reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Ubezpieczenia > Zasiłki i inne świadczenia > Zasiłek chorobowy za czas pobytu w sanatorium

Zasiłek chorobowy za czas pobytu w sanatorium

Za czas pobytu w sanatorium przysługuje zasiłek chorobowy w wysokości 80% podstawy wymiaru zasiłku. W jaki sposób obliczyć zasiłek chorobowy za czas pobytu w sanatorium?

Za czas pobytu w sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy w wysokości 80% podstawy wymiaru zasiłku.

Dokumentowanie prawa do zasiłku chorobowego

Ubezpieczony, który jest niezdolny do pracy z powodu choroby, ma prawo do zasiłku chorobowego przez okres trwania niezdolności do pracy, ale nie dłużej niż przez 182 dni. Jeżeli choroba jest spowodowana gruźlicą (kod D w ZUS ZLA) albo przypada na okres ciąży (kod B w ZUS ZLA), wówczas zasiłek przysługuje do 270 dni (art. 8 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa; dalej: ustawa zasiłkowa). W celu szybszego przywrócenia ubezpieczonym zdolności do pracy, dla osób, które są zagrożone trwałą lub długotrwałą niesprawnością spowodowaną urazami lub chorobami, ZUS realizuje program rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Aby osoba została objęta programem rehabilitacyjnym, koniecznie musi rokować odzyskanie zdolności do pracy po zastosowaniu odpowiedniej procedury diagnostyczno-leczniczo-rehabilitacyjnej i psychologicznej.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Księgowość i Kadry cały artykuł: Jak obliczyć zasiłek chorobowy za czas pobytu w sanatorium

Artykuł opisuje w jaki sposób obliczyć zasiłek chorobowy za czas pobytu w sanatorium.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SI-Consulting Sp. z o.o.

Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama