REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole

Subskrybuj nas na Youtube
Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole. / Fot. Fotolia
Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Bank Credit Agricole skupia się na wdrażaniu prozdrowotnych rozwiązań dla pracowników. W ramach polityki prozdrowotnej podejmowane są takie działania jak: badania okresowe, dofinansowanie do kart sportowych, dofinansowanie do okularów, zapewnienie prywatnej opieki medycznej, przeprowadzanie specjalistycznych szkoleń, wprowadzenie udogodnień dla rowerzystów, montaż defibrylatorów.

Promocja i profilaktyka zdrowia

Promocja zdrowia w miejscu pracy to jeden z priorytetów polityki Unii Europejskiej dotyczącej zatrudnienia i spraw społecznych. Pracodawcy powinni więc zachęcać swoich pracowników do prowadzenia zdrowego stylu życia, promować prozdrowotne nawyki i postawy oraz inicjować działania służące higienie pracy. Dobre praktyki dotyczące popularyzacji zdrowia w miejscu pracy powinny dotyczyć zarówno kondycji fizycznej, jak i psychicznej pracowników.

REKLAMA

Autopromocja

Promocja i profilaktyka zdrowia wśród pracowników ma wiele zalet. Wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia, wzrost pracowniczego morale oraz umocnienie relacji między pracownikami. Dodatkowo obniża absencję chorobową i koszty opieki zdrowotnej, przyczynia się do wzrostu produktywności. To długoterminowa inwestycja w zdrową i aktywną kadrę – przekonuje Ewa Bylicka, dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem w banku Credit Agricole.

Rekomendowany produkt: Urlopy wypoczynkowe – udzielanie, ustalanie wymiaru i naliczanie wynagrodzenia

Karty sportowe i udogodnienia dla rowerzystów

Podstawowym działaniem promującym zdrowie, podejmowanym przez firmy, jest dofinansowanie kart sportowych. Dzięki nim 1800 pracowników banku Credit Agricole korzysta z nielimitowanego dostępu do 3900 obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce. Poza kartami sportowymi, promocji aktywności ruchowej służą różne udogodnienia dla rowerzystów. Pracownicy banku korzystają z monitorowanej wiaty z miejscami parkingowymi dla rowerów i dostępnych tam narzędzi m.in. pompek, kluczy. Do dyspozycji rowerzystów są też łazienki z prysznicami i szafkami, wydzielonymi w budynku centrali banku we Wrocławiu.

Szkolenie z zasad ergonomii

Aby zminimalizować skutki uboczne związane z pracą przy komputerze i zapobiec trwałym uszczerbkom na zdrowiu w przyszłości, bank przygotował szkolenie z zasad ergonomii. Dzięki niemu pracownicy zdobywają kluczową wiedzę z zasad ergonomii, dotyczącą prawidłowych pozycji podczas pracy przy komputerze oraz uczą się prostych ćwiczeń fizycznych, które mają pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Ze szkolenia dowiadują się m.in. tego, że po każdej godzinie pracy przy monitorze trzeba sobie zrobić co najmniej 5-minutową przerwę np. na proste ćwiczenia fizyczne: obroty głowy, krążenie ramion, prostowanie nóg, odchylanie tułowia do tyłu czy mruganie powiekami oraz, że pracując na laptopach powinni używać zewnętrznej myszki i klawiatury i stosować podstawkę pod laptop. Szkolenie, które w pierwszych miesiącach ukończyło ponad 1000 pracowników, to także lekcja zasad ergonomii w domu i w samochodzie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porozmawiaj o tym na FORUM

Szkolenie "ABC pierwszej pomocy"

Bank dba też o ochronę zdrowia w potencjalnych sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji w pracy lub poza nią. Szkolenie „ABC pierwszej pomocy”  to uzupełnienie wiedzy z bezpieczeństwa i higieny pracy. Bank przygotował je w taki sposób, aby przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również podstawowe umiejętności, które pomogą uratować ludzkie życie. Pracownicy, wcielając się w postać Karoliny, mogą więc ze wskazówkami lektora przeprowadzić wirtualną akcję reanimacyjną oraz dowiedzieć się, jak pomagać w przypadkach zasłabnięcia, zadławienia, oparzenia czy krwotoku. Szkolenie ruszyło w lipcu 2014 r. i od tamtej pory ukończyło je prawie 3000 z ponad 5000 pracowników banku.

Montaż defibrylatorów

W ramach działań prewencyjnych, bank zamontował też w swoich siedzibach defibrylatory. Stosuje się je w przypadku zatrzymania krążenia. Najczęstszą tego przyczyną jest migotanie komór, czyli zaburzenie rytmu serca, polegające na szybkiej i nieskoordynowanej pracy serca, które może prowadzić do śmierci. Jeżeli defibrylację wykona się w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia, wskaźnik przeżyć wzrasta nawet do 75 proc. Bank zakończył montaż defibrylatorów w lipcu 2015 r. Wszyscy pracownicy, w uzasadnionych przypadkach, mogą korzystać z urządzeń w 5 lokalizacjach banku w Polsce.

Inne

Programy promocji zdrowego stylu życia wśród pracowników są wprawdzie kosztowne, ale skuteczne i potrzebne. Dlatego bank zamierza prowadzić kolejne działania, np. szkolenia z prowadzenia zdrowego trybu życia dla pracowników, czy zorganizować Tydzień Zdrowia.

Prozdrowotne i prorodzinne programy dla pracowników

Źródło: www.credit-agricole.com

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Employee advocacy na LinkedIn. Jak skutecznie angażować pracowników w budowanie marki pracodawcy?

Employee advocacy to strategia, w której pracownicy aktywnie angażują się w promocję swojej firmy. Na LinkedIn – największej platformie biznesowej na świecie – nabiera to szczególnego znaczenia. Pracownicy mogą budować nie tylko markę organizacji, lecz także własny wizerunek jako ekspertów.

PIE: do 2035 r. na polskim rynku pracy ubędzie 2,1 mln pracowników. Kogo zatrudniać zamiast obywateli Ukrainy?

Zgodnie z danymi Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) do 2035 r. z polskiego rynku pracy ubędzie aż 2,1 mln pracowników. Czy pracownicy z Ukrainy odejdą? Kogo można tanio zatrudnić na te miejsca?

Pracownicy dorabiają na coraz większą skalę. Podstawowa umowa to teraz za mało

Teraz podstawowa umowa o pracę często nie wystarcza. Pracownicy podpisują dodatkowe zlecenia nie tylko dla pieniędzy. Dlaczego Polacy coraz częściej dorabiają? Oto wyniki badania.

70 tys. odprawy dla zwolnionego pracownika w 2025 r. Czy będzie zmiana w 2026 r.

Pracownik, z którym pracodawca rozwiązał stosunek pracy w ramach zwolnień grupowych lub zwolnienia indywidualnego, ma prawo do odprawy pieniężnej. Jej maksymalna wysokość nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu rozwiązania stosunku pracy. W 2025 r. jest to prawie 70000 zł.

REKLAMA

Pomoc ZUS-u dla firm poszkodowanych w powodzi z 2024 r. - podsumowanie

Od jesieni minionego roku przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogli skorzystać ze specjalnych form wsparcia i ulg realizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Opolski ZUS podsumował pomoc udzieloną przedsiębiorcom poszkodowanym w powodzi z 2024 r.

ZUS przypomina: Tylko złożenie wniosku do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia

Zbliża się koniec terminu składania wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Rodzic powinien złożyć wniosek do 30 kwietnia 2025 r. Jeśli ten termin zostanie dotrzymany, to ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego będzie zachowana i ZUS wypłaci 800 plus do 30 czerwca 2025 r.

ZUS: stabilna sytuacja finansowa FUS w 2024 r. Przeciętna wypłata świadczenia emerytalno-rentowego w 2024 r. wyniosła 3735,34 zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przedstawił opracowanie ZUS "Podsumowanie sytuacji finansowej FUS z 2024 r." Z opracowania wynika, że sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych jest stabilna, a prognozy ZUS wskazują, że najbliższych latach nadal tak pozostanie. Przeciętna wypłata świadczenia emerytalno-rentowego w 2024 r. wyniosła 3735,34 zł.

Wysokość wynagrodzenia i rodzaj przysługujących benefitów są dla Zetek najważniejszym miernikiem ich wartości

Pracownicy z pokolenia Z przywiązują dużą wagę do wysokości wynagrodzenia i dodatkowych świadczeń z umowy o pracę ze względów nie tylko materialnych. Bezpieczne ekonomicznie i spokojne życie to oczywiście ważna dla nich wartość. Jednak wysokość pensji i inne benefity są jednocześnie miernikiem poczucia własnej wartości, a może nawet i szacunku do nich.

REKLAMA

Wsparcie finansowe z ZUS wypłacane z emeryturą lub rentą. Komu przysługuje ryczałt energetyczny?

Ryczałt energetyczny to specjalny dodatek do emerytur i rent. Jest on przeznaczony dla osób, które potrzebują wsparcia w pokrywaniu kosztów zużycia energii elektrycznej. Świadczenie jest wypłacane przez ZUS.

Seniorzy nadal aktywni zawodowo. Dlaczego opłaca się pracować osobom w wieku emerytalnym?

ZUS podaje, że wzrasta liczba pracujących osób w wieku emerytalnym. Aktywnych zawodowo seniorów w zeszłym roku było aż 872,6 tys. Kiedy opłaca się dalsza praca?

REKLAMA