| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Inne formy zatrudnienia > Młodociani, niepełnosprawni > Nowy termin na składanie wniosków do PFRON

Nowy termin na składanie wniosków do PFRON

Zmianie uległ termin składania wniosków o wypłatę miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Wn-D) oraz miesięcznej informacji o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach niepełnosprawności pracowników niepełnosprawnych (INF-D-P). Jakie są nowe terminy na składanie wniosków do PFRON.

Dotychczas, wniosek o wypłatę miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Wn-D) oraz miesięczną informację o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach niepełnosprawności pracowników niepełnosprawnych (INF-D-P) pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne musieli złożyć do 20. dnia miesiąca. Okres ten został wydłużony do 25 dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego wsparcie dotyczy. Zmiana ta obowiązuje od miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych należnego za kwiecień 2014 r. a więc już przy ubieganiu się o dofinansowanie za miesiąc kwiecień w maju tego roku. W związku z faktem, iż 25 maja wypada w roku bieżącym w niedzielę, wniosku Wn-D oraz INF-D-P można składać de facto do 26 maja 2014 r. 

Zobacz także: ZUS Rp-7 - 4 najczęstsze błędy

Uwaga!

Pracodawcy zatrudniający pracowników niepełnosprawnych, począwszy od kwietnia 2014 r., mogą ubiegać się dofinansowanie do ich wynagrodzeń do 25 dnia następnego miesiąca.

Konsekwencją zmiany terminu na złożenie wniosku o wypłatę miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oraz miesięcznej informacji o wynagrodzeniach, zatrudnieniu i stopniach niepełnosprawności pracowników niepełnosprawnych, było wprowadzenie zmian w blokach informacyjnych wzorów Wn-D oraz INF-D-P w zakresie terminu składania tychże wniosków.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej zmieniające rozporządzenie w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, zmieniło ponadto okres obowiązywania rozporządzenia, wydłużając go do końca bieżącego roku. Znowelizowane przepisy obowiązują więc od 1 kwietnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »