REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dofinansowanie szkoleń HR - PARP 2024

parp 2024 dofinansowanie szkoleń szkolenia hr kadry fers fundusze europejskie szkolenie
PARP 2024 - dofinansowanie szkoleń hr z funduszy europejskich
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

PARP 2024 - można już składać wnioski o dofinansowanie szkoleń HR. Ile dofinansowania z FERS można otrzymać? Jaki jest termin składania wniosków?
rozwiń >

PARP 2024 - dofinansowanie z FERS

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) rozpoczyna proces przyjmowania wniosków w ramach naboru „Akademia HRoferta dla przedsiębiorców”, finansowanego z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Ma on na celu wsparcie rozwoju kompetencji pracowników odpowiedzialnych za politykę personalną. Przedsiębiorcy mają szansę uzyskać nawet 80% dofinansowania na wewnętrzne projekty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. 

REKLAMA

Autopromocja

Wnioski o dofinansowanie szkoleń HR - termin 2024-2026

Termin składania wniosków został wyznaczony od 25 marca 2024 roku do 30 listopada 2026 roku. Łączna kwota przeznaczona na wsparcie przedsiębiorstw w ramach naboru wynosi 108,2 miliona złotych.

Finansowanie rozwoju kompetencji pracowników to inwestycja w przyszłość każdej firmy.  Akademia HR oferuje przedsiębiorcom nie tylko możliwość otrzymania refundacji kosztów szkoleń czy doradztwa, ale przede wszystkim szansę na wzmocnienie konkurencyjności firmy poprzez wykorzystanie potencjału swojego zespołu i poszerzanie jego kompetencji zarządczych w obszarze HR – mówi Katarzyna Karpińska, ekspertka z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Akademia HR - oferta dla przedsiębiorców

„Akademia HR – oferta dla przedsiębiorców” adresowana jest do mikro (bez osób samozatrudnionych) małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, będących na różnych etapach rozwoju. Kluczowe jest zaangażowanie przedsiębiorców w rozwój zasobów ludzkich oraz spełnienie określonych warunków uczestnictwa.

Aby wziąć udział w naborze, należy skorzystać z dwóch istotnych narzędzi: Autodiagnozy – interaktywnego kwestionariusza do wypełnienia przez przedsiębiorcę oraz Opisu kompetencji w obszarze HR. Dzięki nim możliwa jest precyzyjna ocena potrzeb firmy oraz dobór odpowiednich usług szkoleniowych i doradczych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Akademia HR umożliwia przedsiębiorcom efektywne dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się warunków na rynku pracy. W obliczu wyzwań takich jak zmiany demograficzne, cyfryzacja, praca zdalna, wielokulturowość czy starzenie się pracowników – inwestycja w rozwój kompetencji kadry zarządzającej staje się kluczowym elementem strategii biznesowej.

Dofinansowanie szkoleń PARP - na co można przeznaczyć?

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie? Wsparcie można przeznaczyć na usługi szkoleniowe i doradcze z Bazy Usług Rozwojowych, które pozwolą przeszkolić osoby odpowiedzialne za politykę personalną firmy, w tym: właścicieli, kadrę HR, kadrę menadżerską, pracowników, wobec których właściciele mają plany związane z awansem na stanowisko kierownicze.

Usługi rozwojowe, z których może skorzystać przedsiębiorca, to takie, które odpowiadają na potrzeby wynikające z wyżej wspomnianej autodiagnozy oraz takie, które mieszczą się w opisie kompetencji kadr w obszarze HR.

Wsparcie wyniesie do 80% wartości projektu, co oznacza, że pozostałe 20% zapewniają przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie szkoleń?

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie za pośrednictwem wybranych operatorów szkoleniowo-doradczych, wśród których znajdują się:

  1. HRP GRANTS sp. z o.o. : Przepis na rozwój – Akademia HR,
  2. Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa : Akademia HR – doskonalenie kompetencji kadry zarządzającej zasobami ludzkimi,
  3. Puławskie Centrum Przedsiębiorczości : UPSKILLING HR,
  4. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. : Akademia HR – czas na zmiany,
  5. Instytut ADN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. : Akademia HR. Szkolenia i doradztwo z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi dla przedsiębiorstw i ich pracowników,
  6. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.: AKADEMIA HR – dostosuj firmę do wymagań jutra,
  7. CERTES sp. z o.o. : NA WYŻSZYM POZIOMIE – KWALIFIKACJE DLA HR,
  8. Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”: Menadżer HR,
  9. TECHPAL sp. z o.o. : AKADEMIA HR. Profesjonalne kadry HR kluczem do rozwoju przedsiębiorstw.

Dziewięciu wyżej wspomnianych operatorów będzie udzielać wsparcia szkoleniowo-doradczego, odpowiadającego założeniom Opisu Kompetencji w obszarze HR. Dzięki nim uczestnicy szkoleń i doradztwa będą rozwijać umiejętności niezbędne do tworzenia zasad zrównoważonego rozwoju dostosowanych do potrzeb ich firm oraz formułowania polityki personalnej w kontekście wyzwań rynku pracy. Będą przygotowani do identyfikacji potrzeb rozwojowych organizacji, opracowywania strategii HR wspierającej różnorodny rozwój oraz integrowania aspektów związanych z zieloną gospodarką i z polityką personalną. Dodatkowo, zdobędą umiejętności analizy i dostosowania polityki HR do aktualnych trendów rynkowych, zaangażowania różnych grup interesariuszy w procesy HR oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju kapitału ludzkiego w firmie.

Więcej informacji na temat naboru oraz terminów przyjmowania wniosków przez poszczególnych operatorów można znaleźć na stronie PARP.

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS)

Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) stanowi kontynuację Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego celem jest rozwój edukacji, wspieranie uczenia się przez całe życie, w szczególności elastycznych możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji dla wszystkich, lepsze przewidywanie zmian i zapotrzebowania na nowe umiejętności na podstawie potrzeb rynku pracy, a także ułatwianie zmian ścieżki kariery zawodowej i wspieranie mobilności zawodowej.

Więcej informacji o programie FERS można znaleźć na stronie PARP.

Autopromocja
oprac. Emilia Panufnik

REKLAMA

Źródło: PARP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

REKLAMA

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.

REKLAMA