Wspólne prowadzenie działalności socjalnej przez pracodawców
REKLAMA
Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych umożliwia wspólne prowadzenie przez pracodawców działalności socjalnej na warunkach określonych w umowie. Jest to dosyć popularne rozwiązanie i w praktyce decydują się na nie pracodawcy, których łączą więzy kapitałowe bądź własnościowe. Wspólna działalność socjalna jest również częsta w przypadku przedsiębiorstw wielozakładowych, z których każdy zakład posiada status pracodawcy.
REKLAMA
Zakres wspólnej działalności musi mieścić się w ramach określonego ustawowo przeznaczenia środków funduszu. Zgromadzone środki można więc przeznaczyć na usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej czy sportowo-rekreacyjnej. Może to też być opieka nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach. Możliwe jest także udzielanie pomocy materialnej oraz pomocy na cele mieszkaniowe.
Wspólna działalność może dotyczyć wszystkich lub tylko wybranych aspektów działalności socjalnej pracodawców, co powinno zostać określone w umowie.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat