REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole

Subskrybuj nas na Youtube
Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole. / Fot. Fotolia
Prozdrowotne działania w banku Credit Agricole. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Bank Credit Agricole skupia się na wdrażaniu prozdrowotnych rozwiązań dla pracowników. W ramach polityki prozdrowotnej podejmowane są takie działania jak: badania okresowe, dofinansowanie do kart sportowych, dofinansowanie do okularów, zapewnienie prywatnej opieki medycznej, przeprowadzanie specjalistycznych szkoleń, wprowadzenie udogodnień dla rowerzystów, montaż defibrylatorów.

Promocja i profilaktyka zdrowia

Promocja zdrowia w miejscu pracy to jeden z priorytetów polityki Unii Europejskiej dotyczącej zatrudnienia i spraw społecznych. Pracodawcy powinni więc zachęcać swoich pracowników do prowadzenia zdrowego stylu życia, promować prozdrowotne nawyki i postawy oraz inicjować działania służące higienie pracy. Dobre praktyki dotyczące popularyzacji zdrowia w miejscu pracy powinny dotyczyć zarówno kondycji fizycznej, jak i psychicznej pracowników.

REKLAMA

Promocja i profilaktyka zdrowia wśród pracowników ma wiele zalet. Wpływa na poprawę zdrowia i samopoczucia, wzrost pracowniczego morale oraz umocnienie relacji między pracownikami. Dodatkowo obniża absencję chorobową i koszty opieki zdrowotnej, przyczynia się do wzrostu produktywności. To długoterminowa inwestycja w zdrową i aktywną kadrę – przekonuje Ewa Bylicka, dyrektor Departamentu Zarządzania Personelem w banku Credit Agricole.

Rekomendowany produkt: Urlopy wypoczynkowe – udzielanie, ustalanie wymiaru i naliczanie wynagrodzenia

Karty sportowe i udogodnienia dla rowerzystów

Podstawowym działaniem promującym zdrowie, podejmowanym przez firmy, jest dofinansowanie kart sportowych. Dzięki nim 1800 pracowników banku Credit Agricole korzysta z nielimitowanego dostępu do 3900 obiektów sportowych i rekreacyjnych w całej Polsce. Poza kartami sportowymi, promocji aktywności ruchowej służą różne udogodnienia dla rowerzystów. Pracownicy banku korzystają z monitorowanej wiaty z miejscami parkingowymi dla rowerów i dostępnych tam narzędzi m.in. pompek, kluczy. Do dyspozycji rowerzystów są też łazienki z prysznicami i szafkami, wydzielonymi w budynku centrali banku we Wrocławiu.

Szkolenie z zasad ergonomii

Aby zminimalizować skutki uboczne związane z pracą przy komputerze i zapobiec trwałym uszczerbkom na zdrowiu w przyszłości, bank przygotował szkolenie z zasad ergonomii. Dzięki niemu pracownicy zdobywają kluczową wiedzę z zasad ergonomii, dotyczącą prawidłowych pozycji podczas pracy przy komputerze oraz uczą się prostych ćwiczeń fizycznych, które mają pozytywny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną. Ze szkolenia dowiadują się m.in. tego, że po każdej godzinie pracy przy monitorze trzeba sobie zrobić co najmniej 5-minutową przerwę np. na proste ćwiczenia fizyczne: obroty głowy, krążenie ramion, prostowanie nóg, odchylanie tułowia do tyłu czy mruganie powiekami oraz, że pracując na laptopach powinni używać zewnętrznej myszki i klawiatury i stosować podstawkę pod laptop. Szkolenie, które w pierwszych miesiącach ukończyło ponad 1000 pracowników, to także lekcja zasad ergonomii w domu i w samochodzie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Porozmawiaj o tym na FORUM

Szkolenie "ABC pierwszej pomocy"

Bank dba też o ochronę zdrowia w potencjalnych sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji w pracy lub poza nią. Szkolenie „ABC pierwszej pomocy”  to uzupełnienie wiedzy z bezpieczeństwa i higieny pracy. Bank przygotował je w taki sposób, aby przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również podstawowe umiejętności, które pomogą uratować ludzkie życie. Pracownicy, wcielając się w postać Karoliny, mogą więc ze wskazówkami lektora przeprowadzić wirtualną akcję reanimacyjną oraz dowiedzieć się, jak pomagać w przypadkach zasłabnięcia, zadławienia, oparzenia czy krwotoku. Szkolenie ruszyło w lipcu 2014 r. i od tamtej pory ukończyło je prawie 3000 z ponad 5000 pracowników banku.

Montaż defibrylatorów

W ramach działań prewencyjnych, bank zamontował też w swoich siedzibach defibrylatory. Stosuje się je w przypadku zatrzymania krążenia. Najczęstszą tego przyczyną jest migotanie komór, czyli zaburzenie rytmu serca, polegające na szybkiej i nieskoordynowanej pracy serca, które może prowadzić do śmierci. Jeżeli defibrylację wykona się w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia, wskaźnik przeżyć wzrasta nawet do 75 proc. Bank zakończył montaż defibrylatorów w lipcu 2015 r. Wszyscy pracownicy, w uzasadnionych przypadkach, mogą korzystać z urządzeń w 5 lokalizacjach banku w Polsce.

Inne

Programy promocji zdrowego stylu życia wśród pracowników są wprawdzie kosztowne, ale skuteczne i potrzebne. Dlatego bank zamierza prowadzić kolejne działania, np. szkolenia z prowadzenia zdrowego trybu życia dla pracowników, czy zorganizować Tydzień Zdrowia.

Prozdrowotne i prorodzinne programy dla pracowników

Źródło: www.credit-agricole.com

Zapisz się na newsletter
Kodeks pracy, urlopy, wynagrodzenia, świadczenia pracownicze. Bądź na bieżąco ze zmianami z zakresu prawa pracy. Zapisz się na nasz newsletter.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie - QUIZ
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne

REKLAMA

Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe zawody w klasyfikacji od 2026 roku. MRPiPS opublikowało projekt rozporządzenia [Projekt z 9 lipca 2025 r.]

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt nowego rozporządzenia dotyczącego klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. Dokument trafił 14 lipca 2025 r. do konsultacji publicznych i opiniowania. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2026 roku.

Wyższe wynagrodzenia w budżetówce od 2026 r. Pracodawcy chcą większej podwyżki dla pracowników

Płaca minimalna w 2026 r. wzrośnie o 3%, ale w budżetówce podwyżka powinna być wyższa. Pracodawcy chcą wyższych wynagrodzeń w sferze budżetowej, aby jakość usług publicznych również rosła.

Nie będzie w tym roku niższego dodatku za pracę w nocy niż w lipcu

W lipcu 2025 r. mamy najniższy dodatek za pracę w nocy. Taka sama kwota będzie obowiązywała w październiku. To miesiące z największą liczbą godzin pracy. Ile wynosi dodatek nocny w tym miesiącu?

Opieka nad małym dzieckiem podczas pracy zdalnej. Co z kontrolą pracodawcy?

Jak pracodawca może skontrolować pracę zdalną pracownika, który w czasie godzin pracy sprawuje bezpośrednią opiekę nad małoletnim dzieckiem (do 4. roku życia), szczególnie gdy dziecko nie ma zapewnionej w tym czasie opieki przez inną osobę (np. nianię, innego członka rodziny, żłobek, przedszkole)?

REKLAMA

PPK: od jakiej kwoty nalicza się wpłaty? Czy wczasy pod gruszą, świadczenia urlopowe, nagroda jubileuszowa i zasiłki liczą się do podstawy wymiaru wpłat?

Od jakiej kwoty liczy się wpłaty na PPK? Nie od każdego świadczenia na rzecz uczestnika PPK należy naliczać wpłaty do PPK. To, czy dane świadczenie stanowi podstawę wpłat do PPK, zależy od tego, czy jest ono podstawą wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Co z wczasami pod gruszą, świadczeniem urlopowym, nagrodą jubileuszową, zasiłkami i urlopem wychowawczym?

Odmowa renty wdowiej: 7 powodów odmowy renty wdowiej przez ZUS

Otrzymałaś odmowę przyznania renty wdowiej przez ZUS? Sprawdź, jakie są najczęstsze powody niepozwalające na wypłatę nowego świadczenia. Jeśli nie zgadzasz się z rozstrzygnięciem Zakładu, możesz odwołać się do sądu.

Czy jesteśmy gotowi na skrócony tydzień pracy? Jak go sobie wyobrażamy?

Jak sobie wyobrażamy skrócony tydzień pracy? Mniej godzin, ale pięć dni w tygodniu? Więcej godzin i dodatkowy dzień wolny? Ale kiedy, w poniedziałek czy piątek, a może środę? Badacze z Uniwersytetu SWPS przyjrzeli się wyobrażeniom.

Renta wdowia - kiedy pierwsze wypłaty? Terminy wypłat ZUS w lipcu i sierpniu

Renta wdowia pozwala na łączenie dwóch świadczeń renty rodzinnej po zmarłym małżonku i świadczenia emerytalno-rentowego. Lipiec to termin pierwszych wypłat renty wdowiej. Kiedy dokładnie ZUS wypłaci świadczenie w lipcu i sierpniu 2025 r.?

REKLAMA

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego [projekt]

Podwyżek w samorządzie ciąg dalszy. Wielce prawdopodobne, że tak. Bo ma dojść do dostosowania poziomu maksymalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego do zmienionej kwoty bazowej, wynikającej z ustawy budżetowej na rok 2025. Zatem z wyrównaniem od 1 lipca 2025 r. mają obowiązywać nowe maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w samorządzie.

PIP: 350 tysięcy bezpłatnych porad rocznie dla pracodawców. Inspekcja pracy nie tylko kontroluje, ale i pomaga

Działalność PIP to nie tylko kontrole, ale i bezpłatne porady prawne dla pracodawców. Inspekcja pracy wydaje 350 tysięcy porad rocznie, które skierowane są wprost do osób zatrudniających pracowników. Warto korzystać z pomocy PIP.

REKLAMA