REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Praca w IT

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Junior w IT - od czego najlepiej zacząć?

Branża IT jest otwarta nie tylko dla doświadczonych specjalistów - szansę na szybkie zdobycie zatrudnienia mają także juniorzy. Jeśli dopiero zaczynasz budować swoją karierę w tym sektorze, powinieneś zapoznać się z wymaganiami pracodawców oraz nauczyć się co najmniej jednej technologii. W zdobyciu niezbędnych umiejętności pomocne okażą się branżowe kursy i szkolenia. Co jeszcze warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Jakie znaczenie ma networking w branży IT?

Obecnie w branży IT i nie tylko networking to kluczowy element sukcesu. Bez odpowiedniej sieci kontaktów, trudno jest osiągnąć wymarzone cele i rozwijać swoją karierę. Dlaczego networking jest tak ważny w branży IT? Jak budować relacje i co robić, aby osiągnąć sukces? Postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Firmy IT coraz chętniej zatrudniają pracowników zza granicy

Rośnie znaczenie pracowników transgranicznych w IT, wynika z badania Gartner. Już blisko 60 proc. firm IT zatrudnia specjalistów zza granicy, którzy pracują wyłącznie zdalnie. Liczba ta w ciągu ostatnich trzech latach podwoiła się.

W IT zarobki coraz wyższe

No Fluff Jobs, serwis z ofertami pracy dla IT, sprawdził, jak zmieniła się branża w I połowie 2022 roku w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 roku. Jak się okazuje, przez ten czas na portalu odnotowano 97% wzrost opublikowanych ogłoszeń o pracę.

REKLAMA

Blisko 70% małych i średnich firm będzie zatrudniać specjalistów IT

W związku ze wzrostem wykorzystania nowoczesnych technologii, do 2025 roku 50% wszystkich pracowników będzie wymagało przekwalifikowania, wynika z raportu "Future of Jobs Report" stworzonego przez Światowe Forum Ekonomiczne. Rynek pracy już dostosowuje się do tych zmian - w ciągu najbliższych 4 lat na świecie pojawi się 149 milionów nowych miejsc pracy związanych z cyfrową transformacją, analizują eksperci z TestArmy.

Kompetencje DevOps przepustką do wysokich zarobków w IT

Kompetencje DevOps są przepustką do wysokich zarobków w IT. Wciąż jednak jest niska podaż osób z kompetencjami programisty, wdrożeniowca i administratora jednocześnie. Osobę z kompetencjami DevOps poszukuje się 4 razy dłużej niż innego specjalisty z branży IT.

REKLAMA

REKLAMA