REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PPK: oszczędności będzie można sprawdzić w jednym miejscu

Ekspert PFR Portal PPK
PPK 2022 - jak sprawdzić stan oszczędności? Na mojePPK.
PPK 2022 - jak sprawdzić stan oszczędności? Na mojePPK.
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

PPK - oszczędności będzie można sprawdzić w jednym miejscu już od stycznia 2022 roku. Uczestnicy PPK będą mogli zalogować się do nowego serwisu „MojePPK”, w którym będą mogli sprawdzić stan środków na wszystkich swoich rachunkach PPK. To ważna informacja dla uczestników PPK.

Oszczędności w PPK będzie można sprawdzić w jednym miejscu

Do programu PPK może zapisać pracownika tylko jego pracodawca, nie może on tego zrobić samodzielnie. Zgodnie z zasadą automatycznego zapisu, każda osoba zatrudniona w wieku 18-55 lat powinna zostać zapisana do PPK, chyba że złoży pracodawcy deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat (osoby w wieku 55-70 lat przystępują do programu na swój wniosek). Co istotne, w każdym kolejnym miejscu pracy pracodawca ponownie zapisze nas do PPK, co oznacza, że instytucja finansowa otworzy nam nowy rachunek PPK (liczba rachunków jaką może posiadać uczestnik PPK jest nieograniczona). Aby ułatwić dostęp do informacji o oszczędnościach w PPK (pracownik może posiadać wiele rachunków PPK w różnych instytucjach finansowych), od stycznia 2022 r. spółka PFR Portal PPK Sp. z o.o. uruchomi specjalny serwis MojePPK, w którym uczestnicy PPK będą mieli dostęp do zagregowanych danych o łącznych środkach zgromadzonych w PPK i szczegółowych informacji o poszczególnych utworzonych dla nich rachunkach PPK.

Autopromocja

Serwis MojePPK

Po zalogowaniu, poprzez serwis MojePPK, uczestnik programu będzie mógł uzyskać informacje o:

 • wartości środków zgromadzonych w PPK - na wszystkich rachunkach łącznie i w rozbiciu na poszczególne rachunki PPK,
 • wysokości wpłat do PPK w podziale na wpłaty finansowane przez: pracownika, pracodawcę i państwo,
 • wszystkich swoich rachunkach PPK,
 • wpłatach podstawowych i dodatkowych do PPK,
 • funduszach zdefiniowanej daty, w których oszczędza,
 • dokonanych zwrotach i wypłatach w tzw. szczególnych sytuacjach życiowych,
 • dacie i wysokości ostatniej wpłaty pracodawcy na dany rachunek PPK (ta informacja pozwoli uczestnikowi PPK zweryfikować czy na danym rachunku PPK aktywnie oszczędza),
 • historii swojego oszczędzania (w szczegółowym widoku poszczególnego rachunku PPK, będzie można sprawdzić na wykresie stan środków na rachunku w ujęciu historycznym).

Ponadto, w serwisie będzie można wygenerować raport z listą swoich rachunków PPK i informacją o łącznej wartości zebranych oszczędności.

Ważne!

Serwis MojePPK będzie serwisem wyłącznie informacyjnym, co oznacza, że za jego pośrednictwem nie będzie można składać żadnych dyspozycji co do środków zgromadzanych w PPK. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wysokości środków zgromadzonych na rachunku, uczestnik PPK powinien zawsze kontaktować się z instytucją finansową prowadzącą dany rachunek PPK lub z pracodawcą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Logowanie do MojePPK

Udostępnienie informacji o utworzonych dla danej osoby rachunkach PPK będzie możliwe tylko po poprawnym zweryfikowaniu tożsamości uczestnika PPK, dlatego dostęp do informacji o swoich rachunkach PPK w serwisie MojePPK uczestnik PPK uzyska dopiero po zalogowaniu. Do serwisu będzie można zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego lub za pomocą konta utworzonego w serwisie MojePPK.

Rejestracja konta w serwisie MojePPK

Do rejestracji konta w serwisie MojePPK, będą potrzebne dane przypisane do wybranego przez uczestnika PPK rachunku PPK. Powiązanie konta w serwisie z istniejącym rachunkiem PPK będzie konieczne, aby można było zweryfikować tożsamość rejestrującej się osoby.

Wymagane do rejestracji dane, które trzeba będzie przygotować to:

 • numer PESEL lub seria i numer dokumentu tożsamości (dowodu osobistego, paszportu lub karty pobytu);
 • numer telefonu komórkowego lub e-mail (przypisany do rachunku PPK, który będzie użyty do rejestracji konta;
 • data urodzenia uczestnika PPK;
 • NIP pracodawcy;
 • nazwa instytucji finansowej, w której uczestnik oszczędza;
 • kwota ostatniej wpłaty podstawowej pracodawcy, przekazanej na rachunek PPK, który będzie użyty do rejestracji konta w serwisie.

Dane przypisane do rachunku PPK to dane, które pracodawca przekazał do instytucji finansowej, zapisując pracownika do PPK. Jeśli te dane zostały później zaktualizowane, potrzebne będą dane po zmianie.

Więcej na temat PPK na mojeppk.pl i pod nr telefonu 800 775 775. Zachęcamy również do korzystania z bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez ekspertów PFR Portal PPK. Na szkolenia można zapisać się tutaj: https://www.mojeppk.pl/szkolenia.html.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Karina
  2021-12-17 09:32:00
  To dobre rozwiązanie, każdy lubi jak wszystko jest przystępnie zrobione, sama w ppk oszczędzam i widzę ze to jest opłacalne, jak jeszcze będę mogła łatwiej sprawdzić stan mojego konta to już zupełnie rewelacja.
  0
 • arnold
  2021-12-29 14:58:48
  No to ciekawa opcja, która też pokaże niedowiarkom, że na tym można dobrze wyjść. Przecież wiadomo np ile przez czas oszczedzania każdego to kosztowało i będzie też można zobaczyc ile się tego uzbierało ;)
  0
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szkolenia policjantów i skoszarowanie: ważny komunikat MSWiA

Szkolenia w systemie skoszarowanym w Policji mogą odbywać jedynie osoby realizujące w Policji powszechny obowiązek obrony, albo funkcjonariusze odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w nadzwyczajnych okolicznościach jak np. w stanie klęski żywiołowej. Wynika z tego, że policjanci odbywający szkolenie/doskonalenie zawodowe w zwykłych okolicznościach nie mogą być szkoleni w systemie skoszarowanym. Jak być powinno? Komenda Główna Policji zadeklarowała szczegółową analizę postanowień aktów wewnętrznych obowiązujących w poszczególnych jednostkach szkoleniowych. Szykują się kontrole!

Zatrudnianie cudzoziemców. Zezwolenie na pracę ma aż sześć typów: A, B, C, D, E, S. Który wybrać?

Zezwolenie na pracę to dokument legalizujący pracę w Polsce cudzoziemca, który nie jest zwolniony z obowiązku posiadania zezwolenia. Polskie przepisy przewidują zezwolenia sześciu typów. Rodzaj zezwolenia na pracę, który musi posiadać cudzoziemiec zależy od tego, przez jaki okres zamierza pracować w Polsce, jaki charakter ma mieć jego praca, oraz – czy będzie pracował dla podmiotu polskiego, czy zagranicznego.

Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych

Postępowanie karne o umyślnie przestępstwo lub przestępstwo skarbowe w zawodach medycznych - to zagadnienie okazało się problematyczne, na etapie ubiegania się o wykonywanie zawodu lekarza, pielęgniarki, położnej czy dentysty. W związku z tym Minister Zdrowia Izabela Leszczyna rozważy propozycję zmiany legislacyjnej w zakresie składanego oświadczenia co do prowadzonego postępowania karnego przeciwko osobom mającym wykonywać zawód medyczny. Być może dojdzie do zmiany w sprawie procedury otrzymywania przez lekarzy, lekarzy dentystów oraz pielęgniarki i położne uprawnień do wykonywania tych zawodów.

Szukasz dobrej pracy? Pamiętaj o liście motywacyjnym. Musi być profesjonalnie przygotowany!

List motywacyjny to dokument, w którym składająca go osoba wyjaśnia, z jakich powodów ubiega się np. o zatrudnienie. Chociaż złożenie listu motywacyjnego nie zawsze jest wymagane przez potencjalnego pracodawcę, to warto mu pokazać, że składającemu naprawdę zależy na podjęciu zatrudnienia.

REKLAMA

Pracownicy naukowi dostaną podwyżki o 30%. Profesor zarobi co najmniej 9370 zł miesięcznie, profesor uczelni – 7777,10 zł, adiunkt – 6840,10 zł, inny nauczyciel akademicki – 4685 zł [Wyrównanie od 1 stycznia 2024 r.]

Wynagrodzenia pracowników naukowych pójdą w górę. Minister nauki Dariusz Wieczorek podpisał rozporządzenie, dzięki któremu podwyżki otrzymają pracownicy naukowi zatrudnieni na uczelniach publicznych oraz w Polskiej Akademii Nauk. Wynagrodzenie zasadnicze profesora wzrośnie z 7210 zł do 9370 zł. Naukowcy dostaną podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

Urząd do spraw kombatantów ma nowego szefa. Został nim Lech Parell

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych ma nowego szefa. Po odwołaniu Jana Józefa Kasprzyka premier Donald Tusk powołał na to stanowisko Lecha Parella. Akt powołania wręczyła mu minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Asystencja osobista. Ustawa wyczekiwana przez osoby z niepełnosprawnościami

W Polsce jest ponad 3 mln osób z niepełnosprawnościami, które mają prawne potwierdzenie niepełnosprawności. Poziom zatrudnienia tych osób odbiega od innych państw europejskich. Brakuje też dla nich i ich rodzin systemowego wsparcia w środowisku lokalnym. Z tego względu tak bardzo wyczekiwane jest wprowadzenie ustawy o asystencji osobistej.

Ruchomy czas pracy – rozkład czasu pracy wygodny dla pracodawcy i pracownika

Rozkład czasu pracy może przewidywać różne godziny rozpoczynania pracy w dniach, które zgodnie z tym rozkładem są dla pracowników dniami pracy. Dzięki wprowadzeniu ruchomego czasu pracy pracownicy mogą – przy zachowaniu 8-godzinnej normy dobowej – rozpoczynać i kończyć pracę o różnych porach w poszczególnych dniach.

REKLAMA

Zakwaterowanie dla pracowników delegowanych do pracy za granicę bez podatku – wyrok NSA

Zapewnienie pracownikowi delegowanemu, zwłaszcza na krótki czas, nieodpłatnego zakwaterowania i pokrycia kosztów podróży nie powoduje powstania po jego stronie przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób fizycznych – wyrok NSA z 1 sierpnia 2023 r. (II FSK 270/21).

Jak pracodawca może zareagować na przyprowadzanie przez pracownika dziecka do pracy

Pracownica zatrudniona w sklepie kolejny raz przyprowadziła do pracy 5-letniego syna. Tłumaczyła to tym, że syn ma katar i nie mógł iść do przedszkola, a pracownica nie ma już urlopu na żądanie. W sklepie 5-latek siedzi sam na zapleczu, kiedy pracownica pracuje, co budzi nasze duże obawy o bezpieczeństwo takiego rozwiązania. Ponadto pracownica nie skupia się w pełni na pracy, tylko co chwilę oddala się ze stanowiska pracy na zaplecze, żeby sprawdzić, co z dzieckiem. Co możemy zrobić w tej sytuacji? Czy możemy ukarać ją upomnieniem lub naganą albo zwolnić, żeby w jej miejsce zatrudnić w pełni efektywnego pracownika? Czy możemy wprowadzić w regulaminie pracy regulację zakazującą przychodzenia do pracy z dzieckiem?

REKLAMA