Jak rozliczyć czas pracy pracownika, który nie odpracował dodatkowego dnia wolnego i rozwiązał umowę o pracę
REKLAMA
Dla tego pracownika 8 czerwca będzie dniem wolnym zgodnie z ustalonym rozkładem czasu pracy w Państwa zakładzie w tym miesiącu. Rozliczając jego czas pracy w czerwcu br. należy od wymiaru czasu pracy w tym miesiącu, tj. od 160 godz. odjąć liczbę godzin, jaką miał do przepracowania zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy po rozwiązaniu umowy, tj. 96 godzin. Pracownik powinien więc przepracować w czerwcu br. do dnia rozwiązania umowy 64 godziny. W związku z niewykonywaniem pracy przez pracownika 8 czerwca br., za ten dzień nie będzie mu przysługiwało wynagrodzenie.
Pracodawca w granicach obowiązujących przepisów może dowolnie kształtować rozkład czasu pracy pracownika w poszczególnych tygodniach okresu rozliczeniowego. Ustalając rozkład w czerwcu br. zaplanowali Państwo sobotę 23 czerwca dniem pracy, w zamian za piątek 8 czerwca wolny od pracy z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy. Takie ustalenie rozkładu czasu pracy pracowników w czerwcu 2012 r. jest prawidłowe i nie narusza obowiązujących przepisów. Również prawidłowy będzie w takim przypadku miesięczny wymiar czasu pracy, jaki zgodnie z obowiązującymi przepisami mają do przepracowania w tym miesiącu pracownicy.
Treść jest dostępna bezpłatnie,
wystarczy zarejestrować się w serwisie
Załóż konto aby otrzymać dostęp do pełnej bazy artykułów oraz wszystkich narzędzi
Posiadasz już konto? Zaloguj się.REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat