Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Dokonując wypowiedzenia umowy terminowej pracodawca nie musi uzasadniać swojej decyzji, ale powinien pamiętać, że nie każdą taką umowę można rozwiązać wcześniej.
Wypowiadanie umów okresowych podlega nieco innym regułom niż ma to miejsce w przypadku kontraktów bezterminowych. Przede wszystkim pracodawca ma ułatwioną sytuację, gdyż jest zwolniony z obowiązku podania przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie takiej umowy. Wymóg ten dotyczy tylko wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony oraz rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia.
Tylko odszkodowanie
Zwolnienie pracodawcy z obowiązku wskazania przyczyny uzasadniającej wypowiedzenie umowy terminowej jest niewątpliwie ułatwieniem dla pracodawcy.Ma ono jednak dalsze konsekwencje w sferze uprawnień pracownika w razie wadliwego dokonania tej czynności.
Treść jest dostępna bezpłatnie, wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.
Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.