| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Minister pracy odpiera zarzuty związkowców

Minister pracy odpiera zarzuty związkowców

Zapowiadana przez związki zawodowe wielka ogólnopolska manifestacja rozpocznie się jutro (w środę) i ma trwać cztery dni. Związkowcy będą protestować przeciwko złej polityce rządu. Domagają się między innymi wycofania z uelastycznienia czasu pracy, podniesienia najniższych wynagrodzeń, ograniczenia tak zwanych umów śmieciowych. Minister pracy odpiera zarzuty związkowców.

Minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz podkreśla, że wiele związkowych postulatów jest spełnianych przez rząd. Na przykład wydłużony z 4 do 12 miesięcy okres rozliczeniowy czasu pracy nie może wejść w życie w zakładzie bez zgody pracowników. Minister przypomniał, że takie rozwiązanie sprawdziło się w czasie obowiązywania ustawy antykryzysowej i dzięki niemu udało się utrzymać wiele miejsc pracy. Minister Kosiniak Kamysz podkreślił również, że w przyszłym roku płaca minimalna wyniesie 1680 złotych i że jest to kolejny rok znaczącego wzrostu. Minister odniósł się też do żądań wycofania się z reformy, która podniosła wiek emerytalny do 67 lat. Zwrócił uwagę, że im ktoś dłużej pracuje, tym jego emerytura będzie wyższa. Zaznaczył, że decyzja o zrównaniu wieku przechodzenia na emeryturę nie była dla rządu łatwa ani politycznie ani społecznie. Trzeba było to jednak zrobić ze względów demograficznych.

Protesty, zorganizowane przez OPZZ, Solidarność i Forum Związków Zawodowych mają trwać 4 dni. Jutro (środa) związkowcy organizują pikiety przed budynkami ministerstw. Potem przemaszerują przed Sejm i rozłożą tam miasteczko namiotowe. Na sobotę zapowiedzieli marsz gwiaździsty.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »