.

Świadczenie rehabilitacyjne 2025 i 2026 r. [dla kogo, wysokość świadczenia, okres pobierania, wniosek]

Pracownik może pobierać zasiłek chorobowy tylko przez określony czas. Możliwa jest sytuacja, gdy osoba otrzymująca zasiłek nie wróci do pracy z powodu przedłużającej się choroby. W takim przypadku może pobierać świadczenie rehabilitacyjne przez okres niezbędny do uzyskania zdolności do pracy.

REKLAMA

Mobbing 2025: zmiana przepisów i nowe obowiązki pracodawców [Projekt ustawy]

Obecnie obowiązujące przepisy dotyczące mobbingu w miejscu pracy funkcjonują od 21 lat. W 2025 r. będą trwały prace nad zmianą przepisów i wprowadzeniem nowych obowiązków pracodawców w celu zwiększenia ochrony pracowników. Pracodawcy będą musieli m.in. określić zasady przeciwdziałania mobbingowi. Planowana jest również podwyżka minimalnego progu zadośćuczynienia za mobbing.

Umowy cywilnoprawne 2025: oskładkowanie umów [Fakty i mity]

Oskładkowania umów cywilnoprawnych w 2025 roku nie będzie. Przesunięto je co najmniej o rok. Pojawiło się jednak wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Poniższy artykuł zawiera 11 faktów i mitów dotyczących ozusowania umów. Sprawdź, co jest prawdą, co półprawdą, a co informacją zupełnie nieprawdziwą.

REKLAMA