Oferta zatrudnienia
REKLAMA
Oferta zatrudnienia – to propozycja zawarcia umowy złożona przez jedną ze stron drugiej stronie stosunku prawnego. Co do zasady, aby była skuteczna, powinna zawierać istotne postanowienia przyszłej umowy. Gdy oferent, tj. składający oświadczenie, nie oznaczył w niej terminu, w ciągu którego oczekuje odpowiedzi, to oferta złożona w obecności drugiej strony albo za pomocą środka bezpośredniego porozumiewania się na odległość przestaje wiązać, gdy nie zostanie przyjęta niezwłocznie. Gdy została złożona w inny sposób, przestaje wiązać z upływem czasu, w którym składający mógł w zwykłym toku czynności, a więc nie podejmując w tym celu specjalnych zabiegów, otrzymać odpowiedź wysłaną bez nieuzasadnionego opóźnienia.
Pracodawca powinien na bieżąco informować powiatowy urząd pracy, właściwy ze względu na jego siedzibę, o wolnych miejscach zatrudnienia lub przygotowania zawodowego, tj. ma on obowiązek przedstawiać oferty pracy dotyczące zatrudnienia na konkretnych stanowiskach. W ofertach pracy nie można formułować wymagań dyskryminujących kandydatów ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, orientację seksualną, przekonania polityczne i wyznanie religijne lub ze względu na przynależność związkową.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA