REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rozdano nagrody Głównego Inspektora Pracy, wśród laureatów minister rodziny

pip
pip
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nagrody Głównego Inspektora Pracy wręczono w czwartek w Warszawie. Jedną z laureatek została szefowa MRiPS Marlena Maląg, doceniona za działania związane z uregulowaniem pracy zdalnej i aktywizacją na polskim rynku obywateli Ukrainy, którzy opuścili swój kraj w związku z wojną.

Nagrody GIP 

Nagrody GIP przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, prewencji zagrożeń zawodowych, wynalazczości, projektowania bezpiecznych technik i technologii, a także popularyzacji ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa i prawa pracy.

Autopromocja

"Co roku spotykamy się na gali w zaszczytnym gronie, któremu bliskie są takie kwestie jak dobro pracownika, bezpieczna praca, poszanowanie prawa pracy, godne warunki zatrudnienia. Właśnie dlatego są wśród nas wybitni liderzy" - podkreśliła Główna Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

"Dzisiejsza uroczysta gala jest formą podziękowania za państwa pozytywny wkład w trudną codzienność, za nieocenione zaangażowanie w kształtowanie godnych i bezpiecznych warunków pracy" - dodała.

List do uczestników uroczystości wystosował prezydent Andrzej Duda. "Grono nagradzanych dzisiaj osób i podmiotów jest szerokie, co dobrze pokazuje, że ochrona pracy to wspólny wysiłek wielu interesariuszy - pracodawców, którzy podjęli trud zapewnienia pracownikom najwyższych standardów bezpiecznej pracy" - napisał prezydent.

Kogo nagrodzono?

Nagrodą GIP im. Haliny Krahelskiej nagrodzono prof. Joannę Jurewicz, kierowniczkę Zakładu Bezpieczeństwa Chemicznego w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi; dr inż. Joannę Kamińską, zastępcę kierownika Zakładu Ergonomii w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy - PIB, minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg, prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza, prezydenta Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Leszka Miętka, wiceprzewodniczącego ds. BHP i prawa pracy w NSZZ "Solidarność" AcelorMittal Poland SA Mirosława Nowaka, wiceprezesa Urzędu Dozoru Technicznego Adama Ogrodnika, przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystynę Ptok, dyrektora Departamentu Górnictwa w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach Zbigniewa Rawickiego oraz Grzegorza Piotra Szałasa - pracownika służby bhp w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

List od minister Maląg odczytał wiceminister rodziny Stanisław Szwed. Minister podkreśliła w nim, że nagroda GIP to dla niej wielki zaszczyt i jednocześnie zobowiązanie. "Państwa kompetencje obejmują ochronę praw kobiet w miejscu pracy, która niejednokrotnie wiąże się z koniecznością łączenia obowiązków zawodowych z rodzinnymi" - zauważyła szefowa MRiPS.

W trakcie gali wręczono także nagrody GIP im. Romana Giedrojcia oraz nagrody w konkursach "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" i "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy".(PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ mhr/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Okulary lub szkła kontaktowe dla pracownika. Jak często pracownik może otrzymać dofinansowanie od pracodawcy?

  Pracodawca zobowiązany jest do zapewnienia okularów lub szkieł kontaktowych korygujących wzrok pracownikom zatrudnionym przy obsłudze monitora ekranowego. Dofinansowanie do okularów lub soczewek kontaktowych przysługuje, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania.

  Jaka jest dopuszczalna minimalna temperatura w pomieszczeniach pracy? Z powodu chłodu pracownik może odmówić wykonywania pracy!

  Zimą pracodawcy powinni zapewnić odpowiednie temperatury w pomieszczeniach pracy. Z powodu zimna pracownik może odmówić wykonywania pracy. Natomiast pracodawca może ponieść karę, jeśli nie utrzyma prawidłowej temperatury w pomieszczeniach pracy.

  Sztuczna Inteligencja w analizie wynagrodzeń: Nowe wyzwania i możliwości dla specjalistów HR

  W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, specjaliści ds. zasobów ludzkich stają w obliczu rosnącej roli sztucznej inteligencji (SI) w analizie wynagrodzeń. Postęp technologiczny otwiera nowe horyzonty, umożliwiając bardziej precyzyjną analizę danych dotyczących wynagrodzeń, identyfikację trendów rynkowych oraz dostosowywanie strategii wynagrodzeń do zmieniających się warunków. 

  Uczenie maszynowe: Rewolucja w analizie danych dla profesjonalistów biznesowych

  Uczenie maszynowe to dziedzina sztucznej inteligencji, która rewolucjonizuje sposób, w jaki analizujemy i wykorzystujemy dane w biznesie. Dla profesjonalistów z obszarów prawa, zarządzania zasobami ludzkimi i finansów, zrozumienie podstaw uczenia maszynowego staje się kluczowym elementem skutecznego działania w dynamicznym środowisku biznesowym.

  REKLAMA

  Składki ZUS przedsiębiorcy 2024. Duży ZUS i mały ZUS

  Składki ZUS przedsiębiorcy w 2024 roku. W związku z zapowiadanym wzrostem przeciętnego wynagrodzenia o 12,8 proc., zwiększą się również składki płacone przez przedsiębiorców. Duży ZUS w 2024 roku wzrośnie o ponad 180 zł, a mały ZUS o blisko 70 zł miesięcznie.

  Szczyt paczkowy w e-commerce i branży kurierskiej. Bezpieczna praca ma priorytet

  Wraz ze zbliżającym się okresem świątecznym, branże e-Commerce i kurierska przechodzą przez jeden z najbardziej pracowitych okresów roku. Kiedy klienci zamawiają przesyłki przed świętami, branże te odnotowują odczuwalny wzrost wolumenu – zwany szczytem paczkowym. To czas zwiększonej aktywności dla wszystkich zespołów zaangażowanych w proces. Z kolei dla kadry zarządzającej i pracowników biurowych niesie ze sobą szereg wyzwań związanych np. z zapewnieniem wydajności i jakości operacyjnej, jednocześnie dbając o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo pracowników.

  Wynagrodzenia nauczycieli 2024. Co najmniej 30 proc. podwyżki, nie mniej niż 1500 zł. ZNP czeka na realizację obietnic wyborczych

  Od nowego rządu wyłonionego przez większość sejmową oczekujemy w 2024 roku jak najszybszego przystąpienia do realizacji deklaracji z kampanii wyborczej - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Wskazał na zapowiedzianą 30 proc. podwyżkę wynagrodzeń nauczycieli.

  Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w 2024

  Ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy to świadczenie należne pracownikowi w przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu wypoczynkowego w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy. Jak należy liczyć ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w 2024 r.? Wyjaśniamy.

  REKLAMA

  Bezrobocie. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w listopadzie 5 proc. Bez pracy było prawie 775 tys. osób

  Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu listopada 2023 r. wyniosła 5 proc. Takie wstępne szacunki podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Wskaźnik ten utrzymuje się na tym samym poziomie od lipca 2023 r.

  Jestem w ciąży a kończy mi się umowa o pracę

  Co jeśli kończy mi się umowa o pracę, a jestem w ciąży? Czy pracodawca może zwolnić pracownicę w ciąży? Kiedy przedłuża się umowę o pracę na czas określony?

  REKLAMA