reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: wyższe emerytury

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wyższe emerytury. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wyższe emerytury.

Waloryzacja emerytur i rent w 2021 roku

Aktualizacja: 20.01.2021

Waloryzacja emerytur i rent w 2021 roku przewiduje podwyższenie świadczeń o 3,84%, lecz nie mniej niż 50 zł. Warunkiem jest, aby wskaźnik inflacji nie przekroczył progu 4,16%. Co jeśli będzie wyższy? Jaki jest koszt waloryzacji? Ile obecnie wynosi minimalna emerytura i renta? Czym jest wskaźnik waloryzacji? »

Wyższa emerytura rocznika 1953

Aktualizacja: 21.12.2020

Rocznik 1953 może mieć ponownie przeliczoną emeryturę na korzystniejszych niż dotychczas zasadach. Chodzi o osoby, które przeszły na wcześniejszą emeryturę. Jak złożyć wniosek o przeliczenie emerytury? Jeśli osoby te mają już przyznaną emeryturę powszechną, ZUS z urzędu przeliczy jej wysokość. Kogo i jakich emerytur dotyczy ta procedura? »

Ponowne przeliczenie emerytury rocznika 1953 - wyższe emerytury

Aktualizacja: 08.09.2020

ZUS ponownie przeliczy emerytury rocznika 1953. W konsekwencji emerytury w głównej mierze kobiet z tego rocznika będą wyższe. Wysokość nowej emerytury nie będzie pomniejszona o kwotę pobranej wcześniejszej emerytury. Ile wyniesie podwyżka emerytur dla rocznika 1953? Czy trzeba składać wniosek o ponowne przeliczenie emerytury? »

reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama