Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Junior w IT - od czego najlepiej zacząć?

  • Artykuł sponsorowany
praca
fot. materiały prasowe
Branża IT jest otwarta nie tylko dla doświadczonych specjalistów - szansę na szybkie zdobycie zatrudnienia mają także juniorzy. Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją karierę w tym sektorze, powinieneś zapoznać się z wymaganiami pracodawców oraz nauczyć się co najmniej jednej technologii. W zdobyciu niezbędnych umiejętności pomocne okażą się branżowe kursy i szkolenia. Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Wybierz odpowiedni sektor IT

Zanim zaczniesz zdobywać konkretne umiejętności, powinieneś wybrać dla siebie właściwy sektor IT. Zastanów się, jakie są Twoje zainteresowania oraz indywidualne predyspozycje. Uwielbiasz realizować projekty graficzne i masz wysoko rozwinięty zmysł estetyczny? W takim wypadku możesz wziąć pod uwagę obszar frontendu i zająć się wizualną prezentacją stron internetowych lub aplikacji. Jeśli jednak masz umysł ścisły i możesz pochwalić się umiejętnościami analitycznego myślenia, lepszym wyborem będzie obszar analityki danych.

Poznaj najnowsze propozycje zatrudnienia - praca IT Wrocław czeka na Ciebie!

Sprawdź, jakie są wymagania pracodawców

Jeśli chcesz rozpocząć karierę analityka danych, testera, programisty czy innego specjalisty IT, warto zapoznać się z wymaganiami pracodawców na konkretne stanowisko. Wystarczy przejrzeć aktualne oferty pracy, aby dowiedzieć się, jakie kompetencje są niezbędne w danym zawodzie. Należy zwrócić szczególną uwagę na znajomość konkretnych technologii. Na podstawie wymagań pracodawców możesz wskazać, których języków programowania warto nauczyć się w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że najlepiej postawić na najpopularniejsze technologie. Wybierz języki programowania, dzięki którym będziesz miał dostęp do większej ilości zleceń. Przykładem może być Java, SQL, JavaScript, .NET, HTML, CSS czy Python. Wystarczy biegła znajomość jednej z wymienionych technologii, aby zwiększyć swoje szanse na szybkie otrzymanie posady.

Zdobądź niezbędne umiejętności

Nie musisz mieć wykształcenia wyższego, aby rozpocząć karierę w IT jako junior. W zdobyciu podstawowych umiejętności pomogą Ci kursy i szkolenia. Jeśli zależy Ci na bardziej intensywnej nauce, postaw na bootcamp. Możesz też samodzielnie nauczyć się praktycznego zastosowania wybranej technologii, bazując na filmikach instruktażowych dostępnych w sieci. Jeśli zdobędziesz już podstawowe umiejętności, zacznij samemu realizować prostsze projekty. W ten sposób nie tylko sprawdzisz swoją wiedzę w praktyce, ale także zbudujesz portfolio, które pomoże Ci zdobyć upragnioną posadę.

Szukasz pracy we Wrocławiu? Wejdź na Pracuj.pl i znajdź wymarzone zatrudnienie!

Regularnie przeglądaj oferty pracy i buduj sieć kontaktów

Obecnie jest duże zapotrzebowanie na specjalistów IT, dlatego nawet osoby początkujące mogą liczyć na szybkie zdobycie intratnej posady. Warto samemu się o tym przekonać, regularnie przeglądając oferty pracy dostępne online. Wśród najnowszych ogłoszeń znajdziesz wiele propozycji dedykowanych juniorom. Dobrym pomysłem jest również udział w targach pracy. Podczas tego typu eventów masz szansę zostawić swoje CV u przedstawicieli wybranych firm z branży IT. Jako junior powinieneś także zacząć budowanie sieci kontaktów. Wiele przydatnych wskazówek dla osób początkujących znajdziesz również na portalach tematycznych poświęconych sektorowi nowoczesnych technologii.

Wybierz się na targi pracy i zostaw swoje CV na wybranych stoiskach z branży IT!

Podsumowanie

Zacznij budować swoją pozycję w branży IT jako junior i przekonaj się, jak szybko można zdobyć pracę bez doświadczenia zawodowego. Znajdź dla siebie mentora i doskonal swoje umiejętności w projektach typu open source.

Autopromocja
Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatek za pracę w porze nocnej po 1 lipca 2024

1 lipca 2024 r. zmianie uległa wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokość minimalnej stawki godzinowej. Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wynosi 4300 zł brutto. W związku z podwyższeniem wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmianie uległa także wysokość dodatku za pracę w porze nocnej.

Świadectwo pracy [treść świadectwa pracy, załączane informacje, termin wydania]

Świadectwo pracy potwierdza zakończone zatrudnienie. Dokument ten pracodawca wydaje pracownikowi w dniu zakończenia stosunku pracy. Razem ze świadectwem pracy pracodawca przekazuje też informacje dotyczące dokumentacji pracowniczej.

Kto jest chroniony przed zwolnieniem? 5 przypadków

Kto jest chroniony przed zwolnieniem w formie wypowiedzenia umowy o pracę? Oto 5 szczególnych przypadków przewidzianych w Kodeksie pracy. Przepisy te zapewniają stabilność zatrudnienia i ochronę przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Co najbardziej motywuje pracowników? Czego pracownik wymaga od szefa?

Oczywiste jest, że najbardziej motywują pracowników pieniądze. Co jest drugim w kolejności najlepszym motywatorem? Wyniki różnią się w zależności od pokolenia pracowników i stanowiska. Na czym zależy młodszym, a na czym starszym pracownikom? Czego pracownik wymaga od szefa? Okazuje się, że ważne jest, aby przełożony potrafił przyznać się do błędu i by stosował wobec wszystkich równe zasady. 

Konfederacja Lewiatan: Trzeba zmienić sposób ustalania minimalnego wynagrodzenia za pracę

Konieczne jest większe powiązanie wynagrodzenia minimalnego z aktualną lub prognozowaną sytuacją gospodarczą. Mogłoby się to odbywać poprzez zmniejszenie roli rządu w tym procesie.

Czterodniowy tydzień pracy: Kodeks pracy już umożliwia pracę na cały etat przez 4 dni w tygodniu

W przestrzeni medialnej trwa debata nad skróceniem tygodnia pracy do czterech dni w tygodniu. Resort rodziny analizuje możliwość skrócenia czasu pracy do 4 dni, bądź 35 godzin. Przy tej okazji warto przypomnieć, że kodeks pracy umożliwia taką pracę.

Główny Inspektor Pracy: Praca zdalna może wpływać na wydajność pracowników

Do Państwowej Inspekcji Pracy nie wpływa wiele skarg w związku z pracą zdalną. Zdaniem Głównego Inspektora Pracy, w praktyce najlepiej sprawdza się praca zdalna okazjonalna. Praca zdalna może wpływać na wzrost wydajności pracowników.

ZUS: ponad 1,1 mln cudzoziemców (w tym 771 tys. obywateli Ukrainy) płaci polskie składki na ubezpieczenia społeczne

Na koniec czerwca 2024 roku do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 160 tys. cudzoziemców. W ciągu miesiąca przybyło ich blisko 10 tys. a od 2008 roku ponad 1 mln 140 tys. Takie dane podał 24 lipca 2024 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Awaria uniemożliwiająca wykonywanie pracy, a wynagrodzenie pracownika

Awaria w miejscu pracy może skutecznie uniemożliwić wykonywanie obowiązków zawodowych, stając się poważnym problemem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Niespodziewane problemy techniczne, takie jak przerwy w dostawie prądu, awarie sprzętu komputerowego, czy problemy z infrastrukturą, mogą prowadzić do przestojów i zakłóceń w normalnym funkcjonowaniu firmy. W artykule omówimy, jakie prawa przysługują pracownikom w przypadku wystąpienia awarii i jakie obowiązki mają pracodawcy w takich sytuacjach.

Jakie prawa ma pracownik niepełnosprawny?

Pracownikom niepełnosprawnym przysługują dodatkowe uprawnienia w miejscu pracy. Uprawnienia te przysługują od dnia złożenia pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.