REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole

Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole. / Fot. Fotolia
Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Bank Credit Agricole skupia się na wdrażaniu prozdrowotnych rozwiązań dla pracowników. W ramach polityki prozdrowotnej podejmowane są takie działania jak: badania okresowe, dofinansowanie do kart sportowych, dofinansowanie do okularów, zapewnienie prywatnej opieki medycznej, przeprowadzanie specjalistycznych szkoleń, wprowadzenie udogodnień dla rowerzystów, montaż defibrylatorów.

Promocja i profilaktyka zdrowia

Promocja zdrowia w miejscu pracy to jeden z priorytetów polityki Unii Europejskiej dotyczącej zatrudnienia i spraw społecznych. Pracodawcy powinni więc zachęcać swoich pracowników do prowadzenia zdrowego stylu życia, promować prozdrowotne nawyki i postawy oraz inicjować działania służące higienie pracy. Dobre praktyki dotyczące popularyzacji zdrowia w miejscu pracy powinny dotyczyć zarówno kondycji fizycznej, jak i psychicznej pracowników.

Autopromocja

Promocja i profilaktyka zdrowia wśród pracowników ma wiele zalet. Wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia, wzrost pracowniczego morale oraz umocnienie relacji między pracownikami. Dodatkowo obniża absencję chorobową i koszty opieki zdrowotnej, przyczynia się do wzrostu produktywności. To długoterminowa inwestycja w zdrową i aktywną kadrę – przekonuje Ewa Bylicka, dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem w banku Credit Agricole.

Rekomendowany produkt: Urlopy wypoczynkowe – udzielanie, ustalanie wymiaru i naliczanie wynagrodzenia

Karty sportowe i udogodnienia dla rowerzystów

Podstawowym działaniem promującym zdrowie, podejmowanym przez firmy, jest dofinansowanie kart sportowych. Dzięki nim 1800 pracowników banku Credit Agricole korzysta z nielimitowanego dostępu do 3900 obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce. Poza kartami sportowymi, promocji aktywności ruchowej służą różne udogodnienia dla rowerzystów. Pracownicy banku korzystają z monitorowanej wiaty z miejscami parkingowymi dla rowerów i dostępnych tam narzędzi m.in. pompek, kluczy. Do dyspozycji rowerzystów są też łazienki z prysznicami i szafkami, wydzielonymi w budynku centrali banku we Wrocławiu.

Szkolenie z zasad ergonomii

Aby zminimalizować skutki uboczne związane z pracą przy komputerze i zapobiec trwałym uszczerbkom na zdrowiu w przyszłości, bank przygotował szkolenie z zasad ergonomii. Dzięki niemu pracownicy zdobywają kluczową wiedzę z zasad ergonomii, dotyczącą prawidłowych pozycji podczas pracy przy komputerze oraz uczą się prostych ćwiczeń fizycznych, które mają pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Ze szkolenia dowiadują się m.in. tego, że po każdej godzinie pracy przy monitorze trzeba sobie zrobić co najmniej 5-minutową przerwę np. na proste ćwiczenia fizyczne: obroty głowy, krążenie ramion, prostowanie nóg, odchylanie tułowia do tyłu czy mruganie powiekami oraz, że pracując na laptopach powinni używać zewnętrznej myszki i klawiatury i stosować podstawkę pod laptop. Szkolenie, które w pierwszych miesiącach ukończyło ponad 1000 pracowników, to także lekcja zasad ergonomii w domu i w samochodzie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porozmawiaj o tym na FORUM

Szkolenie "ABC pierwszej pomocy"

Bank dba też o ochronę zdrowia w potencjalnych sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji w pracy lub poza nią. Szkolenie „ABC pierwszej pomocy”  to uzupełnienie wiedzy z bezpieczeństwa i higieny pracy. Bank przygotował je w taki sposób, aby przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również podstawowe umiejętności, które pomogą uratować ludzkie życie. Pracownicy, wcielając się w postać Karoliny, mogą więc ze wskazówkami lektora przeprowadzić wirtualną akcję reanimacyjną oraz dowiedzieć się, jak pomagać w przypadkach zasłabnięcia, zadławienia, oparzenia czy krwotoku. Szkolenie ruszyło w lipcu 2014 r. i od tamtej pory ukończyło je prawie 3000 z ponad 5000 pracowników banku.

Montaż defibrylatorów

W ramach działań prewencyjnych, bank zamontował też w swoich siedzibach defibrylatory. Stosuje się je w przypadku zatrzymania krążenia. Najczęstszą tego przyczyną jest migotanie komór, czyli zaburzenie rytmu serca, polegające na szybkiej i nieskoordynowanej pracy serca, które może prowadzić do śmierci. Jeżeli defibrylację wykona się w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia, wskaźnik przeżyć wzrasta nawet do 75 proc. Bank zakończył montaż defibrylatorów w lipcu 2015 r. Wszyscy pracownicy, w uzasadnionych przypadkach, mogą korzystać z urządzeń w 5 lokalizacjach banku w Polsce.

Inne

Programy promocji zdrowego stylu życia wśród pracowników są wprawdzie kosztowne, ale skuteczne i potrzebne. Dlatego bank zamierza prowadzić kolejne działania, np. szkolenia z prowadzenia zdrowego trybu życia dla pracowników, czy zorganizować Tydzień Zdrowia.

Prozdrowotne i prorodzinne programy dla pracowników

Źródło: www.credit-agricole.com

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zwolnienie grupowe: kto może zwolnić, z jakich przyczyn, kogo nie można zwolnić, jaka wysokość odprawy pieniężnej

Zwolnienie grupowe to rozwiązanie umów o pracę z pracownikami z przyczyn niedotyczących pracowników. Nie każdy pracodawca może przeprowadzić takie zwolnienie i nie każdy pracownik może być nim objęty.

Co to są kompetencje przyszłości i dlaczego są tak ważne na rynku pracy?

Czasy pracy przez całe życie w jednej firmie już minęły. Teraz pracownicy zmieniają stanowiska, branże, kształcą się w nowych kierunkach. Bardzo ważna staje się zdolność do adaptacji i rozwijania nowych umiejętności. Czym są kompetencje przyszłości? I które z nich mogą okazać się kluczowe na przyszłym rynku pracy?

Od 300 zł do 1200 zł: tyle wyniesie bon energetyczny. Od czego będzie zależeć jego wysokość?

Od 300 zł do 1200 zł – taką wartość ma mieć bon energetyczny wypłacany gospodarstwom domowym w drugim półroczu 2024 r. Cena prądu dla gospodarstw domowych wyniesie 500 zł za MWh.

Wczasy pod gruszą 2024 r.: Ile w budżetówce, firmach prywatnych. Jak u nauczycieli? Ile u mundurowych?

REKLAMA

Igrzyska olimpijskie za mniej niż 100 dni! Polscy sportowcy będą walczyli o medale ale też o olimpijską emeryturę

Gdzie odbędą się igrzyska olimpijskie w 2024 roku? Ile obecnie trwają igrzyska olimpijskie? Kiedy odbędą się najbliższe igrzyska olimpijskie? Jakie dyscypliny na igrzyskach? Gdzie będą igrzyska 2028? Ile wynosi emerytura olimpijska w 2024? Komu przysługuje emerytura olimpijska?

Rząd: 10 dodatkowych dni urlopu wypoczynkowego dla opiekunek. Pracownicy: My też chcemy 36 dni urlopu

Opiekunowie pracujący w żłobkach otrzymają przywilej w postaci 10 dni dodatkowego urlopu wypoczynkowego rocznie. Wywołało to reakcję innych pracowników "My też chcemy 36 dni urlopu wypoczynkowego rocznie".

2 dni lub 16 godzin za połowę wynagrodzenia. Pracodawca nie może odmówić

Pracownik może wykorzystać zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej w określonych sytuacjach. Kodeks pracy wymienia pilne sprawy rodzinne spowodowane chorobą lub wypadkiem, jeżeli jest niezbędna natychmiastowa obecność pracownika.

Prace interwencyjne PUP - co to? Jakie to korzyści dla pracodawcy i bezrobotnego?

Czym są prace interwencyjne z PUP? Dlaczego warto skorzystać z tego wsparcia z urzędu pracy? Jakie korzyści ma bezrobotny, a jakie pracodawca? Ile wynosi refundacja wynagrodzenia?

REKLAMA

1780,96 zł brutto do 19 kwietnia 2024 r. dla tej grupy emerytów

W piątek, 19 kwietnia 2024 r., na konta 6,6 mln emerytów trafi ponad 11 mld złotych. Tego dnia ZUS przeleje kolejną transzę trzynastych emerytur.

Policjant chciał uzyskać dodatkowy płatny urlop bo pracował gdy był smog. Czy uzyskał?

Przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gliwicach toczyła się ciekawa sprawa, która trafiła tam na skutek wniesienia przez policjanta A.K. skargi na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji. Dlaczego policjant wniósł skargę? Ponieważ decyzja nie była wydana po jego myśli. Mianowicie Komendant nie przyznał policjantowi dodatkowego płatnego urlopu, o który ten wnosił. Policjant chciał dostać urlop ze względu, na jego zdaniem, pracę w szkodliwych dla zdrowia warunkach - gdy stężenie SMOGU było wysokie.

REKLAMA