REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie szkoleń HR - PARP 2024

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
parp 2024 dofinansowanie szkoleń szkolenia hr kadry fers fundusze europejskie szkolenie
PARP 2024 - dofinansowanie szkoleń hr z funduszy europejskich
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

PARP 2024 - można już składać wnioski o dofinansowanie szkoleń HR. Ile dofinansowania z FERS można otrzymać? Jaki jest termin składania wniosków?

rozwiń >

PARP 2024 - dofinansowanie z FERS

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczyna proces przyjmowania wniosków w ramach naboru „Akademia HRoferta dla przedsiębiorców”, finansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Ma on na celu wsparcie rozwoju kompetencji pracowników odpowiedzialnych za politykę personalną. Przedsiębiorcy mają szansę uzyskać nawet 80% dofinansowania na wewnętrzne projekty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. 

REKLAMA

Autopromocja

Wnioski o dofinansowanie szkoleń HR - termin 2024-2026

Termin składania wniosków został wyznaczony od 25 marca 2024 roku do 30 listopada 2026 roku. Łączna kwota przeznaczona na wsparcie przedsiębiorstw w ramach naboru wynosi 108,2 miliona złotych.

Finansowanie rozwoju kompetencji pracowników to inwestycja w przyszłość każdej firmy.  Akademia HR oferuje przedsiębiorcom nie tylko możliwość otrzymania refundacji kosztów szkoleń czy doradztwa, ale przede wszystkim szansę na wzmocnienie konkurencyjności firmy poprzez wykorzystanie potencjału swojego zespołu i poszerzanie jego kompetencji zarządczych w obszarze HR – mówi Katarzyna Karpińska, ekspertka z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Akademia HR - oferta dla przedsiębiorców

„Akademia HR – oferta dla przedsiębiorców” adresowana jest do mikro (bez osób samozatrudnionych) małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, będących na różnych etapach rozwoju. Kluczowe jest zaangażowanie przedsiębiorców w rozwój zasobów ludzkich oraz spełnienie określonych warunków uczestnictwa.

REKLAMA

Aby wziąć udział w naborze, należy skorzystać z dwóch istotnych narzędzi: Autodiagnozy – interaktywnego kwestionariusza do wypełnienia przez przedsiębiorcę oraz Opisu kompetencji w obszarze HR. Dzięki nim możliwa jest precyzyjna ocena potrzeb firmy oraz dobór odpowiednich usług szkoleniowych i doradczych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Akademia HR umożliwia przedsiębiorcom efektywne dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy. W obliczu wyzwań takich jak zmiany demograficzne, cyfryzacja, praca zdalna, wielokulturowość czy starzenie się pracowników – inwestycja w rozwój kompetencji kadry zarządzającej staje się kluczowym elementem strategii biznesowej.

Dofinansowanie szkoleń PARP - na co można przeznaczyć?

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie? Wsparcie można przeznaczyć na usługi szkoleniowe i doradcze z Bazy Usług Rozwojowych, które pozwolą przeszkolić osoby odpowiedzialne za politykę personalną firmy, w tym: właścicieli, kadrę HR, kadrę menadżerską, pracowników, wobec których właściciele mają plany związane z awansem na stanowisko kierownicze.

Usługi rozwojowe, z których może skorzystać przedsiębiorca, to takie, które odpowiadają na potrzeby wynikające z wyżej wspomnianej autodiagnozy oraz takie, które mieszczą się w opisie kompetencji kadr w obszarze HR.

Wsparcie wyniesie do 80% wartości projektu, co oznacza, że pozostałe 20% zapewniają przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie szkoleń?

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie za pośrednictwem wybranych operatorów szkoleniowo-doradczych, wśród których znajdują się:

  1. HRP GRANTS sp. z o.o. : Przepis na rozwój – Akademia HR,
  2. Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa : Akademia HR – doskonalenie kompetencji kadry zarządzającej zasobami ludzkimi,
  3. Puławskie Centrum Przedsiębiorczości : UPSKILLING HR,
  4. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. : Akademia HR – czas na zmiany,
  5. Instytut ADN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. : Akademia HR. Szkolenia i doradztwo z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi dla przedsiębiorstw i ich pracowników,
  6. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.: AKADEMIA HR – dostosuj firmę do wymagań jutra,
  7. CERTES sp. z o.o. : NA WYŻSZYM POZIOMIE – KWALIFIKACJE DLA HR,
  8. Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”: Menadżer HR,
  9. TECHPAL sp. z o.o. : AKADEMIA HR. Profesjonalne kadry HR kluczem do rozwoju przedsiębiorstw.

Dziewięciu wyżej wspomnianych operatorów będzie udzielać wsparcia szkoleniowo-doradczego, odpowiadającego założeniom Opisu Kompetencji w obszarze HR. Dzięki nim uczestnicy szkoleń i doradztwa będą rozwijać umiejętności niezbędne do tworzenia zasad zrównoważonego rozwoju dostosowanych do potrzeb ich firm oraz formułowania polityki personalnej w kontekście wyzwań rynku pracy. Będą przygotowani do identyfikacji potrzeb rozwojowych organizacji, opracowywania strategii HR wspierającej różnorodny rozwój oraz integrowania aspektów związanych z zieloną gospodarką i z polityką personalną. Dodatkowo, zdobędą umiejętności analizy i dostosowania polityki HR do aktualnych trendów rynkowych, zaangażowania różnych grup interesariuszy w procesy HR oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju kapitału ludzkiego w firmie.

Więcej informacji na temat naboru oraz terminów przyjmowania wniosków przez poszczególnych operatorów można znaleźć na stronie PARP.

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS)

Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) stanowi kontynuację Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego celem jest rozwój edukacji, wspieranie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności na podstawie potrzeb rynku pracy, a także ułatwianie zmian ścieżki kariery zawodowej i wspieranie mobilności zawodowej.

Więcej informacji o programie FERS można znaleźć na stronie PARP.

oprac. Emilia Panufnik
Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe przepisy o rynku pracy i zatrudnianiu cudzoziemców od 1 czerwca 2025. Co się zmienia?

Od 1 czerwca 2025 r. wchodzą w życie dwie kluczowe ustawy reformujące polski rynek pracy i zasady zatrudniania cudzoziemców. Nowe przepisy zmienią sposób rejestracji bezrobotnych, zniosą ograniczenia wiekowe i wprowadzą nowoczesne narzędzia informatyczne. Co dokładnie się zmienia i kogo dotyczą nowe regulacje?

Debata. Syndrom oszustki - między sukcesem a wątpliwościami

To będzie jedno z najważniejszych spotkań w naszym studio, transmitowane w czasie rzeczywistym na stronie infor.pl.

Ile godzin tygodniowo pracuje się w UE? Najmniej w Holandii, najwięcej w Grecji, Bułgarii i Polsce

Według danych Eurostatu pracownicy w Unii Europejskiej pracowali średnio 36 godzin w tygodniu. Okazuje się, że w Polsce było to znacznie więcej. Gdzie odnotowano najdłuższe, a gdzie najkrótsze tygodnie pracy?

Jakie kody uprawniają do wyższego dofinansowania PFRON? [KWOTY 2025]

Kwota dofinansowania, jaką może uzyskać pracodawca, zależy nie tylko od stopnia niepełnosprawności, ale również od rodzaju schorzenia. Czy pojawią się kolejne kody uprawniające do wyższego dofinansowania? Jakie kwoty obowiązują w 2025 r.?

REKLAMA

Kapitał początkowy można przeliczyć. To klucz do wyższej emerytury!

Kapitał początkowy to odtworzona wartość składek emerytalnych z okresu przed 1 stycznia 1999 roku, kiedy składki nie były przypisane do indywidualnych kont. Bez kapitału początkowego Twoja emerytura może być znacznie niższa. Sprawdź, jak go wyliczyć i jakie dokumenty są potrzebne, by nie stracić pieniędzy.

Menadżerowie wysokiego szczebla chcą się dogadywać mimo barier budowanych przez przywódców świata

Menadżerowie i światowy biznes stoi w obliczu rosnącej niestabilności – od napięć geopolitycznych i przesunięcia wpływów globalnych, po coraz bardziej spolaryzowaną scenę międzynarodową. Mimo to, wielu menedżerów najwyższego szczebla wciąż wykazuje wiarę w trwałość dotychczasowych struktur i scenariuszy współpracy.

Pracodawco! Nie zawsze możesz zlecić dodatkowe zadania pracownikowi

Podpisując umowę o pracę, strony zawierają dwustronne zobowiązanie - pracownik obliguje się do świadczenia określonej w umowie pracy, a pracodawca do wypłacania pracownikowi uzgodnionego wynagrodzenia. W praktyce jednak wielu pracodawców wychodzi z założenia, że skoro to oni płacą, to mogą zlecać swoim podopiecznym różnorodne zadania, również te wykraczające poza ustalony zakres obowiązków.

Jawność wynagrodzeń w Polsce: Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy. Co się zmieni dla pracodawców i kandydatów do pracy?

Nowelizacja Kodeksu pracy uchwalona przez Sejm wprowadza obowiązek informowania kandydatów do pracy o wynagrodzeniu w procesie rekrutacji. Eksperci podkreślają jednak, że to dopiero początek drogi do pełnej jawności płac w Polsce.

REKLAMA

Aplikacja mZUS zyskuje popularność – już ponad 700 tys. użytkowników w całej Polsce

Aplikacja mobilna mZUS, dostępna na smartfony z systemem Android i iOS, przekroczyła próg 700 tysięcy użytkowników. Umożliwia szybki i wygodny dostęp do usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, takich jak składanie wniosków o 800+, „Dobry Start” czy rezerwacja e-wizyt.

Coraz więcej seniorów wybiera przelew zamiast gotówki. Już 80% świadczeń ZUS trafia na konta bankowe

W marcu 2025 roku aż 80 proc. emerytów i rencistów otrzymywało świadczenia ZUS przelewem na konto bankowe. Choć coraz więcej osób rezygnuje z gotówki, część seniorów nadal wybiera wizytę listonosza – z powodów praktycznych i społecznych.

REKLAMA