REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

ZUS zaprasza pracodawców na bezpłatne szkolenia. Ich tematyka obejmuje m.in. przepisy dotyczące zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz bezpieczeństwo i higienę pracy.

ZUS Oddział w Lublinie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla pracodawców branży budowlanej organizowane w ramach prewencji wypadkowej. Tematyka dwudniowego szkolenia obejmuje:

REKLAMA

Autopromocja
  • Wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy (w tym omówienie źródeł prawa międzynarodowego);
  • Analizę zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, uciążliwymi i niebezpiecznymi;
  • Organizację i metody kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe; zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy;
  • Analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związaną z nimi profilaktykę;
  • Organizację i metodykę szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktażu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w procesach pracy;
  • Zasady postępowania w razie wypadku w czasie pracy i sytuacjach zagrożeń (np. pożaru, awarii), w tym zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku;
  • Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy (np. świadczenia z tytułu warunków pracy, składka na ubezpieczenie społeczne pracowników);
  • Problemy ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego.

Szkolenie odbędzie się w dniach 21-22 października br. w godzinach 9.00-15.35 w Ośrodku Szkoleniowym Centrum Ochrony Pracy i Biznesu "CONSULTRIX" w Lublinie przy ul. Mełgiewskiej 7-9.

Kontakt: zgłoszenia przyjmuje Ośrodek Szkoleniowy Centrum Ochrony Pracy i Biznesu "CONSULTRIX" pod nr tel. (81) 444 08 80.

Obowiązek informowania pracowników o ryzyku zawodowym >>

ZUS Oddział w Gorzowie Wlkp. zaprasza na bezpłatne szkolenie w zakresie: "Zmiany w przepisach dotyczących zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz dokumentowania prawa do zasiłku w oparciu o obowiązujące przepisy według stanu prawnego na dzień 1 stycznia 2010 r.". Szkolenie odbędzie się 22 października br. o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 42 (sala konferencyjna, III piętro).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kontakt: zgłoszenia pod nr tel. 95 7395 300.

Obowiązki pracodawcy wobec pracownika starającego się o rentę >>

 ZUS II Oddział w Warszawie zaprasza w dniach 22-23 października br. na bezpłatne, dwudniowe szkolenie z zakresu bhp. Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, w szczególności do pracodawców małych i średnich firm oraz rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy, m.in. z sektorów: budownictwa, ochrony zdrowia, transportu i przetwórstwa przemysłowego. Szkolenie ma na celu wskazanie pracodawcy jak należy zorganizować bezpieczne i higieniczne warunki pracy, które ułatwią zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Na wykładach zostaną przekazane między innymi podstawowe informacje dotyczące:

  • ryzyka zawodowego,
  • ergonomii,
  • ochrony przeciwpożarowej,
  • skutków ekonomicznych niewłaściwych warunków pracy,
  • udzielania pierwszej pomocy

oraz przedstawione będą wybrane zagadnienia prawa pracy. Przedstawiciel Oddziału ZUS w Warszawie poinformuje o obowiązkowych dokumentach ubezpieczeniowych oraz świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Szkolenie kończy się wydaniem zaświadczenia ważnego przez okres 5 lat.

Kontakt: p. Bożena Grabek, nr tel. (22) 714-21-88 i p. Bożena Recz, nr tel. (22) 714-21-09. Zainteresowane osoby powinny wysłać formularze zgłoszeniowe faxem na nr (22) 714-26-38 lub na adres II Oddział ZUS w Warszawie, Wydział Orzecznictwa Lekarskiego i Prewencji, ul. 11 Listopada 15 A, 03-446 Warszawa, pok. 138 z dopiskiem ”SZKOLENIE BHP”.

ZUS Oddział w Lublinie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą. Poprowadzą je eksperci z Urzędu Miasta Lublin, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędów Skarbowych w Lublinie. Szkolenie odbędzie się 25 października br. w godz. 10.00-14.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Lublinie. W programie:

  • Przedstawiciel Urzędu Miasta Lublin omówi jak przebiega rejestracja działalności gospodarczej (wniosek EDG-1), wyjaśni też procedurę rejestracji w "jednym okienku" w Urzędzie Miasta Lublin.
  • Ekspert ZUS wytłumaczy jak wypełnić dokumenty zgłoszeniowe do ZUS oraz w jaki sposób opłacać składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.
  • Specjaliści z Urzędu Skarbowego wyjaśnią kwestie:

- rejestracji przedsiębiorcy w urzędzie skarbowym i rejestracji w zakresie podatku od towarów i usług,

- rejestracji przez przedsiębiorców jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, np. spółek cywilnych,

- wyboru formy opodatkowania podatkiem dochodowym i zasad opodatkowania: podatkiem dochodowym od osób fizycznych (zasady ogólne, podatek liniowy), ryczałtem ewidencjonowanym oraz kartą podatkową.

Kontakt: zgłoszenia na szkolenie są przyjmowane pod adresem e-mail: mwojcik@lublin.eu lub pod nr tel. (81) 466 25 03. Liczba miejsc ograniczona.

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne szkolenie okresowe bhp dla pracodawców branży budowlanej. Szkolenie poprowadzi Spółdzielnia Pracy "Oświata". Kurs składa się z 16 godzin lekcyjnych podzielonych na 2 spotkania: 25 i 29 października br. Początek - godz. 9.00. Szkolenie odbędzie się w Rzeszowie, ul. Fredry 8, III piętro, sala 16. Organizator zapewnia materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu, które ma ważność 5 lat. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt: zapisy pod nr tel. (17) 867 52 51 lub osobiście, ZUS w Rzeszowie, ul. Siemiradzkiego 10, p. 11.

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: kadry.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co zrobić, gdy z ZUS nie dotarła deklaracja podatkowa PIT?

ZUS zrealizował akcję wysyłkową deklaracji podatkowych PIT-40, PIT-11A i PIT-11. Jednak nie wszystkie deklaracje trafiły do adresatów. Duplikat można dostać przychodząc do ZUS. Można też wydrukować dokument, który jest umieszczony na indywidualnym koncie PUE ZUS.

Employee advocacy na LinkedIn. Jak skutecznie angażować pracowników w budowanie marki pracodawcy?

Employee advocacy to strategia, w której pracownicy aktywnie angażują się w promocję swojej firmy. Na LinkedIn – największej platformie biznesowej na świecie – nabiera to szczególnego znaczenia. Pracownicy mogą budować nie tylko markę organizacji, lecz także własny wizerunek jako ekspertów.

PIE: do 2035 r. na polskim rynku pracy ubędzie 2,1 mln pracowników. Kogo zatrudniać zamiast obywateli Ukrainy?

Zgodnie z danymi Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) do 2035 r. z polskiego rynku pracy ubędzie aż 2,1 mln pracowników. Czy pracownicy z Ukrainy odejdą? Kogo można tanio zatrudnić na te miejsca?

Pracownicy dorabiają na coraz większą skalę. Podstawowa umowa to teraz za mało

Teraz podstawowa umowa o pracę często nie wystarcza. Pracownicy podpisują dodatkowe zlecenia nie tylko dla pieniędzy. Dlaczego Polacy coraz częściej dorabiają? Oto wyniki badania.

REKLAMA

70 tys. odprawy dla zwolnionego pracownika w 2025 r. Czy będzie zmiana w 2026 r.

Pracownik, z którym pracodawca rozwiązał stosunek pracy w ramach zwolnień grupowych lub zwolnienia indywidualnego, ma prawo do odprawy pieniężnej. Jej maksymalna wysokość nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy. W 2025 r. jest to prawie 70000 zł.

Pomoc ZUS-u dla firm poszkodowanych w powodzi z 2024 r. - podsumowanie

Od jesieni minionego roku przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogli skorzystać ze specjalnych form wsparcia i ulg realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Opolski ZUS podsumował pomoc udzieloną przedsiębiorcom poszkodowanym w powodzi z 2024 r.

ZUS przypomina: Tylko złożenie wniosku do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia

Zbliża się koniec terminu składania wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Rodzic powinien złożyć wniosek do 30 kwietnia 2025 r. Jeśli ten termin zostanie dotrzymany, to ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego będzie zachowana i ZUS wypłaci 800 plus do 30 czerwca 2025 r.

21 kluczowych zmian dla prawa pracy w 2025 r. To jest reforma rynku pracy jakiej nie było. Prezydent RP podpisał ustawę.

Takiej reformy rynku pracy niebyło od dawna. Ustawa o rynku pracy i służbach zatrudnienia składa się XIV działów, 453 artykułów (330 stron) oraz zmienia 51 ustaw! Jeszcze w tym kwartale 2025 r. wejdzie w życie 21 kluczowych zmian dla prawa pracy.

REKLAMA

ZUS: stabilna sytuacja finansowa FUS w 2024 r. Przeciętna wypłata świadczenia emerytalno-rentowego w 2024 r. wyniosła 3735,34 zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił opracowanie ZUS "Podsumowanie sytuacji finansowej FUS z 2024 r." Z opracowania wynika, że sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest stabilna, a prognozy ZUS wskazują, że najbliższych latach nadal tak pozostanie. Przeciętna wypłata świadczenia emerytalno-rentowego w 2024 r. wyniosła 3735,34 zł.

Wysokość wynagrodzenia i rodzaj przysługujących benefitów są dla Zetek najważniejszym miernikiem ich wartości

Pracownicy z pokolenia Z przywiązują dużą wagę do wysokości wynagrodzenia i dodatkowych świadczeń z umowy o pracę ze względów nie tylko materialnych. Bezpieczne ekonomicznie i spokojne życie to oczywiście ważna dla nich wartość. Jednak wysokość pensji i inne benefity są jednocześnie miernikiem poczucia własnej wartości, a może nawet i szacunku do nich.

REKLAMA